neděle
18. srpna 2019
Svátek slaví: Helena
Ilustrační foto www.gymnaziumtu.czLiterární soutěž Trutnovský drak 2012

Autor článku: 
mis

TRUTNOV: Prostřednictvím autorské tvorby aktivovat zájem o literaturu a dění kolem nás, to je cíl literární soutěže pro mladé autory do 30 let nazvané Trutnovský drak. Zúčastnit se lze s původním, dosud nepublikovaným autorským textem poezie, prózy či dramatu. Téma soutěže je volné.

Soutěž lze obeslat maximálně 5 básněmi nebo v případě prózy či dramatu texty v rozsahu 5 strojopisných stran formátu A4. Soutěž je hodnocena ve dvou věkových kategoriích: 15 – 18 let, 19 – 30 let.

Uzávěrka odeslání soutěžních příspěvků je 31. srpna 2012.

Posuzování prací proběhne anonymně. Autoři nejlepších prací získají hodnotné knižní ceny, nejtalentovanější počin roku pak Cenu Jaroslava Hofmana. Zvlášť budou oceněny nejlepší příspěvky s tématem či motivem Trutnova, jeho symbolů nebo výročí. Nejhodnotnější trutnovská tematika získá Cenu občanského sdružení Trutnov – město draka a příspěvky budou publikovány v místním tisku a internetových médiích.

Slavnostní vyhodnocení soutěže spojené s autorským čtením ukázek oceněných prací proběhne v pátek 26. 10. 2012 ve Staré radnici na Krakonošově náměstí v Trutnově od 17 hodin.

8. ročník literární soutěže pro mladé autory Trutnovský drak vyhlašuje a pořádá Trutnovský literární klub, tentokrát nově ve spolupráci s občanským sdružením Trutnov – město draka.

Kompletní propozice soutěže Trutnovský drak 2012

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Jen krátce po své celosvětové premiéře, kdy snímek Dcera získal nejvyšší ocenění Křišťál na francouzském festivalu v Annecy a tento týden hlavní cenu na festivalu v australském Melbourne MIFF, míří toto loutkové drama do Los Angeles na finále studentských Oscarů. Dcera se do trojice nejlepších snímků dostala v konkurenci 1615 filmů z celého světa a v případě výhry naváže na úspěch českého režiséra Jana Sasky, který byl v roce 2016 nominován do užšího výběru na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. 

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
16.08.2019

ČR: Systém, který vládl v naší zemi před rokem 1989, bránil občanům svobodně uplatnit svoje talenty a schopnosti. Cyklus filmových dokumentů České kořeny přináší příběhy lidí, kteří odchodem z Československa tuto svobodu získali a dokázali jí využít. Autentická svědectví zařazuje do svého vysílání ČT a od března letošního roku je najdete také na webu Místní kultury. 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
16.08.2019

JÍLOVÉ U PRAHY: V sobotu 10. srpna zahájila v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy výstava Štěchovická kamenina Václava Davida. "Výstava předního českého keramika ukazuje nejen některá jeho dílka, ale je i určitou oslavou již 155 leté existence dílny. Je ale i určitou oslavou tradiční dlouhodobé spolupráce s naším regionálním muzeem," shrnul předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
15.08.2019

PRAHA: Narodila se v Praze, ale většinu svého dětství prožila v pohraničí, kam se její rodiče přestěhovali v padesátých letech v rámci poválečného dosidlování. Oba pracovali v rozhlase, kde se profesně nakonec usadila i ona. V tehdy komunistickém Československu snad ani netušila, že se jí někdy podaří uplatnit v oboru, který chtěla vždy studovat – dramaturgii. Osud Aleny Zemančíkové je úzce spjat s amatérským divadlem, ale také s osudem mým, protože je dlouholetou blízkou přítelkyní naší rodiny. Další díl seriálu Před Sametem a po Sametu je tudíž více osobní.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
14.08.2019