úterý
20. srpna 2019
Svátek slaví: Bernard
logo divadla
© zdroj: www.divadlokamen.czOPEN CALL Divadla Kámen

PRAHA: Pražské Divadlo Kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty pro období 2019–2020.

Autor článku: 
ika

Divadlo Kámen, které se věnuje především umělecky vyhraněné moderní činohře, ale také přednáškové činnosti v oblasti umění, architektury a divadla, využívá prostory kavárny  nejen jako relaxační zónu, ale také jako menší výstavní prostor pro prezentaci různých forem umění především současných autorů (více o aktivitách divadla na http://www.divadlokamen.cz/).

Divadlo poskytne organizační a kurátorské zajištění, základní propagaci a pomoc s instalací výstavy. Výstavní prostor má rozměry: místnost 620 x 340 cm, výška stěn 280 cm.

Výzva je určená všem umělcům bez ohledu na věk a rádi bychom upřednostnili různé formy abstraktního umění.

Stručné CV, portfolio nebo odkaz na web a preferovaný termín výstavy zasílejte do 31. 5. 2019 písemně nebo elektronicky na adresu:

Divadlo Kámen, z. s.
Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha-Karlín
Helena Macháčková, manažerka Divadla Kámen
telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz 


Projekty vybere manažerka divadla Helena Macháčková společně s historičkou umění a kurátorkou Lucií Váchovou.

Děkujeme

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nejslavnější český komiks pro děti Čtyřlístek podobně jako trojská botanická zahrada letos slaví 50 let od svého vzniku. Legendární čtveřice Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa se společně se svým autorem Jaroslavem Němečkem 14. srpna stala už 97. aktérem projektu Kořeny osobností.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
19.08.2019

LIBEREC: Liberecká synagoga byla postavena jako součást objektu spolu s vědeckou knihovnou v roce 2000. Společné akce proto také pořádají Židovská obec a knihovna. Uplynulou sobotu synagoga hostila orchestr strunných nástrojů z Löbau, ve kterém účinkují nejlepší muzikanti Bautzenu, Löbau a Hoyerswerdy. Nebyl to první koncert s nímž se hudební mládež představila prostřednictvím projektu DREIKLANG.

Liberecký kraj, zahraničí
Děti a mládež
Co se děje
19.08.2019

ČR: Jen krátce po své celosvětové premiéře, kdy snímek Dcera získal nejvyšší ocenění Křišťál na francouzském festivalu v Annecy a tento týden hlavní cenu na festivalu v australském Melbourne MIFF, míří toto loutkové drama do Los Angeles na finále studentských Oscarů. Dcera se do trojice nejlepších snímků dostala v konkurenci 1615 filmů z celého světa a v případě výhry naváže na úspěch českého režiséra Jana Sasky, který byl v roce 2016 nominován do užšího výběru na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. 

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
16.08.2019

ČR: Systém, který vládl v naší zemi před rokem 1989, bránil občanům svobodně uplatnit svoje talenty a schopnosti. Cyklus filmových dokumentů České kořeny přináší příběhy lidí, kteří odchodem z Československa tuto svobodu získali a dokázali jí využít. Autentická svědectví zařazuje do svého vysílání ČT a od března letošního roku je najdete také na webu Místní kultury. 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Nepřehlédněte
16.08.2019