čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
Zvonek výrobce kol Antonína Veselky z Hradce Králové
© Archiv pořadateleOkolo Hradce aneb Hradečáci na kole - komentované prohlídky

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Autor článku: 
TZ/jal

"Od kurátorky výstavy PhDr. Pavly Koritenské se dozvíte zajímavosti, které provázely vznik této výstavy. Nahlédnete tak do zákulisí příprav a zazní i příběhy některých konkrétních předmětů," uvedla za pořadatele Veronika Ludvíková a dodala: "Můžete se těšit nejen na unikátní „velocipedy“, které lidé v průběhu historie jízdního kola vynalezli, ale především na období první republiky, kdy se jízdní kolo stalo součástí téměř každé hradecké rodiny a bylo také běžným dopravním prostředkem v okolních městech a obcích. Tedy nejenže kolo k Hradci Králové neodmyslitelně patří, ale již ke konci 19. století bylo velmi oblíbené i u žen, které byly členky různých cyklistických spolků."

"Přijďte si vyslechnout i další perličky. Jediné, co výstava nedokáže zprostředkovat, je vítr ve vlasech při jízdě na kole," vzkazuje veřejnosti historička Pavla Koritenská.

Výstava končí již 22. března 2020!

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

ČR-PRAHA: Galerie kritiků, Adria nabízí možnost virtuální prohlídky výstavy Beze stínů / Without Shadows - Jaroslava Papouška (1929-1995) na svém facebooku v rámci  uvedeného odkazu: https://www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz/videos/3109937062403557/

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
08.04.2020