pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
© archiv pořadatelePlzeň Design Week přiváží osobnosti českého designu i začínající značky

PLZEŇ: Přední čeští designéři, včetně Aleše Najbrta, Olo Křížové nebo Jaroslava Juřici, zavítají mezi 12. a 18. listopadem do kreativní zóny DEPO2015, kde proběhne třetí ročník festivalu Plzeň Design Week. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími, která se uskuteční od pátku do neděle, doplní během celého týdne přednášky, workshopy, diskuze a hudební vystoupení.

od 12.11.2018 do 18.11.2018
Autor článku: 
klapka/TZ
Organizátoři navazují na úspěšný loňský ročník, který navštívilo dva tisíce lidí.
Týden plný designu se pod taktovkou týmu Plzeň Design koná již potřetí. Od 12. do 18. listopadu dorazí do DEPO2015 přední designéři a historici designu, aby diskutovali, přednášeli a představovali obor jak široké veřejnosti, tak studentům a profesionálům.
Současně téměř šedesát značek přijede představit své produkty na víkendovou prodejní přehlídku, která je hlavním bodem programu. U stánků v Autobusové hale DEPO2015 najdou návštěvníci autorské oblečení, šperky, porcelán, hračky, svítidla i kosmetiku nejen plzeňských tvůrců. „Přehlídka startuje v pátek v 16 hodin a potrvá do nedělních 17 hodin. Prezentovat se budou stálice, jako jsou plzeňské značky Bekwood nebo Stehlík Design a tradičně také ateliéry FDULS. Mezi nováčky přivítáme plzeňský projekt Kokolo, příbramskou papírenskou dílnu Vazárna nebo norimberskou šperkařku Insane Design,“ říká manažerka PDW Alena Výborná.
 
V sobotu a v neděli bude zdarma otevřená recyklační dílna, kde se zabaví děti od tří let. „Rodiče si tak mohou nerušeně užít přednášky a workshopy vystavovatelů i prodejní přehlídku,“ uzavírá Výborná. Páteční večer zpestří slavnostní zahájení prodejní přehlídky s módní show plzeňské značky ŌM Touch nebo předávání Národní ceny za studentský design, které bude živě vysíláno v Kavárně. 
Program festivalu však bude probíhat již od pondělí 12. listopadu. Širokou veřejnost osloví například Copy General s povídáním o přípravě podkladů pro tisk tak, aby fotky z dovolené byly vždy v té nejlepší kvalitě. Hana Čejchanová z UMPRUM bude přednášet o tom, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci a Petr Šlejmar z Nových proměn bydlení navrhne účastníkům svého workshopu vysněnou rekonstrukci interiéru.
Studenti designu a lidi, kteří se o obor aktivně zajímají, láká tým Plzeň Design na zajímavá jména. „Diskutovat a přednášet přijede například autor vizuálů MFF Karlovy Vary Aleš Najbrt, předsedkyně Fashion Council Olo Křížová, autor židle č. 002 od TONu Jaroslav Juřica nebo známý produktový a průmyslový designér Ivan Dlabač z UMPRUM,“ upřesňuje dramaturg PDW Ondřej Kašpárek. Zájemce o design letos potěší především tzv. mikroprohlídky. „Věřím, že budou velkým přínosem pro lidi z oboru,“ komentuje Kašpárek nový koncept interaktivních přednášek odborníků pro úzkou skupinu lidí a pokračuje: „v mikroprohlídkách se zaměřujeme na skutečné detaily, které nám během let zevšedněly a dnes je už nedokážeme patřičně ocenit. Ikonické prvky na domech, oblečení nebo třeba v autobusech nám připomenou právě pozvaní odborníci.“
 
K programu neodmyslitelně patří také hudba. Ve spolupráci s Aliance Française pozvali organizátoři
elektronické audiovizuální duo L’Age d’Or, páteční večer pak bude patřit české kapele BT‘n‘J.
 
Program a veškeré informace jsou dostupné na www.plzendesign.cz.
Otevírací doba prodejní přehlídky v DEPO2015:
pá 16. listopadu 16:00 – 22:00 (slavnostní zahájení od 19:00)
so 17. listopadu 10:00 – 22:00
ne 18. listopadu 10:00 – 17:00
Vstupné:
týdenní: 150,- / zlevněné 100,- *
víkendové: 100,- / zlevněné 70,- *
*Zlevněné vstupné pro studenty, seniory a ZTP je možné zakoupit pouze na recepci DEPO2015, děti
do 15 let mají vstup zdarma.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

ČR:  Oblíbený písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, v jehož písních se často potkává sarkasmus, ironie a nadsázka vyráží spolu s kytaristou, který si říká Láska, na turné s názvem POKÁČOVO JARO 2019. Jako první vystoupí oba umělci  již 1. března v M klubu ve Vysokém Mýtě a vygraduje 4. května na Zámku v Novém Městě nad Metují.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

ČR: Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. Aby se zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu vyřešit nepříznivou finanční situaci uvidí diváci v novém šestidílném komediálním seriálu Zkáza Dejvického divadla každé pondělí od 21.05 hodin na ČT1, poprvé 4. března.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
20.02.2019

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
19.02.2019