neděle
24. září 2017
Svátek slaví: JaromírPremiéra nové hry divadla KUBRT: "Welcome Lenin aneb Co se v Braníku naučíš, v Rusku jako když najdeš"

22.09.2012
Sobota 22.9. 2012, 13:00, Bránické náměstí - velké podium. Premiéra nové hry divadla KUBRT: "Welcome Lenin aneb Co se v Braníku naučíš, v Rusku jako když najdeš". Lehce mystifikační historická komedie líčí pozoruhodné setkání revolucionáře V.I.Lenina se spisovatelem Jaroslavem Haškem na pražském parníku. Představení se koná v rámci festivalu Braník sobě. Vstup zdarma.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

PŘELOUČ: Dne 16. 9. 2017 proběhl v Přelouči již XXIII. ročník udílení Cen Františka Filipovského za nejlepší tvůrčí a herecké výkony v dabingu. Ve společenském sále Občanské záložny se slavnostního večera zúčastnili představitelé města, známé herecké osobnosti, odborná porota, ale také řada novinářů a dalších významných osobností kulturního a společenského života.

Pardubický kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.09.2017

PRAHA: Divadlo Kámen společně s Pražskými domy pokračuje v pořádání přednášek s předními historiky umění – Vladimírem Czumalem, Ladislavem Zikmundem-Lenderem a Jakubem Syneckým. Společným tématem čtyř naplánovaných přednášek je moderní architektura.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V současné době si moderní člověk formuje svou představu o světe a jeho porozumění prostřednictvím obrazů, které mu pomáhají utvářet si svůj osobitý názor na dění ve světě. Nejrůznější novinky digitálních médií, technického pokroku a vědy nabízejí člověku denně obrazy ze světa, které jsou kolektivně přijímány napříč společností a to i přes různorodost kulturách tradic, odlišné mentality, jazykové niance a podobně.

Hl. m. Praha
Vzdělávání
Co se děje
20.09.2017