úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
Takto bude vypadat připravovaná kniha
© CBS NakladatelstvíKe 101. výročí založení ČSR představí 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko

ZLÍN: CBS Nakladatelství s.r.o. oslaví kulaté výročí založení Československa netradičně - o rok později a speciální knihou leteckých fotografií. „Po úspěšné oslavě kulatého výročí jsme se rozhodli slavit i 101. výročí založení Československa a proto nová kniha ponese název 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko,“ přibližuje plány obchodní ředitelka nakladatelství Blanka Imramovská.

Autor článku: 
Alice Šplíchalová

Připravovaná kniha je zároveň i ojedinělou publikací tohoto typu od rozdělení na dvě samostatné republiky. „Kniha bude obsahovat výběr těch nejlepších leteckých záběrů na Česko a Slovensko a to rovným dílem 101 fotografií z Česka a 101 ze Slovenska,“ říká Blanka Imramovská.

Do projektu se mohou zapojit obce, města, školy i firmy a pomoci tak s tvorbou této ojedinělé knihy. Získají tím jak hodnotný dárek pro své obchodní partnery, kolegy, zaměstnance, hosty a přátele, tak i prezentaci v knize, kde představí své úspěchy ve všech koutech Česka, Slovenska a v zahraničí, tak i. Kniha vyjde v říjnu 2019 ke 101. výročí založení Československa, očekávaný náklad přesáhne 10 000 ks a bude k dostání na e-shopu nakladatelství, u partnerů, v informačních centrech i knihkupectvích.

CBS Nakladatelství v edici Česko z nebe postupně přináší knihy leteckých pohledů na jednotlivé regiony Česka. Edici zastřešuje kniha Česko z nebe mapující celé Čechy, Moravu a Slezsko. S počtem 110 580 výtisků obsahujících 2 836 leteckých fotografií se tak právem zapsali do České knihy rekordů.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019