středa
29. ledna 2020
svátek slaví Zdislava
© BannerMáte šanci, podílet se na vzniku Mezinárodní ročenky pro výzkum v uměleckém vzdělávání

ČR: The International Network for Research in Arts Education (INRAE), Mezinárodní síť pro výzkum v uměleckém vzdělávání, spustila mezinárodní crowdfundingovou kampaň s názvem „Podpoř umělecké vzdělávání prostřednictvím výzkumu“, která je aktuálně realizována přes webovou aplikaci na: http://igg.me/at/inrae.

INRAE se věnuje výzkumu od roku 2009, pořádala šest velkých mezinárodní konferencí a vydala tři vysoce ceněné ročenky o uměleckém vzdělávání. Částka vybraná tímto způsobem bude využita právě na pokrytí 4. vydání ročenky v roce 2016.

Ročenky o uměleckém vzdělávání jsou naprosto unikátní řadou, protože plně podporují a zastupují interdisciplinární a široce mezinárodní princip. Zahrnují tak přispěvatele nejen z Evropy, ale z celého světa, běžně se v nich objevují studie autorů z Izraele, Hongkongu nebo zemí Jižní Ameriky. 

Výše příspěvku podporovatelů začíná na 10 €, takže je dostupná také individuálním dárcům z ČR. K 25. lednu 2016 se během 3 dnů povedlo získat 405 € z cílových 5000 €.

Jestliže si spolu s autory myslíte, že umělecké vzdělávání a jeho koncepce musí být založeno na solidním výzkumu, že zlepšování jeho kvality vyžaduje publikování hloubkový analýz a příkladů excelentní výuky, neváhejte kampaň podpořit finančně nebo šířením k potenciálním podporovatelům.

 

Michaela Přílepková
Útvar Koncepcí a metodiky, NIPOS

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Jak se stalo v posledních letech dobrým zvykem, začátek roku patří v Supraphonu novému dílu dramaturgické “Line” řady, jež mapuje vývoj české hudební scény od doby beatové dál. Novinka, pojmenovaná Jazz Rock Line 1971-1981 navazuje na dříve vydané tituly Beat Line 1967-1969 (2016), Big Beat Line 1965-1968 (2017), Beat (Al)Boom 1968-1970 (2018) a Rock Line 1970-1974, a jak už její název napovídá, tentokrát došlo na dekádu, kterou je z hudebního hlediska možné souhrnně označit jako fusion. Těšit se můžete na deset kapel od Blue Effectu, přes Energit, Jazz Q až po Pražský výběr a 31 skladeb s celkovou stopáží 158 minut.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
28.01.2020

PRAHA: V sobotu 25. ledna 2020 byla udělena medaile Artis Bohemiae Amicis významnému hudebníkovi, folkloristovi, hudebnímu redaktorovi, panu Zdeňku Bláhovi. Jménem ministra kultury mu ji předala ředitelka Odboru regionální a národnostní kultury PhDr. Zuzana Malcová.

Celá ČR
Hudba, Lidová kultura, Senioři, Ostatní
Co se děje
27.01.2020

ĆESKÁ LÍPA: Pamětníci absolventské vojenské služby na vysokých školách si vzpomenou, že v padesátých létech cvičili s puškou vzor 24. Byla to flinta, se kterou pochodovaly naše legie Sibiří a s kterou se ještě bojovalo i ve druhé světové válce. Povely   „K noze zbraň“ nebo „Na rámě zbraň“, dnešní armáda používá výjimečně. Do roku 1918 ještě zaznívaly povely v němčině – „Nieder“, „Auf“ apod.  Zbraně, které používali vojáci v minulosti, budou vystaveny letos v českolipském muzeu. Expozice nabídnou přehlídku ze zbrojnice z depozitu, kde je 346 kusů zbraní.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
28.01.2020

BEROUN: 33. audiovizuální ceny TRILOBIT 2020 Českého filmového a televizního svazu FITES byly včera večer v Berouně slavnostně předány. Porotu nejvíce oslnily výkony legendárních herců Jiřího Schmitzera a Ladislava Mrkvičky ve filmu Staříci a jednomyslně se shodla udělit jim křišťálové HLAVNÍ CENY TRILOBIT 2020. Poctou za celoživotní tvorbu se potěšil a CENU VLADISLAVA VANČURY si z Kanady přilétl převzít slavný československý herec Vladimír Pucholt.

Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
26.01.2020