pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
TriCon Piráti plakát
© Knihovna TřinecKnihovnu Třinec v srpnu ovládnou piráti

TŘINEC: Přednášky, workshopy a zážitkový program chystají třinečtí knihovníci na 23. a 24. srpna. Už tradiční dvoudenní akce s názvem TriCon se poveze na pirátské vlně.

od 23.08.2019 do 24.08.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

„TriCon pořádáme už několik let. Tri v názvu znamená, že během roku uspořádáme tři akce, a také se jedná o odkaz na Třinec. Con zase znamená, že se jedná o setkání příznivců různých žánrů a taky, že program je vždy hodně různorodý. Tentokrát jsme se zaměřili na piráty, také proto, že je najdeme napříč celou žánrovou literaturu,“ přibližuje téma Klára Szturcová z Knihovny Třinec.             

Během dvou dnů čeká účastníky opravdu bohatý program, například lukostřelba, workshop vázání uzlů nebo pirátský kvíz. Dopředu se mohou zájemci přihlásit do tří LARPů. Slovo LARP pochází z anglického Live Action Role Play. Jedná se o druh rolové hry, ve které lidé hereckým způsobem ztvárňují činy svých postav. Účastníci většinou oblékají kostýmy, interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů své postavy ve fiktivním světě vytvořeném ve světě skutečném. Zájemci se mohou na webu Knihovny Třinec nebo v Mklubu, kde bude program z velké části probíhat. Vstup na akci je zdarma, kromě účasti v LARPech, které jsou zpoplatněny.           

Více informací na webu knihovny: https://knihovnatrinec.cz/udalost/larp-tricon-2019

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019