středa
16. ledna 2019
Svátek slaví: Ctirad
Jaroslav Rudiš a Petr Čtvrtníček s knihou
© zdroj: OneHotBookNová audiokniha ČESKÝ RÁJ podle novely Jaroslava Rudiše

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Autor článku: 
ika

V příloze najdete také rozhovor s Petrem Čtvrtníčkem, který se ujal četby audioknihy.

Audiokniha vychází jako CD mp3 za 299 Kč i ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3 za 279 Kč. Jako první je online k dostání na portálu Audiolibrix, kde si navíc členové předplatitelského klubu mohou audioknihu pořídit jen za 199 Kč. Audiokniha vychází zároveň s knižním vydáním v nakladatelství Labyrint. 

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://soundcloud.com/onehotbook/jaroslav-rudis-cesky-raj-vypravi-petr-ctvrtnicek-demo-onehotbook 

Podívejte se na video, v němž Petr Čtvrtníček prozrazuje, jak se mu nová próza Jaroslava Rudiše zamlouvá: https://bit.ly/2RDomQb 

Reportáž ČT art o audioknize si můžete pustit zde: https://bit.ly/2NLhe1b 

TZ přiložena.

Zdroj: Šárka Jančíková, www.onehotbook.cz

Mohlo by vás také zajímat...

LIBERECKÝ KRAJ: Kraj v loňském roce připravil pro žáky základních škol Libereckého kraje výtvarnou soutěž propojující významné výročí se správným nakládáním s odpady, nazvanou „Republice k narozeninám“. Děti vytvářely z recyklovatelného materiálu libovolnou verzi státního znaku od založení samostatné Československé republiky v roce 1918.

Liberecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019

ČR: Rod Gallasů a Clam-Gallasů, který je spojován s oblastí severních Čech, se stal tématem letošního roku 2019, které vyhlásil Národní památkový ústavProjekt zahájí v březnu 2019 v Nosticově paláci. Stěžejními objekty v rámci Národního památkového ústavu budou hrad a zámek Frýdlanthrad Grabštejn a zámek Lemberk s akcemi konanými v průběhu celé sezony včetně Hradozámecké noci – ta bude mít celodenní pojetí s postupným zapojením výše popsaných objektů, přičemž stěžejní program – večer a noc, bude na Grabštejně. 

Celá ČR, Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
15.01.2019

KARLOVY VARY:  Ve foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje právě probíhá výstava s názvem „100 let proměn hranic našich regionů“. Jejím cílem je představit široké veřejnosti historii reforem územně správního členění státu, a to prostřednictvím panelů, na nichž jsou zobrazeny nejenom historické, ale také nově vytvořené unikátní mapy.

Celá ČR, Karlovarský kraj
Ostatní
Co se děje
15.01.2019

ČR: Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019