čtvrtek
23. května 2019
Svátek slaví: VladimírNový rockový festival

Autor článku: 
luk

NUČICE: Občanské sdružení BADYS pořádá kousek od Prahy – na hřišti SOKOL Nučice – rockový festival, kterého se letos zúčastní cca 9 – 10 kapel. Pořadatelé zvou ty největší a nejznámější kapely u nás a v budoucnu snad i ze zahraničí, ale hodlají poskytnout prostor i regionálním a začínajícím kapelám a pomoci jim tak v růstu.

V neposlední řadě hodlají část výtěžku každoročně věnovat na dobročinné účely.

Jeden z pořadatelů – David Šindelář – říká: „Pevně věříme, že na náš festival si každým rokem najde cestu stále více lidí a v budoucnu se stane jedním z prestižních festivalů v České republice. Dostupnost je velmi dobrá, 10 minut autem od metra Zličín, MHD autobusy, nebo i vlakem. Na festivalu bude postaráno o každého účastníka a návštěvníka festivalu v míře vrchovaté, díky naším partnerům v oblasti gastronomické, obchodní, IT, mediální a kulturní.“

Už brzy bude spuštěn festivalový web: www.badysfest.cz

Více v přiložené pozvánce.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019

PRAHA: První mezinárodní divadelní organizace založená v Praze v roce 1929 letos slaví 90. výročí. V rámci oslav existence Mezinárodní loutkářská unie UNIMA se ve dnech 
od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, součástí oslav bude diskusní blok o vystavování loutek v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI…Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.05.2019

ČR: Ke svým čtenářům v těchto dnech zamířilo květnovo-červnové vydání slováckého dvouměsíčníku Malovaný kraj. Na titulní stranu obálky se dostal motiv z tradičních Koseckých písní v buchlovickém zámeckém parku. V samotném obsahu pak jistě mnohé zaujme rozsáhlý text o vojenském útvaru Slovácká brigáda.

Celá ČR, Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
23.05.2019