pátek
22. března 2019
Svátek slaví: Leona
© Logo projektuProjekt Wander Book

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Autor článku: 
luk

Tyto zajímavosti jsou prezentovány na Turistických vizitkách – Wander Card, nálepkách s informacemi, které můžete sbírat na svých cestách a lepit si je do Turistického deníku. Cestujte, sbírejte turistické vizitky a rozšiřte si své zážitky a přehled v evropské turistice. Vytvoříte si tak své originální album s razítky a poznámkami, které vám umožní vybavit si vzpomínky na každý výlet. Díky své velikosti se vejde do každého batohu a můžete ho mít stále s sebou.

Překlady do několika jazyků Vám usnadní orientaci i v zahraničí.

 

Wander Book byl založen v České republice roku 2008 orientačním běžcem a nadšeným fotografem Ing. Rudolfem Ropkem:

“Během své sportovní kariéry jsem si vedl tréninkový deník a zaznamenával si, kde jsem byl a co jsem viděl. Navštívil jsem stovky míst ve více než 40 zemích, a z každé jsem si chtěl přivézt něco na památku. Přestože nerad kupuji suvenýry, jediné čemu jsem jako fotograf nikdy neodolal, bylo zakoupení pěkné pohlednice. Z nich pak vznikala velká a těžká alba. V roce 2007 jsem při jedné ze svých cest dostal nápad vytvořit malý deníček s pomocí samolepek, jak ho znáte dnes. Nyní, když cestuji se svou rodinou a malé dceři se někam nechce, stačí připomenout, že tam získá další Turistickou vizitku do svého deníčku.“

Ing. Rudolf Ropek
Zakladatel projektu

 

Vše o projektu ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

LEDENICE: Loutky, modely lidových stavení, bytový textil, železné nástroje, povozy, saně, kočáry a řada dalších exponátů se vrátí do obnoveného depozitáře Jihočeského muzea v Ledenicích na Českobudějovicku. Stane se tak během první poloviny letošního roku.

Jihočeský kraj
Památky
Co se děje
21.03.2019

HRADENÍN: Zachránit pozdně gotickou baštu v areálu středověké tvrze v Hradeníně se rozhodli středočeští radní. Do konce letošního roku by měla mít novou střechu. Projekt je spolufinancovaný Ministerstvem kultury ČR a bude zařazen do Zásobníku projektů spolufinancovaných z EU/EHP a národních zdrojů. Z celkových nákladů na opravu ve výši 1,028 mil. korun tak Regionální muzeum v Kolíně získá na tuto akci přes 774 tisíc korun.

Středočeský kraj
Památky
Co se děje
21.03.2019

ÚSTÍ NAD LABEM: Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem vyhlašuje 9. ročník soutěže pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol (se studijním programem Výtvarná umění). Uzávěrka odevzdání projektů je 12. 4. 2019.

Celá ČR, Ústecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.03.2019

PRAHA: Přestože půjde o jubilejní pátý ročník Mezinárodního dne Romů (4. - 8. dubna), ponese se do jisté míry v pietním duchu. Důvodem je nedávný odchod nekorunované královny romské hudby Věry Bílé. Ta měla původně být tváří letošních oslav.

Hl. m. Praha
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.03.2019