pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
David Pet
© zdroj: archivHudební objev David Pet: Vše je jak má být

ČR: Mladý zpěvák David Pet, který si hudbu skládá, píše texty, a sám se doprovází na klavír na svých akustických koncertech, si nyní splnil velký sen a natočil svůj první profesionální videoklip "Vše je jak má být".
 

21.08.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Příběh zpěváka a skladatele Davida Peta je téměř klišé o chlapci z hudební rodiny, kterého k psaní písní přivedly první lásky a rozchody, přátelství i zrady. Texty a melodie, které by mohl někdo považovat až za naivní, mají však kouzlo právě ve své jednoduchosti. „Je to otřepané, já vím, ale tvořit vlastní písničky jsem začal až na konzervatoři, kdy se semnou rozešla má první dívka. Jako každý umělec jsem se s tím vypořádal po svém a vytvořil něco nového,“ říká sám Pet.

Mladý zpěvák, který hudbu skládá a píše texty, se i sám doprovází na klavír na svých akustických koncertech: „jsem odchovaný na klasické hudbě, má sestra se věnuje opernímu zpěvu a tradiční nástroje jako je právě klavír, housle nebo akustická kytara, jsou mému srdci nejbližší.“ David tak prý většinu svého času buď nad hudbou přemýšlí, nebo ji tvoří. „Někdy je to těžké, protože mě napadne melodie a nemám příležitost ji hned zhudebnit, takže pak často trávím hodiny tím, abych ji znovu našel,“ směje se.

David si před dvěma měsíci navíc splnil další hudební sen: „Vytvořili jsme písníčku s videoklipem ‚Vše je jak má být‘. Je to můj první profesionální videoklip, na kterém se podílel hudební producent Boris Carloff a celé to režíroval Tomáš Krejčí. Já jsem samozřejmě z výsledku nadšený, nejdůležitějšími kritiky jsou pro mě ale diváci, takže doufám, že i oni díky němu zjistí, že je vše tak, jak má být.“

Videoklip naleznete na tomto odkazu:
https://www.youtube.com/watch?v=b5fHcU4-TFk

Zdroj: Karolína Šimková, PR zastoupení Davida Peta

 

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČR: Institut umění – Divadelní ústav (IDU) společně s dalšími kulturními organizacemi jsou přesvědčeny, že klimatická krize vyžaduje osobní zapojení a aktivní přístup. Byť se již řada organizací zabývá šetrným provozem a umělkyně a umělci svým dílem upozorňují na krizovou situaci, zůstává veřejné povědomí o urgenci řešit klimatickou krizi velmi nízké. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
12.09.2019

ČR: Jména nominovaných umělců na Ceny Thálie za sezonu 2018/2019 jsou už známa. V kategorii Opera byla podruhé nominována za mimořádný jevištní výkon také sopranistka Kateřina Kněžíková. Poprvé se jí této pocty dostalo loni za roli Adiny v v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla. Letos byla nominací oceněna její titulní role v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, scéně Národního divadla moravskoslezského.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
11.09.2019