pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie
vizuál akce
© zdroj: http://www.tvk-brno.cz/Brněnský týden výtvarné kultury přijímá přihlášky

BRNO: Již po deváté propojí na sedm dní Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění. Tématem letošního ročníku je „identita“. Své akce mohou organizátoři přihlašovat do 26. 1. 2018. Zároveň je pro středoškoláky vyhlášena výtvarná soutěž s tématem Pod povrch. Své práce přihlašujte do 11. 2. 2018.

od 05.03.2018 do 11.03.2018
Autor článku: 
Irena Rodriguez Točíková

Tématem nacházejícího ročníku, který se uskuteční od 5. do 11. března 2018, je „identita“. Téma můžete chápat v mnoha rovinách a můžete libovolně pracovat s jeho významy – národní identita, genderová identita, identita místa, identita jednotlivce nebo umělce.

Pomozte nám opět uspořádat jedinečnou týdenní akci, která poukáže na význam výtvarného umění a upozorní na řadu doprovodných programů, které pořádáte ve Vašich institucích. Jako v předchozích letech, tak ani letos neklademe omezení na typ přihlášených programů. Můžete se tedy zapojit s vernisážemi, doprovodnými programy výstav, přednáškami, diskuzemi, workshopy, výtvarnými happeningy, performancemi , akcemi v ulicích atp.

Vaše akce prosím přihlašujte pomocí online formuláře, a to nejpozději do pátku 26. 1. 2017. Akce přihlášené po tomto termínu již bohužel nebudeme moci do programu zařadit.

O výtvarné soutěži více info zde

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Za organizační tým Týdne výtvarné kultury
Irena Rodriguez Točíková
info@tvk-brno.cz / 737 349 877
www.tvk-brno.cz
www.facebook.com/tyden.vytvarne.kultury

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Programy jsou zaměřeny na interpretaci přírodního dědictví v chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
14.12.2018

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
14.12.2018

USA, ČR: V českých kinech má drama Ondřeje Trojana před koncem roku na kontě na 90 tisíc diváků, na začátku roku příštího ho čeká americká premiéra. Ve dnech 9. až 12. ledna 2019 se uskuteční na festivalech v New Yorku a Palm Springs premiérové uvedení filmu Toman režiséra Ondřeje Trojana ve Spojených státech.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.12.2018

LIBEREC: Nejnavštěvovanějším objektem v Liberci je pochopitelně Ještěd. Město se však chlubí také jinými turistickými zajímavostmi. Ty nejkrásnější jsou k dosažení na ose tramvaje, která od Ještědského hřebene míří k úpatí Jizerských hor. Protějškem Ještědu jsou dvě nádherné zahrady - na konci tramvajové linky je zoo, o dvě stanice zpět botanická zahrada. Po dobu zimních měsíců jsou otevřeny seniorům zdarma.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
14.12.2018