pátek
6. prosince 2019
svátek slaví Mikuláš
Ilustrační foto www.gymnaziumtu.czLiterární soutěž Trutnovský drak 2012

Autor článku: 
mis

TRUTNOV: Prostřednictvím autorské tvorby aktivovat zájem o literaturu a dění kolem nás, to je cíl literární soutěže pro mladé autory do 30 let nazvané Trutnovský drak. Zúčastnit se lze s původním, dosud nepublikovaným autorským textem poezie, prózy či dramatu. Téma soutěže je volné.

Soutěž lze obeslat maximálně 5 básněmi nebo v případě prózy či dramatu texty v rozsahu 5 strojopisných stran formátu A4. Soutěž je hodnocena ve dvou věkových kategoriích: 15 – 18 let, 19 – 30 let.

Uzávěrka odeslání soutěžních příspěvků je 31. srpna 2012.

Posuzování prací proběhne anonymně. Autoři nejlepších prací získají hodnotné knižní ceny, nejtalentovanější počin roku pak Cenu Jaroslava Hofmana. Zvlášť budou oceněny nejlepší příspěvky s tématem či motivem Trutnova, jeho symbolů nebo výročí. Nejhodnotnější trutnovská tematika získá Cenu občanského sdružení Trutnov – město draka a příspěvky budou publikovány v místním tisku a internetových médiích.

Slavnostní vyhodnocení soutěže spojené s autorským čtením ukázek oceněných prací proběhne v pátek 26. 10. 2012 ve Staré radnici na Krakonošově náměstí v Trutnově od 17 hodin.

8. ročník literární soutěže pro mladé autory Trutnovský drak vyhlašuje a pořádá Trutnovský literární klub, tentokrát nově ve spolupráci s občanským sdružením Trutnov – město draka.

Kompletní propozice soutěže Trutnovský drak 2012

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Starý most je plzeňské nakladatelství, které vzniklo před 20 lety. Za do­bu své existence vydalo téměř 150 děl, která se zaměřují především na re­gio­nální tématiku – knihy historických fotografií a dokumentů, průvodce, kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé a reprezentativní fotografické publikace. V roce 2006 se činnost nakladatelství rozšířila do Bavorska – vyšla první z mnoha dalších knih o Šumavě a Bavorském lese.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
06.12.2019

PRAHA: Národní galerie Praha zveřejnila výstavní plán na příští rok. Představí výstavy Rembrandta, Mikuláše Medka a buddhistického umění. Veletržní palác bude již tradičně hostit celou řadu projektů současného umění. Výstavní sezónu zahájí březnový Grand Opening výstavami Kurta Gebauera nebo architektury brutalismu.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
06.12.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2020 můžete přihlašovat svoje projekty do 21. ročníku divadelního festivalu Open Air Program v Hradci Králové. Ten je je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a utváří s ním naprosto ojedinělou, pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2019

PRAHA: Do ulic Prahy vyjela legendární tramvaj s číslem 8085. Připomíná 30. výročí posledních týdnů roku 1989, kdy se měnilo politické směřování Československa, a také 30 let od kandidatury Václava Havla do funkce „sametového“ prezidenta, který ji použil při své prezidentské kampani. Výtvarný návrh nynější tramvaje podle dobových fotografií připravil autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. 

Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
06.12.2019