pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
© Logo NPÚHradozámecké loučení se starým rokem

ČR: Prosincový program hradů a zámků se nevyčerpal, naopak vyvrcholí posledním dnem v roce. Na ten připravil nejeden objekt ve správě Národního památkového ústavu speciální prohlídky, nebo třeba tradiční silvestrovský běh.

Autor článku: 
luk

O tom, že se dá silvestrovský den strávit také kulturně, se můžete přesvědčit na zámku Velké Losiny, kde se budou konat kastelánské prohlídky, zavítat můžete i do vánočních komnat lysického zámku nebo na slavnostně vyzdobený hrad Bouzov. Čekání na příchod nového roku si můžete zkrátit rovněž tradičním silvestrovským orientačním během hradu Šternberk. Exkluzivní silvestrovské prohlídky zlacených nástolních ozdob knížat Metternichů, unikátní a největší kolekce v České republice, zažijete pak na zámku Kynžvart. Výjimečná atmosféra zde bude umocněna osvětlením interiérů svícemi.

Silvestrovské prohlídky chystá i zámek Mníšek pod Brdy. O den později zde bude Nový rok slavit Elsa, která děti provede po zámeckých komnatách. Na cestu za příběhem relikviáře svatého Maura se můžete vydat v tomto i příštím roce. Hrad a zámek Bečov nad Teplou vás přivítá jak 31. prosince, tak 1. ledna. Doprovodná expozice vás provede dějinami relikviáře svatého Maura, který zhlédnete v závěru trasy, kde si budete moci tuto krásu románského zlatnictví nerušeně vychutnat. Podle nás jednoznačně dobrá volba pro úspěšný start do nového roku.

 

ZDROJ

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020