ČESKÁ KANADA: Nabídka turistické oblasti Česká Kanada je ke zhlédnutí na novém turistickém informačním portálu ckanada.cz. Návštěvníci je mohou využívat při plánování prázdninových výletů i letní dovolené.
Destinační management Česká Kanada zpřístupnil během června svůj nový webový portál na adrese www.ckanada.cz. Produktová manažerka České Kanady Petra Vacková k realizaci sdělila: „Spuštění webového portálu turistické oblasti je pro nás důležitým krokem, na který jsme se dlouho připravovali. Příprava takto rozsáhlé webové prezentace vyžadovala spolupráci týmu osob. V našem případě se na plnění obsahu podílí pracovnice čtyř turistických informačních center působících v České Kanadě. Chceme zájemcům nabízet aktuální a ověřené informace z celé oblasti, přehledně a na jednom místě.“
Webové stránky informují o turistických atraktivitách, výletních cílech, kulturních, sportovních a společenských akcích pro veřejnost, službách a aktuálním dění. Jsou tak dobrým pomocníkem při plánování dovolené i jednodenních výletů. „Obsah stránek se bude v průběhu času doplňovat a rozšiřovat. Do budoucna bude k dispozici také „chytrý plánovač“, který podle nastavených preferencí vygeneruje tipy na míru požadavkům uživatele“, dodala Petra Vacková.
Dění a aktuality z České Kanady je možno sledovat také na sociálních sítích. Facebooková stránka turistické oblasti @ckanda.cz přináší denně tipy na výlety, akce a zajímavá místa, instagramový účet ckanada.cz prezentuje oblast atraktivními fotkami zajímavých míst.
OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska.
BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.