čtvrtek
25. dubna 2019
Svátek slaví: Marek

Novinky ze serveru Místní kultura za poslední týden

Datum rozeslání: 25.04.2019

Vydáno: 25.04.2019
Rubrika: Co se děje, Nepřehlédněte

HRADEC KRÁLOVÉ: Divadlo DRAK a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s. v Hradci Králové čeká výměna na ředitelském postu. Eliška Finková, která v čele této legendární divadelní scény stojí od 1. ledna 2010, totiž funkci ředitelky opustí na konci letošního roku. Správní rada Divadla DRAK a Mezinárodního institutu figurálního divadla o.p.s. proto na obsazení místa ředitele/ředitelky vypsala výběrové řízení. Uzávěrka přihlášek je 4. června a uchazeči, kteří splní požadované podmínky, budou moci svou vizi představit výběrové komisi na neveřejném slyšení 12. června.

Vydáno: 24.04.2019
Rubrika: Články a komentáře

ČR: Jednou z významných osobností, již si připomínáme v souvislosti s naším cyklem věnovaným třiceti letům svobody od roku 1989, jednou z morálních a intelektuálních autorit, která má vlastní hluboké zkušenosti s hledáním svobody a s totalitou, je prof. Jan Sokol, CSc., Ph.D. Naše otázky směřovaly především k oblasti vzdělávání, ale kromě něj jsme otevřeli také téma filozofie, dotkli se vzpomínek na Jana Patočku a zamysleli se nad významem amatérského umění.

Vydáno: 23.04.2019
Rubrika: Nepřehlédněte

PRAHA: V úterý 23. dubna 2019 od 21.10 hodin vystoupí  v Rudolfinu kolektivní tělesa Národního divadla a Státní opery na benefičním koncertě na obnovu katedrály Notre-Dame. Koncert pořádá Česká filharmonie ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy – FOK, PKF – Prague Philharmonia a Národním divadlem.

Vydáno: 23.04.2019
Rubrika: Pozvánky na akce, Zpráva týdne

ČR: Při příležitosti Evropského dne sousedů vyhlašuje Nadace VIA Sousedský týden. V termínu 20. – 26. května společně s vámi chce ukázat, že Česko je plné sousedství, kde to žije! Zorganizujte během sousedského týdne akci, pochlubte se jí a pomozte organizátorům vybarvit na mapě další oranžový puntík.