středa
20. března 2019
Svátek slaví: Světlana„KDE KONČÍ SVĚT?“

Autor článku: 
luk

PŘEROV: Městská knihovna v Přerově se zapojila do 8. ročníku celostátního projektu „KDE KONČÍ SVĚT?“, který vyhlásil Klub dětských knihoven. Projekt spočívá v tom, že děti z ČR napíší a namalují knihu pro děti v Malém Himálaji o tom, co prožívají během celého roku.

Malý Himálaj je jedno z pásem Himaláje, horská oblast ve výšce 3000 – 4000 m, kde lidé žijí v malých vesničkách, kam vede jen jediná cesta. Starají se o svá políčka, ti majetnější chovají stáda ovcí. V rodinách bývá až deset dětí, které se rády smějí a jsou velmi zvídavé. Právě těmto dětem chceme přiblížit život uprostřed Evropy.

Do projektu se mohou zapojit děti do 15 let, a to pouze pouze jednotlivci. Literární práce je možné odevzdat v tištěné i psané podobě, a to v jakémkoli rozsahu. Vybrané texty budou přeloženy do angličtiny a z nejlepších prací bude na konci projektu sestavena kniha.

Přihlásit se do projektu je možné do 15. 10.2 011 na adresu : deo@knihovnaprerov.cz

**Více informací":http://www.mu-prerov.cz/…prerove.html

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Po rekordním diváckém zájmu o vysílání zaznamenala Česká televize rovněž nejvyšší spokojenost se svým programem. Zatímco průměrná spokojenost na českém televizním trhu je 8,2 (na desetibodové škále), Česká televize dosáhla na 8,4 - což je zároveň nejvyšší hodnota za posledních pět let.

 

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
20.03.2019

NEW YORK: Více než dvě stě let odcházeli krajané do Spojených států za lepší budoucností. Často s sebou přes oceán brali i památky na svoji vlast nebo na spolkovou činnost, jako je ochotnické divadlo apod. Tyto materiály dosud nebyly soustavně odborně zkoumány, ani digitalizovány, přesto že počet pamětníků neustále klesá... U příležitosti oslav 100. výročí vzniku ČR se tým badatelů z pražského Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu (NIPOS) pokusil o shromáždění a zdokumentování těchto dokladů, aby obohatil a doplnil Databázi českého amatérského divadla, dlouhodobého projektu, který realizuje. Kromě vlastního výzkumu byl v New Yorku, v Českém národním domě pořádán také malý festival českého amatérského divadla. Ochotníci tu vystoupili po dlouhých sedmdesáti letech. O své zkušenosti s pátráním po krajanské a sokolské minulosti a současnosti v New Yorku se s námi podělili Mgr. Jiří Němec a Mgr. Kateřina Klementová, Ph.D.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Památky, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
Články a komentáře
20.03.2019

ČR: Nadcházející týdny se ponesou ve znamení oslav divadla. Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. V současné době se v jednom týdnu propojuje společně se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března).

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.03.2019

ČR-PRAHA: Letošní ročník festivalu Jeden svět už zná své vítěze. Celkem sedm cen udělily poroty v kategoriích Mezinárodní soutěž, Máte právo vědět a Česká soutěž. Letošní novinkou je Regionální porota složená ze tří zástupců měst, kde se koná Jeden svět v regionech. Zástupci studentů a studentek středních škol pak udělili Cenu studentské poroty. Diváci a divačky rozhodli pomocí hlasování po filmových projekcích o dokumentu, který získal Diváckou cenu nadačního fondu Avast.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
18.03.2019