pátek
24. ledna 2020
svátek slaví Milena
Vizuál literární soutěže
© Zdroj: Muzeum BrněnskaKrocení literární múzy

ČR: Nový rok zahájilo Muzeum Brněnska putovními semináři tvůrčího psaní Krocení literární múzy. Doprovodný program celostátní literární soutěže Skrytá paměť Moravy bude probíhat od začátku ledna do konce března po celé Moravě.

Autor článku: 
TZ/ika

Semináře jsou určeny dvěma věkovým skupinám, které odpovídají soutěžním kategoriím: I. kategorie (11–15 let) a II. kategorie (16–19 let). V letošním roce se mohou soutěže, a tedy i workshopů, účastnit děti již od 11 let. Během hodinových setkání se seznámí s některými technikami tvůrčího psaní, jejichž výsledkem budou krátké texty na letošní téma Skryté paměti Moravy – „Sítě“. Pro ty nejmladší může jít o první zkušenost s vlastní literární tvorbou, zkušenější pisatelé zase mohou získat nové impulzy k dalšímu psaní. Ve spolupráci s místními knihovnami a muzei se semináře uskuteční v Olomouci, Šumperku, Znojmě, Třebíči a dalších moravských městech. Pro větší skupiny zájemců je po domluvě s lektory možné uspořádat workshop přímo ve škole.

Zájemci se mohou přihlásit sami nebo prostřednictvím svých pedagogů nejpozději týden předem na mailu pamet@muzeumbrnenska.cz nebo telefonicky na čísle 544 544 282.

Bližší informace o soutěži a přehled termínů Krocení literární múzy na www.jmk.cz, www.muzeumbrnenska.cz a na Facebooku.

SOUTĚŽ: Skrytá paměť Moravy – XIV. ročník, literární soutěž pro mládež od 11 do 19 let

VYHLAŠOVATEL: Jihomoravský kraj

ORGANIZACE SOUTĚŽE: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace, pobočka Památník písemnictví na Moravě

VYHLÁŠENÍ XIV. ROČNÍKU: 15. října 2019 v 15 hod.

DATUM UZÁVĚRKY: 31. března 2020

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE: 12. června 2020, areál Památníku písemnictví na Moravě

KONTAKT: Památník písemnictví na Moravě, Rajhrad, Mgr. Andrea Procházková, Ph.D., e-mail: a.prochazkova@muzeumbrnenska.cz, tel.: 544 544 282

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020

PARDUBICE: Co udělá s mužem, když nevěsta neřekne „ano“? To se brzy dozvědí návštěvníci 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice. Do soutěžní sekce se letos totiž probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.01.2020

ÚSTÍ NAD LABEM: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem - Pedagogická fakulta, Katedra hudební výchovy pořádá ve spolupráci se Základní uměleckou školou E. Randové v Ústí n. L. MELODRAM DO ŠKOL - 2. ročník soutěžní přehlídky v interpretaci melodramu pro žáky základních, středních a základních uměleckých škol. Současně je  vypsána také 1. kompoziční soutěž v oblasti melodramu do školy.             

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Již tradičně byla v listopadu minulého roku vyhlášena na Královéhradecké knihovnické konferenci regionální kampaň, která se tentokrát zabývá osobnostmi Královéhradeckého kraje. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se samozřejmě připojila. Po celý rok si bude spolu se svými návštěvníky připomínat spisovatele, básníky, malíře, sochaře, vlastence, vynálezce, fotografy, novináře a další významné veličiny, které zasáhly nejen do kulturního či politického života regionu, ale velmi často přesáhly nejen hranice českých zemí, ale i Evropy.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020