pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
Logo NIPOS
© zdroj: nipos.czOBCE, KULTURA A MEZIGENERAČNÍ DIALOG - workshop k výzkumnému projektu

PRAHA: Výsledky výzkumného projektu „Podpora mezigeneračního dialogu a kul­turní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a re­gionální úrovni“ představí jeho realizátoři — Národní informační a poradenské středisko pro kulturu a Katedra andragogiky a personálního řízení FF UK v rámci odpoledního workshopu. Ten je určen zejména zástupcům veřejné správy / samosprávy, kulturním organizátorům, odborné veřejnosti a tvůrcům regionálních a národních politik.

26.09.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Jak lze podporovat mezigenerační dialog prostřednictvím kultury? Jak může kultura na­pomáhat začlenění seniorů do společnosti? Jak fungují mechanismy mezigeneračního kul­turního sdílení na lokální a regionální úrovni? Jaké nástroje na jejich podporu mohou využívat města a obce? Jak se tyto nástroje liší podle velikosti obce? A jak se v tom liší jednotlivé regiony Česka podle svého potenciálu a rizik?

Přijďte se seznámit s dosavadními výsledky výzkumu, popř. se zapojit do diskuse a přispět tak k jeho dalším výsledkům.

Účast je bezplatná.

Datum konání: čtvrtek 26. září 2019

Místo: Praha, Celetná 20 (FF UK, 3. patro, místnost 138)

Registrace: http://bit.ly/2lMa83Q

V případě dotazů kontaktujte: Mgr. Robert Bargel, E: bargel@nipos.cz, T: 221507941

Program přiložen.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019