sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Takto bude vypadat připravovaná kniha
© CBS NakladatelstvíKe 101. výročí založení ČSR představí 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko

ZLÍN: CBS Nakladatelství s.r.o. oslaví kulaté výročí založení Československa netradičně - o rok později a speciální knihou leteckých fotografií. „Po úspěšné oslavě kulatého výročí jsme se rozhodli slavit i 101. výročí založení Československa a proto nová kniha ponese název 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko,“ přibližuje plány obchodní ředitelka nakladatelství Blanka Imramovská.

Autor článku: 
Alice Šplíchalová

Připravovaná kniha je zároveň i ojedinělou publikací tohoto typu od rozdělení na dvě samostatné republiky. „Kniha bude obsahovat výběr těch nejlepších leteckých záběrů na Česko a Slovensko a to rovným dílem 101 fotografií z Česka a 101 ze Slovenska,“ říká Blanka Imramovská.

Do projektu se mohou zapojit obce, města, školy i firmy a pomoci tak s tvorbou této ojedinělé knihy. Získají tím jak hodnotný dárek pro své obchodní partnery, kolegy, zaměstnance, hosty a přátele, tak i prezentaci v knize, kde představí své úspěchy ve všech koutech Česka, Slovenska a v zahraničí, tak i. Kniha vyjde v říjnu 2019 ke 101. výročí založení Československa, očekávaný náklad přesáhne 10 000 ks a bude k dostání na e-shopu nakladatelství, u partnerů, v informačních centrech i knihkupectvích.

CBS Nakladatelství v edici Česko z nebe postupně přináší knihy leteckých pohledů na jednotlivé regiony Česka. Edici zastřešuje kniha Česko z nebe mapující celé Čechy, Moravu a Slezsko. S počtem 110 580 výtisků obsahujících 2 836 leteckých fotografií se tak právem zapsali do České knihy rekordů.

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019