pondělí
27. května 2019
Svátek slaví: Valdemar
logo divadla
© zdroj: www.divadlokamen.czOPEN CALL Divadla Kámen

PRAHA: Pražské Divadlo Kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty pro období 2019–2020.

Autor článku: 
ika

Divadlo Kámen, které se věnuje především umělecky vyhraněné moderní činohře, ale také přednáškové činnosti v oblasti umění, architektury a divadla, využívá prostory kavárny  nejen jako relaxační zónu, ale také jako menší výstavní prostor pro prezentaci různých forem umění především současných autorů (více o aktivitách divadla na http://www.divadlokamen.cz/).

Divadlo poskytne organizační a kurátorské zajištění, základní propagaci a pomoc s instalací výstavy. Výstavní prostor má rozměry: místnost 620 x 340 cm, výška stěn 280 cm.

Výzva je určená všem umělcům bez ohledu na věk a rádi bychom upřednostnili různé formy abstraktního umění.

Stručné CV, portfolio nebo odkaz na web a preferovaný termín výstavy zasílejte do 31. 5. 2019 písemně nebo elektronicky na adresu:

Divadlo Kámen, z. s.
Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha-Karlín
Helena Macháčková, manažerka Divadla Kámen
telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz 


Projekty vybere manažerka divadla Helena Macháčková společně s historičkou umění a kurátorkou Lucií Váchovou.

Děkujeme

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Jedna z největších stálic České televize David Vávra, který se vydal po Šumných městech s kamerou poprvé už v roce 1995, tentokrát vyrazil pátrat po stopách českých architektů a jiných umělců až k protinožcům. Vzniklo tak dalších pět dílů dokumentárního cyklu Šumné stopy. První díl uvede ČT art v pátek 31. května od 22 hodin.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
24.05.2019

ČR: Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte a vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice. K tomu nabádá kniha Tradinář, která ukazuje, že každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
24.05.2019

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019