pondělí
10. prosince 2018
Svátek slaví: Julie
© archiv pořadatelePlzeň Design Week přiváží osobnosti českého designu i začínající značky

PLZEŇ: Přední čeští designéři, včetně Aleše Najbrta, Olo Křížové nebo Jaroslava Juřici, zavítají mezi 12. a 18. listopadem do kreativní zóny DEPO2015, kde proběhne třetí ročník festivalu Plzeň Design Week. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími, která se uskuteční od pátku do neděle, doplní během celého týdne přednášky, workshopy, diskuze a hudební vystoupení.

od 12.11.2018 do 18.11.2018
Autor článku: 
klapka/TZ
Organizátoři navazují na úspěšný loňský ročník, který navštívilo dva tisíce lidí.
Týden plný designu se pod taktovkou týmu Plzeň Design koná již potřetí. Od 12. do 18. listopadu dorazí do DEPO2015 přední designéři a historici designu, aby diskutovali, přednášeli a představovali obor jak široké veřejnosti, tak studentům a profesionálům.
Současně téměř šedesát značek přijede představit své produkty na víkendovou prodejní přehlídku, která je hlavním bodem programu. U stánků v Autobusové hale DEPO2015 najdou návštěvníci autorské oblečení, šperky, porcelán, hračky, svítidla i kosmetiku nejen plzeňských tvůrců. „Přehlídka startuje v pátek v 16 hodin a potrvá do nedělních 17 hodin. Prezentovat se budou stálice, jako jsou plzeňské značky Bekwood nebo Stehlík Design a tradičně také ateliéry FDULS. Mezi nováčky přivítáme plzeňský projekt Kokolo, příbramskou papírenskou dílnu Vazárna nebo norimberskou šperkařku Insane Design,“ říká manažerka PDW Alena Výborná.
 
V sobotu a v neděli bude zdarma otevřená recyklační dílna, kde se zabaví děti od tří let. „Rodiče si tak mohou nerušeně užít přednášky a workshopy vystavovatelů i prodejní přehlídku,“ uzavírá Výborná. Páteční večer zpestří slavnostní zahájení prodejní přehlídky s módní show plzeňské značky ŌM Touch nebo předávání Národní ceny za studentský design, které bude živě vysíláno v Kavárně. 
Program festivalu však bude probíhat již od pondělí 12. listopadu. Širokou veřejnost osloví například Copy General s povídáním o přípravě podkladů pro tisk tak, aby fotky z dovolené byly vždy v té nejlepší kvalitě. Hana Čejchanová z UMPRUM bude přednášet o tom, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci a Petr Šlejmar z Nových proměn bydlení navrhne účastníkům svého workshopu vysněnou rekonstrukci interiéru.
Studenti designu a lidi, kteří se o obor aktivně zajímají, láká tým Plzeň Design na zajímavá jména. „Diskutovat a přednášet přijede například autor vizuálů MFF Karlovy Vary Aleš Najbrt, předsedkyně Fashion Council Olo Křížová, autor židle č. 002 od TONu Jaroslav Juřica nebo známý produktový a průmyslový designér Ivan Dlabač z UMPRUM,“ upřesňuje dramaturg PDW Ondřej Kašpárek. Zájemce o design letos potěší především tzv. mikroprohlídky. „Věřím, že budou velkým přínosem pro lidi z oboru,“ komentuje Kašpárek nový koncept interaktivních přednášek odborníků pro úzkou skupinu lidí a pokračuje: „v mikroprohlídkách se zaměřujeme na skutečné detaily, které nám během let zevšedněly a dnes je už nedokážeme patřičně ocenit. Ikonické prvky na domech, oblečení nebo třeba v autobusech nám připomenou právě pozvaní odborníci.“
 
K programu neodmyslitelně patří také hudba. Ve spolupráci s Aliance Française pozvali organizátoři
elektronické audiovizuální duo L’Age d’Or, páteční večer pak bude patřit české kapele BT‘n‘J.
 
Program a veškeré informace jsou dostupné na www.plzendesign.cz.
Otevírací doba prodejní přehlídky v DEPO2015:
pá 16. listopadu 16:00 – 22:00 (slavnostní zahájení od 19:00)
so 17. listopadu 10:00 – 22:00
ne 18. listopadu 10:00 – 17:00
Vstupné:
týdenní: 150,- / zlevněné 100,- *
víkendové: 100,- / zlevněné 70,- *
*Zlevněné vstupné pro studenty, seniory a ZTP je možné zakoupit pouze na recepci DEPO2015, děti
do 15 let mají vstup zdarma.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR, PRAHA: Unikátní sběratelská kolekce "Muži 28. října", vytvořená na počest 100. výročí vzniku Československa, se poprvé dostane do soukromých rukou. Vydání se symbolickým pořadovým číslem 1918 bude vydraženo a výtěžek věnují autoři na charitu. Celkem vznikne 100 publikací s číslováním 1919 až 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
10.12.2018

ČR: V rámci fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty vyhlašujeme fotografickou soutěž, která v obrysech na tvorbu Andreje Pešty navazuje. Andrej Pešta byl jako fotograf činný především v období let 1950 – 1980. Hlavním tématem jeho tvorby se stala Peštova rodina a nejbližší přátelé.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
10.12.2018

ČR: Nový evropský projekt Roundabout Europe, jehož spoluorganizátorem je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA se svým festivalem KoresponDance, přináší skvělou příležitost pro umělce a soubory zaměřené na outdorové živé umění.

Celá ČR, zahraničí
Vzdělávání, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
10.12.2018

PRAHA: Nenechte si ujít příležitost navštívit Schwarzenberský palác ještě před 7. 1. 2019, kdy bude na několik měsíců uzavřen kvůli revitalizaci a přípravě nové sbírkové expozice. Znovu se veřejnosti otevře na podzim roku 2019. 

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Památky
Zpráva týdne, Co se děje
06.12.2018