neděle
18. listopadu 2018
Svátek slaví: Romana„KDE KONČÍ SVĚT?“

Autor článku: 
luk

PŘEROV: Městská knihovna v Přerově se zapojila do 8. ročníku celostátního projektu „KDE KONČÍ SVĚT?“, který vyhlásil Klub dětských knihoven. Projekt spočívá v tom, že děti z ČR napíší a namalují knihu pro děti v Malém Himálaji o tom, co prožívají během celého roku.

Malý Himálaj je jedno z pásem Himaláje, horská oblast ve výšce 3000 – 4000 m, kde lidé žijí v malých vesničkách, kam vede jen jediná cesta. Starají se o svá políčka, ti majetnější chovají stáda ovcí. V rodinách bývá až deset dětí, které se rády smějí a jsou velmi zvídavé. Právě těmto dětem chceme přiblížit život uprostřed Evropy.

Do projektu se mohou zapojit děti do 15 let, a to pouze pouze jednotlivci. Literární práce je možné odevzdat v tištěné i psané podobě, a to v jakémkoli rozsahu. Vybrané texty budou přeloženy do angličtiny a z nejlepších prací bude na konci projektu sestavena kniha.

Přihlásit se do projektu je možné do 15. 10.2 011 na adresu : deo@knihovnaprerov.cz

**Více informací":http://www.mu-prerov.cz/…prerove.html

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Tento týden proběhlo v Plzni udílení cen Ladislava Sutnara za rok 2018. Cenu, určenou významným uměleckým a pedagogickým osobnostem, organizacím či školám, které se zasazují o výrazný přínos světu umění a designu, vyhlašuje každý rok Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Navazuje tak na umělecký odkaz plzeňského rodáka a světově uznávaného česko-amerického designéra Ladislava Sutnara.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
16.11.2018

ČR: Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
16.11.2018

OLOMOUC:  Muzeum umění Olomouc rozjelo ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

Olomoucký kraj
Živé umění
Co se děje
15.11.2018

ČR: V květnu letošního roku vydal Supraphon unikátní komplet pod názvem Dobře odtajněný Miroslav Horníček. U příležitosti stého výročí narození tohoto mistra chytrého humoru (M. H. se narodil v Plzni 10. listopadu 1918) se posluchači dočkali kolekce tří CD-MP3 nosičů, které obsahují jak nahrávky známé z televize či rozhlasu, tak i ty zapomenuté či dosud nikdy nevydané. Představují Miroslava Horníčka jako příležitostného herce, konferenciéra, klauna, ale zejména pak interpreta převážně vlastních textů. „Důraz jsem kladl na archiv Supraphonu a divadla Semafor,“ říká editor kompletu Jakub Kamberský k práci na obsáhlém materiálu, kterou se pro Místní kulturu pokusil přiblížit…

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Články a komentáře
14.11.2018