čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
banner festivalu
© zdroj: https://www.zkola.cz



Literární jaro Zlín 2018

ZLÍN: 23. dubna bude zahájen již 9. ročník festivalu Literární jaro Zlín 2018. Festival se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli, představení právě vydaných knih a setkání s literárními osobnostmi. Návštěvníci se mohou zapojit do diskuzí o literatuře, zhlédnout divadelní představení a výstavu, zúčastnit se čtení pod širým nebem. Tématem letošního ročníku jsou INSPIRATIVNÍ ŽENY.

od 23.04.2018 do 03.05.2018
Autor článku: 
ika

Hlavním organizátorem festivalu je Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, záštitu nad festivalem převzali Miroslav Kašný, člen Rady Zlínského kraje, Jiří Korec, náměstek primátora města Zlína, a České centrum Mezinárodního PEN klubu s odbornou garancí Antonína Bajaji. Festival se koná za finanční podpory Zlínského kraje a statutárního města Zlína.

Literární jaro Zlín 2018 bude zahájeno 23. dubna v 17 hodin autorským čtením a besedou se spisovatelkami Jakubou Katalpou a Petrou Dvořákovou v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Moderátorem pořadu Ženy o ženách bude Martin Stöhr z nakladatelství Host a o hudební doprovod se postará zlínská muzikantka Eliška Lajdová.

24. dubna v 17 hodin se můžete těšit na historky z hereckého podsvětí Marie Doležalové Kafe a cigárko v podání Gustava Haška a Barbory Jánové v rámci populárního scénického čtení LiStOVáNí.

Literární jaro každoročně věnuje pořad také dětem. Pod vedením psycholožky a autorky knih pro děti Zuzany Pospíšilové si žáci základních škol vyzkouší, že Ten kdo radost rozdává, ten ji také dostává. Dvě besedy plné příběhů a her se uskuteční 25. dubna v 9 a v 10 hodin.

Fanoušci Betty MacDonald si určitě nenechají ujít Čtení v parku 25. dubna od 17 hodin. Z oblíbeného autobiografického románu Vejce a já budou předčítat Romana Julinová, Blanka Kovandová, knihovníci i samotní posluchači za hudebního doprovodu ZUŠ Zlín – Jižní Svahy. 

Knize Nejlepší české básně 2017 bude věnována beseda se Sylvou Fischerovou, editorkou knihy, a Jitkou N. Srbovou 27. dubna od 17 hodin. Pořadem provede moderátor Martin Stöhr a o hudební doprovod se postará kapela Marnatosnaha.

Tradičně nebude chybět ani panelová diskuze pro odbornou veřejnost, tentokrát s Petrem Eliášem, šéfredaktorem nakladatelství Albatros, a Lucií Šavlíkovou, šéfredaktorkou nakladatelství Pikola v rámci společnosti Euromedia Group a. s. Diskuze se uskuteční 2. května od 9 hodin. Ve stejný den od 17 hodin se bude konat beseda s publicistkou Magdou Jogheeovou a ilustrátorkou Alžbetou Vlčkovou, na které představí knihu fejetonů Je na kostele stále pět?. Moderátorem obou pořadů bude Martin Pášma.

Festival bude zakončen 3. května v 17 hodin autorským čtením spisovatelky a scénáristky Petry Soukupové z její nové knihy Nejlepší pro všechny. Večerem provede šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík, hudební doprovod zajistí ZUŠ Zlín – Jižní Svahy. 

Více informací o programu i autorech najdete na www.literarnijaro.cz a na Facebooku

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024