pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
© BannerMáte šanci, podílet se na vzniku Mezinárodní ročenky pro výzkum v uměleckém vzdělávání

ČR: The International Network for Research in Arts Education (INRAE), Mezinárodní síť pro výzkum v uměleckém vzdělávání, spustila mezinárodní crowdfundingovou kampaň s názvem „Podpoř umělecké vzdělávání prostřednictvím výzkumu“, která je aktuálně realizována přes webovou aplikaci na: http://igg.me/at/inrae.

INRAE se věnuje výzkumu od roku 2009, pořádala šest velkých mezinárodní konferencí a vydala tři vysoce ceněné ročenky o uměleckém vzdělávání. Částka vybraná tímto způsobem bude využita právě na pokrytí 4. vydání ročenky v roce 2016.

Ročenky o uměleckém vzdělávání jsou naprosto unikátní řadou, protože plně podporují a zastupují interdisciplinární a široce mezinárodní princip. Zahrnují tak přispěvatele nejen z Evropy, ale z celého světa, běžně se v nich objevují studie autorů z Izraele, Hongkongu nebo zemí Jižní Ameriky. 

Výše příspěvku podporovatelů začíná na 10 €, takže je dostupná také individuálním dárcům z ČR. K 25. lednu 2016 se během 3 dnů povedlo získat 405 € z cílových 5000 €.

Jestliže si spolu s autory myslíte, že umělecké vzdělávání a jeho koncepce musí být založeno na solidním výzkumu, že zlepšování jeho kvality vyžaduje publikování hloubkový analýz a příkladů excelentní výuky, neváhejte kampaň podpořit finančně nebo šířením k potenciálním podporovatelům.

 

Michaela Přílepková
Útvar Koncepcí a metodiky, NIPOS

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019