neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
Logo Regionálního muzea v Jílovém u Prahy
© Logo pořadateleMuzejní Akademie v Konírně – letos už počtvrté

JÍLOVÉ U PRAHY: IV. ročník oblíbených přednášek, které pořádá Regionální muzeum v Jílovém u Prahy v sále bývalé Konírny, je tentokrát věnován antické civilizaci a její kultuře. Toto časově vzdálené, ale při tom stále živé období lidských dějin představuje totiž jeden z pilířů, na nichž dodnes stojí naše „západní civilizace".

Autor článku: 
jal

Podmínkami pro účast na Muzejní akademii 2019 je: zájem o historii a její příbuzné obory, věk 10 – 99 let, chuť dozvídat se o naší minulosti nejen to, co stojí v učebnicích, radost z toho vyzkoušet si nejen úlohou studenta archeologie, ale i zažít doprovodné programy, např. exkurze v historických lokalitách, které ovšem nejsou podmínkou k získání titulu absolventa akademie a mnoho dalšího.

Přihlášení účastníci obdrží „index“ se stručnými anotacemi jednotlivých přednášek, kam za každou účast na jednotlivých večerech dostanou od přednášejícího zápočet. Studenti, kteří navštíví minimálně 7 z 9 přednášek, získají na závěr absolventský diplom Muzejní akademie.

Nejbližší přednáška Ovidius - římský básník a jeho cesta k českým čtenářům se uskuteční 21. března. Mgr. Martin Bažil, Ph.D. představí jednoho z nejnadanějších básníků antického Říma, který svými verši o lásce, vyprávěním o bozích a hrdinech i truchlivými básněmi z vyhnanství dokázal uchvátit generace čtenářů – včetně těch českých - napříč věky.

Letošní cyklus přednášek potrvá do listopadu.

Více informací na http://www.muzeumjilove.cz

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Letošní sedmý ročník Landscape festivalu obrací svou pozornost k ostravské krajině. Záměrem je propojit historické centrum Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a Mariánskými Horami. Festival reaguje na některá problematická místa ve městě, která stojí za to kultivovat, dotvářet, najít pro ně nová řešení. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

JIHLAVA: Podporovat živou kulturu je jedním z důležitých úkolů města. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta.

Kraj Vysočina
Legislativa a ekonomika
Co se děje
13.06.2019