čtvrtek
18. dubna 2019
Svátek slaví: Valérie
Logo Regionálního muzea v Jílovém u Prahy
© Logo pořadateleMuzejní Akademie v Konírně – letos už počtvrté

JÍLOVÉ U PRAHY: IV. ročník oblíbených přednášek, které pořádá Regionální muzeum v Jílovém u Prahy v sále bývalé Konírny, je tentokrát věnován antické civilizaci a její kultuře. Toto časově vzdálené, ale při tom stále živé období lidských dějin představuje totiž jeden z pilířů, na nichž dodnes stojí naše „západní civilizace".

Autor článku: 
jal

Podmínkami pro účast na Muzejní akademii 2019 je: zájem o historii a její příbuzné obory, věk 10 – 99 let, chuť dozvídat se o naší minulosti nejen to, co stojí v učebnicích, radost z toho vyzkoušet si nejen úlohou studenta archeologie, ale i zažít doprovodné programy, např. exkurze v historických lokalitách, které ovšem nejsou podmínkou k získání titulu absolventa akademie a mnoho dalšího.

Přihlášení účastníci obdrží „index“ se stručnými anotacemi jednotlivých přednášek, kam za každou účast na jednotlivých večerech dostanou od přednášejícího zápočet. Studenti, kteří navštíví minimálně 7 z 9 přednášek, získají na závěr absolventský diplom Muzejní akademie.

Nejbližší přednáška Ovidius - římský básník a jeho cesta k českým čtenářům se uskuteční 21. března. Mgr. Martin Bažil, Ph.D. představí jednoho z nejnadanějších básníků antického Říma, který svými verši o lásce, vyprávěním o bozích a hrdinech i truchlivými básněmi z vyhnanství dokázal uchvátit generace čtenářů – včetně těch českých - napříč věky.

Letošní cyklus přednášek potrvá do listopadu.

Více informací na http://www.muzeumjilove.cz

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019