pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
© Logo vydavatelePatroni Mantinelů demokracie pokřtili nový kalendář

ČR: Rekonstrukce státu představila fotografický kalendář na rok 2020 s portréty patronů projektu Mantinely demokracie. Výzvu na ochranu demokracie podpořily známé osobnosti jako modelka Taťána Gregor Brzobohatá, textař Michal Horáček, operní pěvkyně Dagmar Pecková nebo filosof Jan Sokol. Kalendář vychází v limitované edici. 

Autor článku: 
luk

Rekonstrukce státu vybídla už v lednu 2018 politiky, aby vládli odpovědně, a nepřekračovali pomyslné Mantinely demokracie. Výzvu letos podpořilo mnoho známých osobností. Třináct z nich najdete i v novém kalendáři Mantinely demokracie 2020. „Jsme rádi za podporu, kterou významné osobnosti z různých oborů věnovaly našemu projektu. Hlídáme konkrétní hrozby pro demokracii, máme týmy expertů, které hrozby vyhodnocují, a snažíme se na ně včas upozornit,” uvedl Josef Karlický, vedoucí týmu Rekonstrukce státu. 

Kalendář vychází v limitované edici a je určen zejména pro podporovatele projektu Rekonstrukce státu. Získat ho může každý, kdo v prosinci a v lednu podpoří aktivity Rekonstrukce státu peněžním darem v hodnotě alespoň 500 Kč. Více o darech a možnosti získat kalendář tady: www.rekonstrukcestatu.cz/kalendar

V kalendáři najdete černobílé portréty operní divy Dagmar Peckové, filosofa Jana Sokola, modelky Taťány Gregor-Brzobohaté, architekta Osamu Okamury, textaře Michala Horáčka, herečky Petry Nesvačilové, cestovatele Dana Přibáně, moderátorky Ester Janečkové, olympionika Vavřince Hradilka, redaktorky Nory Fridrichové, muzikanta Kuby Ryby (Rybičky48), DJ Mike Trafika (PSH) a zpěvačky Tonyi Graves. Autorem portrétů je fotograf Goran Tačevski.

 

Více v přiložené TZ

 

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020