sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
© PlakátPřednášky v Kamenickém Šenově

KAMENICKÝ ŠENOV: Přednáška Ing. Petra Polakoviče z Krajanského muzea vystěhovalectví do Brazílie z Ralska - Náhlova, nazvaná "Vystěhovalectví z českých zemí do Brazílie v 19. století", v níž bude mj. zmíněn také zdejší obchodník Josef Conrath, se koná příští týden ve středu 13. listopadu od 17.30 h

od 13.11.2019 do 12.12.2019
Autor článku: 
luk

Přednáška se koná v Kamenickém Šenově v přednáškovém sále nad městskou knihovnou.

Současně si Vás dovoluji s předstihem pozvat také na Setkání s Peterem Rathem z vídeňské firmy Lobmeyr (Peter zde založil v 90. letech nejprve vlastní firmu, později Evropskou společnost SKLO A SVĚTLO /Lightandglass, spolupodílel se na organizaci Mezinárodních sympozií rytého skla a podporoval jak kamenickošenovskou sklářskou školu, tak veškeré místní  aktivity spojené se sklářstvím). Toto setkání -u příležitosti 80. narozenin P. Ratha- bude spojeno s prezentací jeho nově vydané publikace o lustrech "Möbel der Lüfte" a proběhne 12. prosince od 16.30 h., také v přednáškovém sále nad městskou knihovnou.


Helena Braunová, ředitelka
Sklářské muzeum
Organizační složka Města Kam. Šenova
Osvobození 69
471 14 Kamenický Šenov
Tel.: 487 412 040, 602 164 493
E-mail: muzeumskla@kamenicky-senov.cz
www.muzeumskla.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019