středa
16. ledna 2019
Svátek slaví: Ctirad
© KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY OstravaPonořte se s autorem Petrem Juřákem do vyprávění o Beskydech

OSTRAVA: Beskydy, pohoří ležící na východní hranici naší republiky, učarují návštěvníkům nejen překrásnou přírodou, ale také bohatou historií. Ponořme se spolu s autorem Petrem Juřákem, historikem Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, do poutavého vyprávění o horách a jejich obyvatelích, o zajímavé historii, pověstech a legendách. 

13.03.2018
16:00
Autor článku: 
Knihcentrum.cz

Petr JUŘÁK, Mgr. et Mgr. (nar. 1973)

V rámci své odborné činnosti se zaměřuje na umělecké památky, industriální dějiny, dějiny katolické církve, místopis, dějiny regionálního muzejnictví, dějiny municipalit a dějiny spolků. Je autorem řady muzejních výstav a více než 400 odborných a popularizačních článků, studií a publikací.

 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace.

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-USA: Hned tři snímky, které prošly českým filmařským workshopem dok.incubator, představí na přelomu ledna a února prestižní americký festival Sundance. Trojice dokumentů bude uvedena v mezinárodní soutěžní sekci, do které je vybráno pouze dvanáct filmů. Prvním snímkem je velice osobní The Disappearance of My Mother od mladého italského tvůrce Beniamina Barrese, dále snové Lapü od kolumbijských filmařů Césara Alejandra Jaimese a Juana Pabla Polanca a výbušný brazilský dokument The Edge of Democracy od Petry Costy.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
11.01.2019

OSTRAVA: Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zveřejnil letošní program a zahájil prodej vstupenek – v nabídce je 34 koncertů. Festival zahájí 28. května Symfonický orchestr Českého rozhlasu a nejmladší zástupce slavné dirigentské rodiny Kristjan Järvi.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
09.01.2019

OPAVA: Decentně sesadit básníka Petra Bezruče z oficiálního piedestalu a ukázat ho jinak: jako v podstatě plachého člověka, který by jen těžce rozuměl kultu osobnosti, jež mu přisoudili jiní. Dokument Ještěr od Lysé hory, který natočili studenti ze Slezské univerzity (SU) v Opavě, uvede i Česká televize.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
08.01.2019
 
OSTRAVA: Projekt Ostravský divadelní archiv aktuálně přechází do druhé fáze – mapování a třídění pramenů v jednotlivých divadlech. Ukončen už byl sběr dat tak, aby bylo možné sestavit historii repertoárů všech profesionálních ostravských divadel. 
 
 
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
07.01.2019