pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie
Kurz ebru
© Oblastní muzeum v LitoměřicíchKurz ebru – tisk na textil

LITOMĚŘICE: Technika ebru je známá především z tvorby dekorativních papírů užívaných v knižní vazbě.  Naučíme se tuto techniku uplatnit také při potisku textilu.

17.03.2018
12:30 - 16:30
Autor článku: 
Oblastní muzeum v Litoměřicích

Účastníci kurzu získají veškeré praktické i teoretické znalosti o technice ebru. Naučí se několik základních vzorů, které se tvoří pomocí drátků a hřebínků. Každý si odnese 15 různě vzorovaných látek, několik papírů a potisknutý textil dle vlastní volby. Veškerý potřebný materiál a pomůcky budou připraveny na místě + účastník si přinese 1 vlastní předmět určený k potisku v nádobě 120 × 60 cm.

Více informací na www.muzeumlitomerice.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Programy jsou zaměřeny na interpretaci přírodního dědictví v chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
14.12.2018

USA, ČR: V českých kinech má drama Ondřeje Trojana před koncem roku na kontě na 90 tisíc diváků, na začátku roku příštího ho čeká americká premiéra. Ve dnech 9. až 12. ledna 2019 se uskuteční na festivalech v New Yorku a Palm Springs premiérové uvedení filmu Toman režiséra Ondřeje Trojana ve Spojených státech.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.12.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ: Ocenění PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu rozvoji regionu obdržela PhDr. Jana Spathová. Ocenění, udělované každoročně Zlínským krajem, získala za mimořádný celoživotní přínos v oblasti záchrany, popularizace a rehabilitace památkového fondu na území Zlínského kraje s národním přesahem.

Zlínský kraj
Ostatní
Co se děje
13.12.2018

ČR: O rok odložené rozhodnutí správní rady nadace definitivně uzavírá grantovou výzvu Parky, vyhlášenou už v roce 2016. Právě do ní se radnice v Mostě a Ostravě Porubě přihlásily se svými záměry revitalizovat park Střed, resp. Zámecký park. 

Celá ČR
Granty
Co se děje
12.12.2018