neděle
22. září 2019
Svátek slaví: Darina

Pro novináře

15.12.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje, Pro novináře
Knihy, literatura, média, Památky
luk

OSTRAVA: Tři stovky kulturních památek a zajímavých architektonických děl přináší nová elektronická databáze ostravských památek www.ostravskepamatky.cz. Databázi připravil a vydal spolek Fiducia ve spolupráci s Antikvariátem Fiducia, Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ostravě, a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu.

28.11.2017
Středočeský kraj
Pro novináře
Živé umění
Johana Turner

NOVÁ VES POD PLEŠÍ: Novinářský den filmu TEN, KDO TĚ MILOVAL podle stejnojmenné knižní předlohy Marie Poledňákové se koná v sobotu 2. prosince 11:00 v Nové Vsi pod Pleší

29.08.2017
Zlínský kraj
Pro novináře
Živé umění
Veronika Jurčová

ZLÍN: Už tento čtvrtek večer nás čeká premiéra tingl tanglu Ovčáček miláček, který volně na úspěšný nekorektní kabaret Ovčáček miláček. Pokud máte zájem o fotky z generálky, rádi vás uvidíme ve čtvrtek 31. 8. ve 13.30 ve Velkém sále. Upozorňuji, že je to jediný termín k focení/natáčení, který bude, a na zkoušce budete moci zůstat pouze 10 minut.

17.08.2017
Hl. m. Praha
Pro novináře
Živé umění
Silvie Marková

PRAHA: Jménem společností Evolution Films a Aerofilms si Vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat na novinářskou projekci dokumentárního filmu Olgy Sommerové Červená.

20.06.2017
Jihomoravský kraj
Pro novináře
Památky, Soutěže a festivaly
 
BRNO: Snídaně pro novináře je připravena na středu 28. června od 9 hodin. Seznámí se s novou výstavou a hlavně letošním Retro létem; zahradou Vily Löw-Beer v Brně se o prázdninách budou linout tóny swingu a rock 'n' rollu, vila Stiassni nabídne letní kino s prvorepublikovými filmovými klenoty.
 
16.05.2017
Celá ČR
Pro novináře
Živé umění
Miroslav Matějka

SYCHROV: Nedělní červnové zámecké dopolední matiné na zámku Sychrov proběhne jako Vzpomínka na Dvořákův festival, a to v podání mistrů - flétnisty, profesora a básníka Jana Riedlbaucha a kytarového virtuosa, maestro Miloslava Klause.

27.04.2017
Středočeský kraj
Pro novináře
Instituce a kulturní zařízení
luk

STARÁ HUŤ: Novou stálou expozici o životě a díle Karla Čapka připravil Památník Karla Čapka na Strži ve Staré Huti u Dobříše – výstava se tu mění po dlouhých dvaceti letech. Poprvé zde budou k vidění některé osobní předměty spisovatele, vystaveny budou i unikátní snímky Čapkovy pracovny a okolí jeho letního sídla od Josefa Sudka.

24.04.2017
Hl. m. Praha
Pro novináře
Petra Baďurová

PRAHA: Na slavnostní znovuotevření kaple Novoměstské radnice, které se uskuteční v úterý dne 25. dubna ve 12:00 hodin za účasti starostky MČ Praha 2, jsou zváni novináři. Potvrzení účasti na adrese badurova@nrpraha.cz .

 

15.03.2017
Celá ČR
Pro novináře
Cestovní ruch, Památky
Mgr. Petra Vacková

VIMPERK: Dovolujeme si pozvat vás na slavnostní zahájení projektu Státní zámek Vimperk – „Probouzení zimního zámku“, které se koná v pondělí 27. března 2017 v 11.00 hodin v prostorách státního zámku Vimperk. 

20.02.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pro novináře
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Helena Macháčková

PRAHA: Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 23. února premiéru hry Přibližně dvaatřicet zubů, jejíž scénář napsal režisér Petr Odo Macháček na námět několika stran románu Svatá kniha vlkodlaka, jehož autorem je Viktor Pelevin.