čtvrtek
23. května 2019
Svátek slaví: Vladimír
© Logo projektuProjekt Wander Book

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Autor článku: 
luk

Tyto zajímavosti jsou prezentovány na Turistických vizitkách – Wander Card, nálepkách s informacemi, které můžete sbírat na svých cestách a lepit si je do Turistického deníku. Cestujte, sbírejte turistické vizitky a rozšiřte si své zážitky a přehled v evropské turistice. Vytvoříte si tak své originální album s razítky a poznámkami, které vám umožní vybavit si vzpomínky na každý výlet. Díky své velikosti se vejde do každého batohu a můžete ho mít stále s sebou.

Překlady do několika jazyků Vám usnadní orientaci i v zahraničí.

 

Wander Book byl založen v České republice roku 2008 orientačním běžcem a nadšeným fotografem Ing. Rudolfem Ropkem:

“Během své sportovní kariéry jsem si vedl tréninkový deník a zaznamenával si, kde jsem byl a co jsem viděl. Navštívil jsem stovky míst ve více než 40 zemích, a z každé jsem si chtěl přivézt něco na památku. Přestože nerad kupuji suvenýry, jediné čemu jsem jako fotograf nikdy neodolal, bylo zakoupení pěkné pohlednice. Z nich pak vznikala velká a těžká alba. V roce 2007 jsem při jedné ze svých cest dostal nápad vytvořit malý deníček s pomocí samolepek, jak ho znáte dnes. Nyní, když cestuji se svou rodinou a malé dceři se někam nechce, stačí připomenout, že tam získá další Turistickou vizitku do svého deníčku.“

Ing. Rudolf Ropek
Zakladatel projektu

 

Vše o projektu ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019

PRAHA: První mezinárodní divadelní organizace založená v Praze v roce 1929 letos slaví 90. výročí. V rámci oslav existence Mezinárodní loutkářská unie UNIMA se ve dnech 
od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, součástí oslav bude diskusní blok o vystavování loutek v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI…Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.05.2019

ČR: Ke svým čtenářům v těchto dnech zamířilo květnovo-červnové vydání slováckého dvouměsíčníku Malovaný kraj. Na titulní stranu obálky se dostal motiv z tradičních Koseckých písní v buchlovickém zámeckém parku. V samotném obsahu pak jistě mnohé zaujme rozsáhlý text o vojenském útvaru Slovácká brigáda.

Celá ČR, Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
23.05.2019