sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka
Obálka knihy
© Archiv nakladateleV nové detektivce děti odhalují Slizký případ

PRAHA-ČR: Nakladatelství Verzone vydává knížku pro děti autorky Jany Janíkové, napsanou podle scénáře stejnojmenného filmu Slizký případ z produkce studia Kouzelná animace. Poutavý příběh děti zavádí do Českého lesa, kde se stávají svědky napínavého detektivního pátrání.

Autor článku: 
Marcela Hančilová

V Českém lese se dějí nekalosti. Na místech činu zůstává podivný sliz. Vede tato stopa k pachateli? Nejsou lesní bytosti v nebezpečí? Vyšetřování se ujímá světoznámý detektiv Herkul. Podaří se mu za pomoci Skřipky a Bludníčka objasnit tajemný případ a zachránit kouzelný les?

Autorka Jana Janíková je zkušenou spisovatelkou a scenáristkou. Mezi její zfilmované počiny patří například scénář k televizní pohádce Dvanáct měsíčků či dramata Skrývačky a Trofej. „Psát příběh pro děti je radost a psát jej z prostředí lesa je radost dvojnásobná. Mám ráda les a své děti jsem učila znát jména stromů a zvířat, stavět chýše pro skřítky, stát na lesní pěšině a naslouchat. Snad i ony budou jednou tohle všechno předávat dál,“ uvedla Jana Janíková..

Stejnojmenný celovečerní film Slizký případ vzniká v produkci zlínského studia Kouzelná animace. Český les mohou zájemci objevovat také v podobě audioknihy, namluvené hercem Pavlem Vackem, či v mobilní aplikaci Slimy Case Game. Knižní formát umožňuje malým čtenářům vracet se k oblíbeným hrdinům a užívat si pátrání po tajemném pachateli v novém rytmu.

Kniha bude pokřtěna v rámci knižního festivalu literARTura 2018 v DBK Budějovická 1. března 2018 od 17 hodin za účasti autorky Jany Janíkové, ilustrátorky Elišky Chytkové a samotného velkého detektiva Herkula.

Devátý ročník knižního festivalu literARTura 2018, který se koná od 26. 2. do 18. 3. v DBK Budějovická, přináší i několik novinek, jako je například knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti. A samozřejmě, jako každý rok, oblíbené dětské workshopy. Na pultu festivalového knihkupectví v –1. patře DBK najdou návštěvníci novou detektivku Slizký případ a řadu dalších oblíbených dětských knížek.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018

BOHUMÍN: Psal se rok 2000 a skupina přátel s literárními zájmy se nepravidelně scházela po kavárnách, aby ostatním prezentovala své autorské literární pokusy. Postupem času vzniklo nejprve občanské sdružení, nyní Bohumínský spolek Maryška. Hlavním hybatelem, inspirátorem a duší spolku je po celá léta Kamila Smigová. Postupem let se přidávaly další ženy a ojediněle i muži, aktivní seniorky (pozdější zakladatelky "krojovanek") i studující mládež, která hledala prostor pro své literární nebo výtvarné vyjádření.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
21.06.2018