pátek
19. října 2018
Svátek slaví: Michaela
Tým PROPAMÁTKY
© www.darujme.cz/projekt/1200534Podpořte tým PROPAMÁTKY


ČR: Institut pro památky a kulturu, o.p.s., je nezisková organizace, která provozuje portál PROPAMÁTKY, pořádá konference, realizuje projekt o financování kulturního dědictví MÁME VYBRÁNO a další. OD ROKU 2007 POMÁHÁ ŠÍŘIT OSVĚTU A PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE V PÉČI O KULTURNÍ DĚDICTVÍ.
 
 
Autor článku: 
luk

Proč podpořit PROPAMÁTKY? Protože má narozeniny!

V polovině listopadu uplynulo 10 let od založení Institutu pro památky a kulturu, provozovatele redakce PROPAMÁTKY.  Jde o první kulaté výročí a důležitý mezník, který pro celý tým znamená mnoho.

"Je to radost z dosavadní práce, ale také závazek vůči všem našim čtenářům, příznivcům a dárcům. Mám zároveň skvělou příležitost se ohlédnout a poděkovat všem, kteří nám pomohli a stále pomáhají. Má to smysl. Myslím, že letošní výročí je tím správným důvodem podpořit práci našeho týmu a jeho další rozvoj," říká Aleš Kozák, zakladatel organizace.

CHCI PODPOŘIT PROPAMÁTKY

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: V České republice doposud neexistovalo filmové muzeum. To se ale zanedlouho změní – filmové muzeum NaFilM v prosinci přivítá své první návštěvníky. Sídlit bude v centru Prahy, v historické budově Mozarteum. Vstupenky jsou již teď k zakoupení na Hithitu.

 

 

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: Na sklonku roku 1918 se v pražském kině Světozor uskutečnila první filmová projekce. Sto let poté, konkrétně 11. října, se návštěvníci pražského kina Světozor vedle stávajících dvou dočkali také nového třetího sálu. Díky němu bude moci kino sídlící ve Vodičkově ulici uvádět přes čtyři stovky filmových projekcí měsíčně, rozšíří svou dramaturgii a také zprovozní samoobslužný bar založený na vzájemné důvěře.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.10.2018

ČR: Cílem Nadačního fondu Magdaleny Kožené je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti. Také za tím účelem vznikl stipendijní program MenART, který míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů, a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují.

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.10.2018