pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie
jal
© Archiv krajeArchitektonické skvosty ze srdce Čech na březnovém veletrhu PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA

MLADÁ BOLESLAV: Středočeský kraj bude prezentovat na březnovém veletrhu PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA i budova Střední strojní průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Podle odborníků patří dokonce mezi klenoty české architektury 20. století.

od 08.03.2018 do 09.03.2018
Autor článku: 
Středočeský kraj

Prvé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích bude od 8. do 9. března hostitelem již 6. ročníku veletrhu, který se dotýká jak oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví, tak i stavitelství, restaurátorství a uměleckého řemesla či muzejnictví. 

„Účast Středočeského kraje na tomto veletrhu je vynikající příležitostí pro prezentaci historického dědictví i oblasti památkové péče a zároveň problematiky soudobého využití památek a památkových souborů,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička.

Návštěvníci se tak budou moci blíže seznámit kromě objektů, které se minulý rok zařadily na Seznam národních kulturních památek a ke kterým se řadí i Střední strojní průmyslová škola v Mladé Boleslavi, také například s architekturou kaple Svaté Anny v Panenských Břežanech. Pod jejím projektem je podepsán geniální český architekt barokní gotiky Jan Blažej Santini - Aichel.

Na stánku Středočeského kraje bude připravena i ukázka sklářského řemesla, kterou předvede Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění nesoucí název jména Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od šestnácti do třiceti let. Vítězné projekty podporují porozumění mezi mladými lidmi v Evropě a nabízí praktické příklady jejich soužití v rámci evropského společenství.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
14.12.2018

BROUMOV: Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Programy jsou zaměřeny na interpretaci přírodního dědictví v chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
14.12.2018

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
14.12.2018

USA, ČR: V českých kinech má drama Ondřeje Trojana před koncem roku na kontě na 90 tisíc diváků, na začátku roku příštího ho čeká americká premiéra. Ve dnech 9. až 12. ledna 2019 se uskuteční na festivalech v New Yorku a Palm Springs premiérové uvedení filmu Toman režiséra Ondřeje Trojana ve Spojených státech.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.12.2018