sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka
jal
© Archiv krajeArchitektonické skvosty ze srdce Čech na březnovém veletrhu PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA

MLADÁ BOLESLAV: Středočeský kraj bude prezentovat na březnovém veletrhu PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA i budova Střední strojní průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Podle odborníků patří dokonce mezi klenoty české architektury 20. století.

od 08.03.2018 do 09.03.2018
Autor článku: 
Středočeský kraj

Prvé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích bude od 8. do 9. března hostitelem již 6. ročníku veletrhu, který se dotýká jak oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví, tak i stavitelství, restaurátorství a uměleckého řemesla či muzejnictví. 

„Účast Středočeského kraje na tomto veletrhu je vynikající příležitostí pro prezentaci historického dědictví i oblasti památkové péče a zároveň problematiky soudobého využití památek a památkových souborů,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička.

Návštěvníci se tak budou moci blíže seznámit kromě objektů, které se minulý rok zařadily na Seznam národních kulturních památek a ke kterým se řadí i Střední strojní průmyslová škola v Mladé Boleslavi, také například s architekturou kaple Svaté Anny v Panenských Břežanech. Pod jejím projektem je podepsán geniální český architekt barokní gotiky Jan Blažej Santini - Aichel.

Na stánku Středočeského kraje bude připravena i ukázka sklářského řemesla, kterou předvede Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě.

Mohlo by vás také zajímat...

JÍLOVÉ: Jílové u Prahy se do dějin našeho státu zapsalo doslova zlatem, jak prorokovala vědma Libuše. Dlouhý by byl výčet všeho – počínaje  korunovačními klenoty a konče nejen pražskými stavbami.

Středočeský kraj
Památky
Pozvánka na výlet
22.06.2018

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018