čtvrtek
28. března 2024
svátek slaví Soňa
plakát akce
© zdroj: facebookový profil události



PechaKucha Night Mariánské Lázně

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: PechaKucha Night Mariánské Lázně je dosud jedinou akcí svého druhu v celém Karlovarském kraji. V našem malém lázeňském městě se původně japonský formát prezentací 20x20 poprvé objevil na jaře roku 2014. Svých 400 vteřin zde odprezentovalo už nespočet architektů, designerů, fotografů a dalších kreativců. Rodáci, aktivisté, sportovci, umělci, architekti, podnikatelé.... tentokrát vystoupí více než deset statečných. Různorodé záliby, profese. Mají ale jedno společné. PSČ 353 01!

16.12.2017
20:20
Autor článku: 
ika

Návštěvníci mohou vždy čekat kulturně nabitý večer. Po skončení oficiální části totiž začíná naše oblíbená afterparty, které se účastní prezentující, návštěvníci i organizátoři večera. Už od počátku dáváme velký důraz na přesahy našich akcí. Mnoho hostů tak v Mariánských Lázních zanechalo nějakou stopu, která městu dodává na jeho výjimečnosti. Podobně s citem také vybíráme prostory. Pravidelný návštěvník PechaKucha Night mohl zavítat do běžně přístupných prostor Anglikánské kaple či Kina Slavia, stejně tak mohl probádat místa, která jsou již několik let uzavřená. Dosud šlo především o kdysi věhlasnou kavárnu Panorama nebo kousek pod ní stojící bývalou dětskou léčebnu Miramonte. Nevšední zážitek a kulturní obohacení, to jsou hodnoty, se kterými PechaKucha Night Mariánské Lázně již třetím rokem naplno děláme. A pokračujeme nadšeně dál!

Akci pravidelně pořádáme každý třetí pátek v každém třetím měsíci a spojili jsme se tak s více než 880 městy po celém světě.

Co je PechaKucha?

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture.

Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností.

“Dejte do ruky architektovi mikrofon, a jste lapeni na hodiny”, popisuje počátek hledání formy a svoje dosavadní zkušenosti s prezentacemi Mark Dytham. Aby byla tato hrozba vyloučena, hledal formát, který by byl jasně daný. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace): každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.

Pořadatelem akce je Spolek Švihák, http://www.svihak.net/

Kde: Club Na Rampě

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Digitalizace je jednou z oblastí, na kterou je možno využít dotaci ministerstva kultury z Národního plánu obnovy. Nedávno bylo rozhodnuto o výsledcích dvou výzev – digitalizace kulturních statků a národních kulturních památek II. a výzvy na podporu rozvoje digitalizace, dokumentační a informační činnosti v oblasti vizuálního umění a architektury pro menší projekty nezřizovaných neziskových organizací.  

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
27.03.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: O víkendu 22. - 24. března patřilo Divadlo Drak souborům mladého, poetického a experimentujícího divadla. Postupová přehlídka AUDIMAFOR i v letošním ročníku vydala to nejzajímavější, co se urodilo mezi divadelními soubory napříč Královéhradeckým krajem, ale i kousek za jeho hranicemi. Kvalitu zúčastněných inscenací potvrdila odborná porota – doporučení k postupu si odneslo hned několik souborů ve třech kategoriích, rozdávaly se ale i další ocenění.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.03.2024

VAMBERK, ČR: Něžná krása krajky se jemně snoubí s křehkostí nastupujícího jara i symboly velikonočního období… Zasnívám se v kuchyni nad chystanými dekoracemi k největším křesťanským svátkům v roce a automaticky si vzpomenu na Vamberk, město krajky. Snad by souhlasila i místní rodačka a etnoložka muzea krajky Mgr. Martina Rejzlová, která nás jejím příběhem i muzejními expozicemi provede. Zároveň v rámci redakčního cyklu Cestou na Seznam přiblížíme, jak se na listinu nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR dostala i Tradice krajkářství na Vamberecku“ a zda má nakročeno také na zápis na seznam nehmotného dědictví UNESCO.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Lidová kultura, Památky, Vzdělávání
Články a komentáře
27.03.2024

ZLÍN: V Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně opět od března 2024 probíhají vzdělávací kurzy pro pracovníky kulturního a kreativního sektoru Zlínského kraje v oblasti manažerských, komunikačních a digitálních dovedností. Knihovna tak navázala na úspěšný projekt z minulého roku, kdy se v celkem 18 vzdělávacích kurzech proškolilo téměř 400 účastníků.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
25.03.2024