pátek
19. ledna 2018
Svátek slaví: Doubravka
Tým PROPAMÁTKY
© www.darujme.cz/projekt/1200534Podpořte tým PROPAMÁTKY


ČR: Institut pro památky a kulturu, o.p.s., je nezisková organizace, která provozuje portál PROPAMÁTKY, pořádá konference, realizuje projekt o financování kulturního dědictví MÁME VYBRÁNO a další. OD ROKU 2007 POMÁHÁ ŠÍŘIT OSVĚTU A PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE V PÉČI O KULTURNÍ DĚDICTVÍ.
 
 
Autor článku: 
luk

Proč podpořit PROPAMÁTKY? Protože má narozeniny!

V polovině listopadu uplynulo 10 let od založení Institutu pro památky a kulturu, provozovatele redakce PROPAMÁTKY.  Jde o první kulaté výročí a důležitý mezník, který pro celý tým znamená mnoho.

"Je to radost z dosavadní práce, ale také závazek vůči všem našim čtenářům, příznivcům a dárcům. Mám zároveň skvělou příležitost se ohlédnout a poděkovat všem, kteří nám pomohli a stále pomáhají. Má to smysl. Myslím, že letošní výročí je tím správným důvodem podpořit práci našeho týmu a jeho další rozvoj," říká Aleš Kozák, zakladatel organizace.

CHCI PODPOŘIT PROPAMÁTKY

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Projekční tým podepsal s vedením Brna smlouvu o novém koncertním sále. Vítězný tým vzešel z dvoukolového výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři účastníci, do soutěžního kola se kvalifikovali dva z nich. Prvním úkolem budou nyní projekční práce na propojení podzemní a nadzemní časti stavby. Pokud vše půjde podle plánu, přibližně za rok by měla stavba začít růst nahoru a otevřít v sezoně 2020/21.

 

 

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
18.01.2018

HRADEC KRÁLOVÉ: Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Letos proběhne v termínu od 22. do 29. června. Jedná se o osmidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter.

 

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
18.01.2018

ČR: Novela zákona o dani z příjmu od 1. ledna 2018 umožňuje, že zaměstnanci firem mohou obdržet daňově zvýhodněný příspěvek na knihy. Svaz českých knihkupců a nakladatelů a poskytovatelé firemních benefitů proto očekávají v příštích letech další růst oživení poptávky po knihách, jichž se u nás ročně prodá za 7,8 miliardy korun.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Legislativa a ekonomika
Co se děje
18.01.2018

ROŽNOV PO RADHOŠTĚM: Poslání a budoucnost muzeí v přírodě v České republice je první rozsáhlou konferencí věnovanou ryze problematice muzeí v přírodě, a to v širším kontextu, než v jakém byly tyto instituce dodnes vnímány. Cílem konference je zhodnotit současný stav problematiky muzeí v přírodě a zamyslet se společně nad vizí jejich budoucího rozvoje, především zlepšení podmínek pro jejich práci, a to z hlediska muzeologického, legislativního a finančního.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2018