čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
Ilustrační obrázek
© Zdroj: nejfuton.czMateriál zdarma na výrobu dočasných roušek

BRNO: Na základě zpráv na internetu o nedostatku bavlněné látky jsme se rozhodli pomoci. Máme ve skladu v Brně vysoce kvalitní materiál na výrobu dočasných roušek. Jedná se o bavlněnou látku o gramáži cca 300 g/m2. Tyto látky mají velikosti v průměru 6m2 na kus (nepište nám prosím o materiál na dvě nebo tři roušky, je nutné jich ušít aspoň desítky). Sloužily jako potahy na futony, které klienti poškodili praním na vyšší teplotu. Za 10 let se nám jich už pěkná hromádka nastřádala. Hledáme šikovné, hodné lidi nebo firmy, kteří by dokázali z tohoto materiálu ušít dočasnou ochranu a poskytnout jí ZDARMA všem potřebným ve svém okolí.

Autor článku: 
Štěpán Raiter

Látky předáme na naší adrese: Životského 15, Brno
nebo Vám látky zašleme na Vaši adresu do ostatních koutů ČR.


Materiálu je dost na tisíce roušek, proto prosím uvádějte kolik jste schopni v následujících 3 dnech ušít a rozdat.
Budeme se snažit rozdat zásobu tak, aby se dostala mezi nejvíce zájemců v co nejkratší době.
Před rozdáním, prosím, upozorněte každého o nutnosti vyvařit nebo jinak sterilizovat tuto roušku.

Kontaktujte nás pouze písemně na latky.na.rousky@seznam.cz


Předání v Brně – zašlete nám jméno odběratele a požadované množství v m2. Obdržíte popis, kde a kdy naleznete balíček. Bude nadepsaný vaším jménem a čekat v průjezdu, nepotkáme se osobně, není čeho se obávat.


Zaslání po ČR – na naše náklady balíček odešleme, jak to bude možné. Zašlete jméno, adresu, telefonní kontakt a požadované množství v m2.

Děkuji za sdílení, čas je teď nejdůležitější.


Váš team Nejfuton

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020