středa
16. ledna 2019
Svátek slaví: Ctirad„KDE KONČÍ SVĚT?“

Autor článku: 
luk

PŘEROV: Městská knihovna v Přerově se zapojila do 8. ročníku celostátního projektu „KDE KONČÍ SVĚT?“, který vyhlásil Klub dětských knihoven. Projekt spočívá v tom, že děti z ČR napíší a namalují knihu pro děti v Malém Himálaji o tom, co prožívají během celého roku.

Malý Himálaj je jedno z pásem Himaláje, horská oblast ve výšce 3000 – 4000 m, kde lidé žijí v malých vesničkách, kam vede jen jediná cesta. Starají se o svá políčka, ti majetnější chovají stáda ovcí. V rodinách bývá až deset dětí, které se rády smějí a jsou velmi zvídavé. Právě těmto dětem chceme přiblížit život uprostřed Evropy.

Do projektu se mohou zapojit děti do 15 let, a to pouze pouze jednotlivci. Literární práce je možné odevzdat v tištěné i psané podobě, a to v jakémkoli rozsahu. Vybrané texty budou přeloženy do angličtiny a z nejlepších prací bude na konci projektu sestavena kniha.

Přihlásit se do projektu je možné do 15. 10.2 011 na adresu : deo@knihovnaprerov.cz

**Více informací":http://www.mu-prerov.cz/…prerove.html

Mohlo by vás také zajímat...

LIBERECKÝ KRAJ: Kraj v loňském roce připravil pro žáky základních škol Libereckého kraje výtvarnou soutěž propojující významné výročí se správným nakládáním s odpady, nazvanou „Republice k narozeninám“. Děti vytvářely z recyklovatelného materiálu libovolnou verzi státního znaku od založení samostatné Československé republiky v roce 1918.

Liberecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019

ČR: Rod Gallasů a Clam-Gallasů, který je spojován s oblastí severních Čech, se stal tématem letošního roku 2019, které vyhlásil Národní památkový ústavProjekt zahájí v březnu 2019 v Nosticově paláci. Stěžejními objekty v rámci Národního památkového ústavu budou hrad a zámek Frýdlanthrad Grabštejn a zámek Lemberk s akcemi konanými v průběhu celé sezony včetně Hradozámecké noci – ta bude mít celodenní pojetí s postupným zapojením výše popsaných objektů, přičemž stěžejní program – večer a noc, bude na Grabštejně. 

Celá ČR, Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
15.01.2019

KARLOVY VARY:  Ve foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje právě probíhá výstava s názvem „100 let proměn hranic našich regionů“. Jejím cílem je představit široké veřejnosti historii reforem územně správního členění státu, a to prostřednictvím panelů, na nichž jsou zobrazeny nejenom historické, ale také nově vytvořené unikátní mapy.

Celá ČR, Karlovarský kraj
Ostatní
Co se děje
15.01.2019

ČR: Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019