čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
Z dnešního tiskového brífinku ministr kultury Lubomír Zaorálek se zástupci největších příspěvkových organizací MK ČR
© FB MK ČRMinisterstvo kultury ČR doporučuje všem svým příspěvkovým organizacím uzavření pro veřejnost

PRAHA: Ministr kultury Lubomír Zaorálek na dnešním odpoledním tiskovém brífinku, po jednání se zástupci příspěvkových organizací k aktuální situaci týkající se opatření přijatých v souvislosti s výskytem coronaviru v ČR, doporučil všem příspěvkovým organizacím ministerstva kultury dočasné uzavření pro veřejnost.

Autor článku: 
MK ČR/klapka

Vyjádření ministra kultury Lubomíra Zaorálka:

„V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstvo zdravotnictví České republiky z dnešního dopoledne, kterým se zakazují kulturní představení, akce, výstavy a shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob na jednom místě, jsme dnes důrazně doporučili příspěvkovým organizacím Ministerstvo kultury České republiky:

Uzavřít pro veřejnost od dnešních 18:00 až do odvolání galerie, muzea, divadla, hrady, zámky a knihovny, protože nejsme schopni vyloučit to, že se v nich v průběhu dne neshromáždí více než 100 lidí ve stejném čase.

Všechny naše příspěvkové organizace postupně přistupují k vracení vstupného po dobu trvání tohoto mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pokud bude vláda rozhodovat o jakýchkoliv kompenzacích, budu chtít, aby jejich součástí byly i kulturní instituce. V tuto chvíli jde však hlavně o zdraví občanů.

Byl bych rád, aby se těmito opatřeními, pokud to bude jen trochu možné, řídily i kulturní instituce, jejichž zřizovatelem není Ministerstvo kultury České republiky. Rovněž prosím všechny organizátory kulturních akcí a promítání, aby tato pravidla neobcházeli tak, že budou uměle snižovat návštěvní kapacitu na 99 osob. Buďme k sobě ohleduplní.“

 

Seznam příspěvkových organizací Ministerstva kultury naleznete zde:
http://bit.ly/prispevkoveorganizace

Záznam z brífinku je možné zhlédnou zde: https://www.facebook.com/ministerstvokulturycr/videos/2779027325526443/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020