pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
Lidický okruh 2019
© Historická fotografieLidický okruh 2019

LIDICE: V roce 2019 se bude konat v pořadí již 6. ročník Lidického okruhu, spanilé jízdy veteránů. Toto přátelské pojetí přehlídky a přibližně dvacetikilometrové vyjížďky navazuje na druhou polovinu 50. let minulého století, kdy se v Lidicích konaly závody motocyklů a automobilů.

Autor článku: 
luk

Jako spolujezdci se tehdy představily i dvě pozdější československé legendy silničních motocyklů, tovární jezdci značky JAWA, Gustav Havel či František Šťastný.

Tuto tradici se rozhodl Památník Lidice obnovit v roce 2014. Nešlo ale již o závodění jako především o přátelské setkání benzinových nadšenců se stylovými automobilovými a motocyklovými veterány. Se stoupající oblibou se každý rok počet účastníků zvyšuje (loni 1300). Na všechny příchozí čeká nejen řada skvělých moto exemplářů, často muzejních kousků, ale také nabytý doprovodný program. Hudební doprovod bude celý den zajišťovat hudební skupina Horváth Band.

Další součástí programu bude například Módní přehlídka dobového oblečení, Ukázka policejní a záchranářské práce a techniky, Rukodělná dílna pro děti, Malá burza autodílů, Minijarmark, Ochutnávka vín, Postoloprtské mažoretky, nebo program Autoklubu České republiky. To vše za moderace Martina Karlíka z Českého rozhlasu.

Kromě samotné účasti mohou všichni veteráni získat ocenění v několika kategoriích:

Nejkrásnější automobil (1. – 3. místo) a Nejkrásnější motocykl (1. – 3. místo) v hlasování diváků, Cena odborné poroty 1x pro automobil a 1x pro motocykl nebo Elegán okruhu pro nejlepší dobové oblečení z řad veteránistů.

 

Více v přiložené TZ

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019