úterý
19. března 2019
Svátek slaví: JosefNový rockový festival

Autor článku: 
luk

NUČICE: Občanské sdružení BADYS pořádá kousek od Prahy – na hřišti SOKOL Nučice – rockový festival, kterého se letos zúčastní cca 9 – 10 kapel. Pořadatelé zvou ty největší a nejznámější kapely u nás a v budoucnu snad i ze zahraničí, ale hodlají poskytnout prostor i regionálním a začínajícím kapelám a pomoci jim tak v růstu.

V neposlední řadě hodlají část výtěžku každoročně věnovat na dobročinné účely.

Jeden z pořadatelů – David Šindelář – říká: „Pevně věříme, že na náš festival si každým rokem najde cestu stále více lidí a v budoucnu se stane jedním z prestižních festivalů v České republice. Dostupnost je velmi dobrá, 10 minut autem od metra Zličín, MHD autobusy, nebo i vlakem. Na festivalu bude postaráno o každého účastníka a návštěvníka festivalu v míře vrchovaté, díky naším partnerům v oblasti gastronomické, obchodní, IT, mediální a kulturní.“

Už brzy bude spuštěn festivalový web: www.badysfest.cz

Více v přiložené pozvánce.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nadcházející týdny se ponesou ve znamení oslav divadla. Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. V současné době se v jednom týdnu propojuje společně se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března).

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.03.2019

OSTRAVA: Z rozpočtu města je na kulturu určena částka 900,8 mil. korun. Jde o nejvyšší částku v historii Ostravy, která směřuje na podporu kultury. Částku ve výši 900,814 milionu korun tvoří náklady na provoz příspěvkových organizací a obchodních společností města v oblasti kultury, částka na investice a finanční podpory města (dotace, neinvestiční příspěvky a transfery). Na konkrétní investice je určeno více než 248 milionů, na dotace téměř 71 mil. korun.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
19.03.2019

BRNO: Brno by se v roce 2028 mohlo stát Evropským hlavním městem kultury. Přestože o případné kandidatuře rozhodnou brněnští zastupitelé až ve druhé polovině roku, už nyní vznikají na odboru kultury pracovní pozice, které budou mít za úkol kompletní přípravu na boj o tento titul.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.03.2019

LIPSKO: Na lipském výstavišti a v centru města Lipska budou od 21. 3. do 24. 3. 2019 dominovat tři barvy: modrá, červená a bílá. Čtyři dny bude Česká republika jako hostující země Lipského knižního veletrhu 2019 představovat různorodý program se spisovateli a umělci. 

 

 
zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.03.2019