čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Logo festivalu
© http://www.festivalostrov.cz



Projekt Treatment/Synopse - VÝZVA pro scénáristy filmů pro děti a mládež

Dům kultury Ostrov je pořadatelem Dětského filmového a televizního festivalu. Festival má za sebou 49letou historii a v letošním roce oslaví 50. výročí konání. Festival v Ostrově se oproti Zlínu v soutěžní části zaměřuje „pouze“ na české hrané filmy pro děti a mládež. 

Autor článku: 
luk

"V posledních letech zaznamenáváme stagnaci v tvorbě pro děti a mládež, chybí kvalitní filmy s tématy pro tyto věkové kategorie, chybí příběhy, které by řešily každodenní problémy, ale i radosti současných dětí a mládeže. Chybí příběhy, jaké točila režisérka Věra Šimková Plívová nebo Drahuška Králová."

Proto se festival rozhodl pomoci – rozhodl se oslovit mladé, začínající, ale i ty zkušené autory a scenáristy a vyhlásit projekt TREATMENT/SYNOPSE na film pro děti a mládež. Došlé projekty potom posoudí odborná porota a po vzájemné dohodě udělí pěti námětům Festivalovou pečeť s doporučením.

TREATMENT/SYNOPSE musí obsahovat:

  • úvodní informace o projektu: název filmu, autor scénáře, seznam hlavních profesí, žánr, minutáž
  • hlavní nosné téma filmu, stručný obsah filmu, věkovou hranici určení
  • musí být v českém jazyce
  • musí se jednat o původní nerealizované dílo
  • autor musí být vlastníkem autorských práv
  • musí se jednat o celovečerní film (min. 70 minut)
  • rozsah 5 až 15 stran formátu A4

Termín vyhlášení je 21. května 2018 a termín odevzdání je do 31. srpna 2018

Porota posoudí všechny došlé příspěvky a vybere pět nejzajímavějších synopsí, které doporučí k dalšímu projednání případnému producentu filmu. Vybrané synopse dostanou Festivalovou pečeť s doporučením, které by mohlo pomoci při poskytování nadačních příspěvků Filmové nadace v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby za účelem podpory české audiovizuální tvorby, podpory tvůrčích osobností v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby, k hledání cest k realizaci těchto projektů a k podpoře vzdělávání.

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024