neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava
banner festivalu
© zdroj: archiv pořadateleKam za hudbou v roce 2019?

PRAHA, VŠETICE: Už si se začátkem roku plánujete, jak strávíte letošní léto? Přinášíme tipy na tři odlišné hudební festivaly: svátek svobodné mladé hudby United Islands of Prague, který se uskuteční již po šestnácté, velký hudební festival cílící na posluchače všech žánrů i věkových skupin Metronome Festival Prague nebo festival pod záštitou Michala Prokopa Krásný ztráty live, na kterém vystoupí hned tři generace hudebníků.

Autor článku: 
TZ/ika

UNITED ISLANDS OF PRAGUE 2019 – 31. května až 2. června 2019, Praha, Karlín

Již po šestnácté se v Praze, ve dnech 31. května až 2. června, uskuteční další ročník United Islands of Prague, největšího svátku nové muziky. Do ulic pražského Karlína festival přiveze mladé talentované muzikanty z celého světa. Během tří dní se tak budou moci návštěvníci setkat s desítkami účinkujících na více jak 15 scénách. Festival United Islands se bude opět soustředit především na objevování nové muziky a hudebních talentů. Kromě mladých vycházejících hvězd se posluchači mohou těšit i na vystoupení několika stálic české i zahraniční hudební scény, které hudební objevy přijedou podpořit. Součástí budou tradičně i zajímavé kreativní aktivity nejen pro dospělé, ale i pro děti. Festival tak zároveň poskytne skvělé zázemí i rodinám s dětmi, které hledají originální program na Den dětí.

Vstup je navíc zcela zdarma! www.unitedislands.cz

METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019 – 21. a 22. června 2019, Praha, Výstaviště Holešovice

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague, který se uskuteční 21. a 22. června na Výstavišti Holešovice v Praze nabídne posluchačům hvězdy jakými jsou britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, slovenská post-rocková kapela The Ills, kultovní Pražský výběr, který zde odehraje jediný pražský open-air koncert, navíc  v původním složením, se speciálním repertoárem i hosty, nebo comeback české Khoiby. Festival se pravidelně zaměřuje se na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, klade důraz na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti a prezentují se na něm účinkující s unikátním programem, který není jinde k vidění, ať už jde o netradiční spojení, ojedinělá výroční vystoupení nebo comebacky. Ani ročník 2019 tak nebude výjimkou.

Vstupenky jsou k dostání ve zvýhodněné edici na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz.

KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE – 9. a 10. srpna 2019, Všetice (Benešovsko)

Po roční pauze se v srpnu opět vrátí festival Krásný ztráty live, pod záštitou Michala Prokopa. Akce se tentokrát uskuteční 9. a 10. srpna 2019 na statku Všetice na Benešovsku a potěší všechny generace posluchačů. Vedle Michala Prokopa, kterého doprovodí kapela Framus Five se představí i Vladimír Mišík s kapelou ETC, Vlasta Redl, Lenka Dusilová či Never Sol. Programový blok Vzpomínka na Petra Skoumala připomene zpěváka a skladatele, který tvořil dvojici s Janem Vodňanským a je mimo jiné autorem řady Prokopových hitů jako Kolej Yesterday, Poprvé naposledy nebo Stodolní. Na festivalu Krásný ztráty live se celkem představí tři generace hudebníků.

Vstupenky jsou už nyní k dispozici v předprodejní síti TicketPortal.cz. www.krasnyztratyvsetice.cz.

Zdroj: Lenka Netušilová, PR, Metronome Production s.r.o. & Ostrovy s.r.o.

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.02.2019

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kraj se stal absolutním vítězem VII. ročníku ankety Kraj mého srdce. Letos zvítězil hned v pěti kategoriích z deseti vyhlášených – Letní dovolená, Pěší turistika, Folklor a tradice, Cykloturistika a Výlety s dětmi.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
14.02.2019