čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
Logo
© Zdroj: https://www.facebook.com/events/656666365083500/Online videopůjčovna Aerovod zažívá prudký nárůst návštěvnosti, novinky přidává každý den

ČR: Zájem o sledování filmů v původní české online videopůjčovně Aerovod v uplynulém týdnu výrazně vzrostl. Oproti zatím nejúspěšnějšímu měsíci v historii fungování videotéky, kterým byl prosinec 2019, zaznamenal Aerovod v březnu čtyřnásobné navýšení tržeb. „Předpokládáme ale, že tržby do konce měsíce ještě porostou a navýšení by mohlo být až šestinásobné,” říká dramaturg Jakub Němeček z distribuční společnosti Aerofilms, která Aerovod provozuje.

Autor článku: 
Kateřina Dvořáková

Nové filmy se nyní na Aerovodu objevují každý den – diváci nově mohou zhlédnout například devíti Českými lvy oceněné Nabarvené ptáče či mafiánský thriller První zrádce. Ve čtvrtek 26. 3. přibyde do katalogu videotéky snímek Afrikou na Pionýru. Dokument cestovatele a dobrodruha Marka Slobodníka, kterého diváci znají z výprav žlutých trabantů Dana Přibáně, sleduje Slobodníka a jeho čtyři přátele při pětiměsíční cestě ze střední Evropy až do Kapského města – na legendárních motorkách Jawa Pionýr.

Jednou z novinek na Aerovodu je mafiánský thriller První zrádce

 

Obliba komedií

Nejsledovanějšími filmy jsou aktuálně hořká komedie Vlastníci, oscarový Parazit, necenzurovaná verze filmu Párty Hárd nebo francouzská romantická komedie Tenkrát podruhé. Sledovanost teď roste všem filmům v našem katalogu – všimli jsme si ale, že v tomto čase lidé zdaleka nejvíc vyhledávají komedie,“ dodává Jakub Němeček. Široký výběr komedií a dalších filmů pro zvednutí nálady jsou k nalezení například v tematické kolekci Feel Good, která se aktuálně těší velké oblibě.

 

Raoul Taburin v Moje kino LIVE

 Aerovod je od počátku svého působení pevně spjat s pražskými kiny Aero, Bio Oko, Světozor, královehradeckým Biem Central a brněnským Univerzitním kinem Scala. Ta před několika dny obnovila svůj provoz online v rámci projektu Moje kino LIVE. Společné sledování filmů je doplněno chatem, ve kterém je možné sdílet své dojmy, úvody dramaturgů, debatami a dalšími přidruženými formáty, které mají kinofilům co nejvíc připomínat jejich přirozené prostředí. Už ve středu 25. března ve 20:30 má Moje kino LIVE na programu premiéru filmu Raoul Taburin. Příběh z prosluněné Provence vypráví o proslulém cyklomechanikovi, který před celým světem tají strašnou pravdu – neumí jezdit na kole. Film podle knihy geniálního ilustrátora a humoristy Jean-Jacquese Sempého se skvělým Benoîtem Poelvoorde v hlavní roli připomíná, že nejdále člověk dojde s láskou a upřímností.

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020