čtvrtek
23. listopadu 2017
Svátek slaví: KlementPremiéra nové hry divadla KUBRT: "Welcome Lenin aneb Co se v Braníku naučíš, v Rusku jako když najdeš"

22.09.2012
Sobota 22.9. 2012, 13:00, Bránické náměstí - velké podium. Premiéra nové hry divadla KUBRT: "Welcome Lenin aneb Co se v Braníku naučíš, v Rusku jako když najdeš". Lehce mystifikační historická komedie líčí pozoruhodné setkání revolucionáře V.I.Lenina se spisovatelem Jaroslavem Haškem na pražském parníku. Představení se koná v rámci festivalu Braník sobě. Vstup zdarma.

Mohlo by vás také zajímat...

ŘAHA: Píšete o Praze a jejím nejbližším okolí? Zaujal vás rozvoj pražských cyklostezek, objevili jste nová přírodní zákoutí nebo dosud opomíjené historické příběhy? Publikujete v novinách, časopisech, máte svůj blog nebo webové stránky? Natáčíte videa či rozhlasové pořady? Právě vám je určena novinářská soutěž o nejlepší autorské práce v kategorii Praha turistická, kterou pro rok 2017 vyhlásila Česká asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Czech Travel Press.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.11.2017

OLOMOUC: Potkali se v Baletním studiu při Moravském divadle v Olomouci. On, baletní mistr a pedagog, který ztvárnil desítky rolí a procestoval celý svět. A ona, pětiletá dívenka z umělecky založené rodiny. Byl z toho okamžitě úspěch a vítězství v soutěži Baletní mládí Praha.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Co se děje
22.11.2017

LIBEREC: Čtení je pro většinu lidí se sluchovým handicapem náročnou a neoblíbenou disciplínou. Krajská vědecká knihovna v Liberci chce vydáním „znakoknihy“ přispět k rozvoji čtenářství i českého znakového jazyka. Zájemci si ji budou moci přečíst a prohlédnout na webových stránkách knihovny. Slavnostní křest knihy Lucie Seifertové Český ráj a jeho tajemství proběhne ve středu 22. 11. od 15 hodin v prostorách liberecké radnice.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap
Pozvánky na akce, Co se děje
22.11.2017

PRAHA: Kniha Keška v galerii od autorky Lucie Poslušné je nestandardní učebnicí angličtiny pro děti od 9 let. Na deseti obrazech z Národní galerie v Praze si děti zlepší nejen své znalosti z angličtiny, ale také z výtvarného umění. Knihu prostupuje hra geocaching – hledání ukryté schránky, kterou po rozluštění všech jazykových a výtvarných úkolů děti najdou přímo v Národní galerii v Praze.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
22.11.2017