sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
banner festivalu
© zdroj: archiv pořadateleKam za hudbou v roce 2019?

PRAHA, VŠETICE: Už si se začátkem roku plánujete, jak strávíte letošní léto? Přinášíme tipy na tři odlišné hudební festivaly: svátek svobodné mladé hudby United Islands of Prague, který se uskuteční již po šestnácté, velký hudební festival cílící na posluchače všech žánrů i věkových skupin Metronome Festival Prague nebo festival pod záštitou Michala Prokopa Krásný ztráty live, na kterém vystoupí hned tři generace hudebníků.

Autor článku: 
TZ/ika

UNITED ISLANDS OF PRAGUE 2019 – 31. května až 2. června 2019, Praha, Karlín

Již po šestnácté se v Praze, ve dnech 31. května až 2. června, uskuteční další ročník United Islands of Prague, největšího svátku nové muziky. Do ulic pražského Karlína festival přiveze mladé talentované muzikanty z celého světa. Během tří dní se tak budou moci návštěvníci setkat s desítkami účinkujících na více jak 15 scénách. Festival United Islands se bude opět soustředit především na objevování nové muziky a hudebních talentů. Kromě mladých vycházejících hvězd se posluchači mohou těšit i na vystoupení několika stálic české i zahraniční hudební scény, které hudební objevy přijedou podpořit. Součástí budou tradičně i zajímavé kreativní aktivity nejen pro dospělé, ale i pro děti. Festival tak zároveň poskytne skvělé zázemí i rodinám s dětmi, které hledají originální program na Den dětí.

Vstup je navíc zcela zdarma! www.unitedislands.cz

METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019 – 21. a 22. června 2019, Praha, Výstaviště Holešovice

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague, který se uskuteční 21. a 22. června na Výstavišti Holešovice v Praze nabídne posluchačům hvězdy jakými jsou britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, slovenská post-rocková kapela The Ills, kultovní Pražský výběr, který zde odehraje jediný pražský open-air koncert, navíc  v původním složením, se speciálním repertoárem i hosty, nebo comeback české Khoiby. Festival se pravidelně zaměřuje se na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, klade důraz na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti a prezentují se na něm účinkující s unikátním programem, který není jinde k vidění, ať už jde o netradiční spojení, ojedinělá výroční vystoupení nebo comebacky. Ani ročník 2019 tak nebude výjimkou.

Vstupenky jsou k dostání ve zvýhodněné edici na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz.

KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE – 9. a 10. srpna 2019, Všetice (Benešovsko)

Po roční pauze se v srpnu opět vrátí festival Krásný ztráty live, pod záštitou Michala Prokopa. Akce se tentokrát uskuteční 9. a 10. srpna 2019 na statku Všetice na Benešovsku a potěší všechny generace posluchačů. Vedle Michala Prokopa, kterého doprovodí kapela Framus Five se představí i Vladimír Mišík s kapelou ETC, Vlasta Redl, Lenka Dusilová či Never Sol. Programový blok Vzpomínka na Petra Skoumala připomene zpěváka a skladatele, který tvořil dvojici s Janem Vodňanským a je mimo jiné autorem řady Prokopových hitů jako Kolej Yesterday, Poprvé naposledy nebo Stodolní. Na festivalu Krásný ztráty live se celkem představí tři generace hudebníků.

Vstupenky jsou už nyní k dispozici v předprodejní síti TicketPortal.cz. www.krasnyztratyvsetice.cz.

Zdroj: Lenka Netušilová, PR, Metronome Production s.r.o. & Ostrovy s.r.o.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019