sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Kouzelník Michal Nesveda
© Zdroj: archiv pořadateleKouzelník Michal Nesveda předvede nejznámější trik slavného mága Harryho Houdiniho

PRAHA: Mladý český mentalista a iluzionista Michal Nesveda chystá na 6. ledna premiéru svého dalšího kouzelnického představení s názvem Továrna na zázraky, které se může rovnat show těch největších světových kouzelníků. Divákům v Divadle pod Palmovkou předvede nejznámější trik slavného mága Harryho Houdiniho a další neuvěřitelná čísla, která ošálí vaši mysl. Vstupenky jsou již nyní v prodeji v síti GoOut.net.

06.01.2020
Autor článku: 
TZ/ika

Nad zbrusu novou originální kouzelnickou show Michala Nesvedy Továrna na zázraky, kterou si dosyta užijí jak děti, tak dospělí, vám zůstane rozum stát. Čtyřiadvacetiletý kouzelník, specializující se na mentalistické experimenty, představí na divadelních prknech triky světového formátu, které oklamou vaši mysl a přesvědčí váš mozek, že ne vše se dá logicky pochopit, a sám říká: „Tou největší továrnou na zázraky je naše mysl, náš mozek. Skutečný svět má málo společného s tím, co se děje před námi. Daleko víc zálěží na tom, co se děje v naší hlavě, v našich snech.”

Během vystoupení uvidíte také jedno z nejslavnějších čísel proslulého mága Harryho Houdiniho – únik z tisícilitrové nádrže! Tento trik se po něm zatím nikdo jiný v České republice provést nepokusil, Michal Nesveda tak bude prvním, kdo si na něj troufne. V představení se také dozvíte, jak vybrat výherní čísla do slosování Sportky. Na jevišti nebude chybět ani stroj, který vás na okamžik vrátí do dětství, a to stále není vše.

Nové představení je inspirováno knihou Mozek, továrna na zázraky, kterou Michal našel, když byl malý. Napsal ji neznámý kouzelník pro svou vnučku, která věřila, že když padají vločky, plní se tajné sny. A už nyní Michal slíbil, že na Tři krále bude jistojistě padat sníh. Více vám už ale neprozradíme. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Michal Nesveda již od dětství věděl, že se stane kouzelníkem. Absolvoval desítky kouzelnických představení a zkušenosti získával nejen po Evropě, ale i v dalekém Japonsku a Las Vegas v USA, kde se učil od těch největších světových kouzelníků. Jeho vzorem je David Copperfield pro jeho propojení emocí s hudebním doprovodem.

Další informace o představení s termíny repríz naleznete na webu www.tovarnanazazraky.cz.

Zdroj: Nedori

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019