středa
24. ledna 2018
Svátek slaví: MilenaNárodní informační a poradenské středisko pro kulturu — NIPOS přijme výzkumného pracovníka/pracovnici na projektu NAKI II.

Práce na 3-letém výzkumném projektu podpořeném z Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje národní kulturní identity na léta 2016-2022 (NAKI II) vyhlášeném Ministerstvem kultury. Projekt je zaměřen na problematiku mezigeneračního dialogu a kulturní participaci seniorů.

Autor článku: 
Jindřiška Gregoriniová

Požadujeme:

 • Ukončené VŠ vzdělání, preferujeme sociologii, společenskovědní obory, veřejná správa
 • Zkušenost v oblasti výzkumu se zaměřením na oblast kultury výhodou
 • Znalost legislativního a ekonomického prostředí místní a regionální kultury
 • Zkušenost s výkonem veřejné správy v oblasti kultury – praxe v této oblasti výhodou

Nabízíme:

 • 0,5 úvazku na výzkumný projekt s možností rozšíření na 1,0 jako odborný pracovník NIPOS – Útvar koncepcí a metodiky
 • Pracovní poměr na dobu určitou (3 roky po dobu trvání projektu) s možností prodloužení na dobu neurčitou jako odborný pracovník NIPOS – Útvar koncepcí a metodiky
 • Platové ohodnocení dle zákona č. 262/2006 Sb. Zákoník práce a nařízení vlády

č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů (dle dosaženého vzdělání a délky praxe)

 • Zaměstnanecké výhody — stravenky
 • 5 týdnů dovolené
 • Pracoviště v centru Prahy
 • Přátelský kolektiv

Nástup: 1. 2. 2018 nebo dle dohody

Motivační dopis se strukturovaným životopisem zasílejte na adresu:

gregoriniova@nipos-mk.cz 

NIPOS si vyhrazuje kontaktovat pouze vybrané kandidáty.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZÁKUPY: Ojedinělá přes sto let fungující výroba masopustních masek z papíru obohatila Národní seznam nemateriálního kulturního dědictví. Návrh na zápis podalo Muzeum Českého ráje v Turnově. Vedle vánočních ozdob ze skleněných perliček a roprachtických saní rohaček jsou masky ze Zákup dalším důležitým tradičním prvkem Libereckého kraje, který figuruje na tomto seznamu.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
23.01.2018

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Ke svým čtenářům zamířilo první letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj, věnovaného historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem jihovýchodní Moravy.

Celá ČR
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Ostatní, Památky, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
24.01.2018

PRAHA: Saský kurfiřt a polský král se přes vysoké stáří představil na novoroční recepci Kontaktní kanceláře Svobodného Saského státu v budově Lužického semináře na Kampě jako statný a galantní muž.  Svébytným kostýmem a vystoupením se stal stejně jako kdysi miláčkem žen.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.01.2018

PARDUBICE: Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
22.01.2018