středa
29. ledna 2020
svátek slaví Zdislava
NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček)
© Foto: Zuzana ČalounováNTS trio deset let na scéně

PRAHA: Volná improvizace i kompozice, překryvy různých hudebních světů tří hudebních chameleonů, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelický bigbeat s analogovými zvuky kláves - to vše a nejen to jsou atributy tohoto hudebně zajímavého, provokativního tria složeného z elitních hudebníků (Štěpán Smetáček, Michal Nejtek, Petr Tichý). V rámci svého turného “10 let” se kapela 17. září vrací i do legendárního pražského klubu Malostranská beseda.

17.09.2019
Autor článku: 
TZ/ika

NTS to sluší především na festivalových pódiích, o čemž se mohli přesvědčit návštěvníci i na letošních festivalech - na pražské Habrovce, na Azzure v Maďarsku nebo na multižánrovém festivalu v Boskovicích a to nejen díky hlasitějším pasážím, ale i díky využití rozsáhlého instrumentáře a všelijakých zajímavých krabiček, které si všichni navzájem efektují. Na letošní jubilejní 30. ročník festivalu Zappanale poblíž Rostocku v Německu byli NTS pozváni coby teprve druhá česká kapela po legendárních Plastic People of the Universe.

Husarský kousek se kapele podařil v roce 2015, kdy v Londýně natáčela ve spolupráci se členy legendárního elektronického dua Basement Jaxx. Tato spolupráce vyústila ve studiové album s provokativním názvem Zapporn0 (Amplión records 2017), které je v kontextu předchozích nahrávek posluchačsky nejpřístupnější. Tento počin nezůstal bez povšimnutí ani v zahraničí – NTS se následně představují v londýnských klubech. Dvě písně NTS se dokonce objevují v prestižních pořadech na BBC 6 a BBC 3.

V rámci svého turného “10 let” se kapela 17. září vrací i do legendárního pražského klubu Malostranská beseda, kde se opět můžete těšit na volné improvizace, starší i novější skladby a taktéž hosta. NTS trio stále překvapuje, loví v nejrůznějších hudebních revírech – snad jen jazz ke kávičce nebo porno-jazz od nich rozhodně nečekejte

NTS trio

Michal Nejtek - keyboards, samples, vocal

Petr Tichý - double bass, sound station, trumpet

Štepán Smetácek - drums, Zildjian cymbals, percussion, sound station, Steel guitar

Discography

Libido Trip (CD, Album)                              Guerilla Records 2009

Permanente Frustration (LP, Album)            Good Day Records 2011

Basement Jaxx & Gearbox presents NTS     Gearbox Records 2015

Zapporn0 (LP + Digital Download)                Amplión  Records 2017

Zdroj: Zbyšek Pantůček, NTS trio team

Mohlo by vás také zajímat...