ČR: Již třináct ročníků má za sebou literární soutěž Internet a můj handicap. Za tu dobu do ní došlo 501 příspěvků, ve kterých autoři se zdravotním postižením popisovali nejrůznější příběhy, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným handicapem. Příběhy často překvapivé, někdy až neuvěřitelné. Nyní mají možnost ucházet se o hodnotné ceny již po čtrnácté.
Pravidla zůstávají stejná jako v minulých letech.
Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov . Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením .
Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.
Pro účastníky 14. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají 7000, 5000 a 3000 Kč od ČSOB, Zoner Software věnuje šesti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio, další ceny věnují AutoCont CZ (flash disky), nakladatelství Portál a sdružení Okamžik (knihy), Audiotéka.cz (zvukové knihy).
Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 25. února 2018 na adresu info@helpnet.cz . Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.
Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha , kde budou promítnuty také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.
Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet. Záštitu nad 18. ročníkem INSPO poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
OSTRAVA: Město darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka. Univerzita na nich postaví dvě nové budovy – Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Podle primátora Tomáš Macury budovy přinesou oživení centra a zároveň je důležité, že budou otevřeny i pro veřejnost.
BRNO: Ve městě startuje druhé kolo hry „Brno, co není“: www.brnoconeni.cz. Představí Brňanům prostřednictvím „šifrovačky“ další strategický projekt – tentokrát Janáčkovo kulturní centrum – nový Sál pro Brno. Koncept druhého kola hry a jednotlivých šifer je inspirován osobou skladatele Leoše Janáčka.
BRNO: Máte zájem podílet se na festivalu Re:publika, který odstartuje 26. května na brněnském výstavišti? Pořadatelé rádi přivítají kohokoli, bez ohledu na věk či profesi. Stačí k tomu dobrý nápad, jak se s vaší provozovnou, kavárnou či organizací připojit.
PARDUBICE: Jeden společný průkaz čtenářům od podzimu 2017 umožňuje využívat služby všech knihoven na území města Pardubic. Do tohoto projektu se zapojilo celkem 12 knihoven (Krajská knihovna v Pardubicích a knihovny městských částí Doubravice, Dubina, Dukla, Hostovice, Nemošice, Ohrazenice, Pardubičky, Polabiny, Rosice n. Labem, Staré Čívice a Svítkov).