úterý
20. srpna 2019
Svátek slaví: Bernard
© archiv Člověka v tísniPromítání s debatou v Rock Café: To jsme my. To je Ukrajina.

PRAHA: Nikdy nenatočili selfie. Teď jsou válečnými youtubery na východní Ukrajině, kde už pátým rokem pokračuje ozbrojený konflikt, který dramaticky změnil životy milionů lidí.
Jak vypadá život nedaleko bojové fronty?

25.04.2019
19:00 - 21:00
Autor článku: 
Člověk v tísni

Na to odpovídá unikátní projekt Člověka v tísni, který rozdal mobilní telefony pěti lidem: Galina, Natalia, Valentin, Sergej a Marina natočili svá první selfie videa, aby ukázali světu realitu východní Ukrajiny.

Na debatě přislíbila účast Elena Terzi z ČvT a taky Ondřej Soukup z Hospodářských novin.
Moderovat bude Petr Štefan, který byl u zrodu nápadu udělat z Ukrajinců válečné youtubery.

Kdy:  Čtvrtek 25. dubna 2019 v 19:00 hod.

Kde? Rock Café Prague, Národní třída 20, Praha 1, 110 00 Praha

VSTUP ZDARMA

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nejslavnější český komiks pro děti Čtyřlístek podobně jako trojská botanická zahrada letos slaví 50 let od svého vzniku. Legendární čtveřice Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa se společně se svým autorem Jaroslavem Němečkem 14. srpna stala už 97. aktérem projektu Kořeny osobností.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
19.08.2019

PRAHA: Ve čtvrtek dne 8. srpna 2019 zemřela po těžké nemoci v kruhu svých blízkých ve věku 75 let PhDr. Vítězslava Šrámková, teatroložka, publicistka, editorka Cest českého amatérského divadla, Místopisu ad., vedoucí výzkumných úkolů Dějiny, Databáze českého amatérského divadla – Uchování a prezentace kulturního dědictví českého a světového divadla.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Zpráva týdne
12.08.2019

ČR: "Víme, že začínající kulturní projekty, umělci a designéři to nemají lehké a peníze na spolupráci s profesionálem jim často chybí. Několika z nich chceme poskytnout služby z oblasti PR, marketingu a sociálních sítí v podobě jedné konzultace zdarma. Jen nás musí pozvat na kafe, které spolu vypijeme,"  zní nabídkA PIARISTŮ.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
05.08.2019

PRAHA: Na Praze 7 se otevřel obchod, který zatím nemá v Evropě obdobu. Projekt Textile Mountain (Hora hadrů) chce vdechnout nový život a využití textilním a souvisejícím materiálům, které kvůli nadprodukci končí nevyužité ve skladu nebo rovnou jako odpad. Za nápadem stojí návrhářka Lenka Vacková, držitelka titulu Módní designér roku 2017 v cenách Czech Grand Design.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
05.08.2019