neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava
© Logo festivaluHorečky fest 2019 nabídne skvělý program pro všechny generace

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Obsáhnout široký záběr publika vyžaduje pro dramaturgii festivalu každý rok velkou výzvu. "Je to pokaždé boj. Festivalů je mnoho a účinkující už nyní domlouváme s dvouletým předstihem. Faktem je, že v případě známých jmen je to rok od roku těžší. Proto se v budoucnu chceme stále více zaměřovat na kvalitní, méně známé kapely a performery, kterým vystupování na zavedených akcích typu našeho festivalu může pomoci dostat se do širšího povědomí,"  popisuje přípravy ředitel festivalu Marian Žárský. 

Autor článku: 
Zuzana Kalinová
 
Na nové, začínající, anebo méně známé kapely ostatně organizátoři myslí už od založení festivalu. Těm bude i letos patřit jedno z festivalových pódií u lesní restaurace Rekovice. Návštěvníci si také užijí taneční hudbu v podání několika DJ´s a MC v taneční stodole. Velkou novinkou devátého Horečky festu se stane stanové šapitó na louce u Zvoničky strážkyně Beskyd. Pod stanovou střechou budou probíhat divadla pro děti, hudební workshopy a v osm večer vystoupí hlavní host této pohodové scény Jarda Dušek.
 
Lenka Křesálková z frenštátského kulturního střediska popisuje hlavní dramaturgii programu: "Hlavní festivalový program poběží jako každý rok na dvou velkých pódiích Siemens Stage v Amfiteátru a Continental stage na rekovické louce. Kyvadlové střídání koncertů na těchto pódiích umožňuje návštěvníkům našeho festivalu být u všeho, co je zajímá. Jsme žánrově opravdu velmi pestří. Letos tu bude k slyšení alternativa, jazz, rock, pop, world music, metal anebo folk."
 
Zbyněk Gerlich z festivalové produkce je ještě konkrétnější: "Já osobně se moc těším na "Tatáče" (Tata Bojs), to bude pecka. Jejich požadavky na zvuk a světla jsou velké, ale vůbec nepochybuju o tom, že výsledek bude famózní. Myslím, že skvělá bude i skočná balkánem říznutá parta Mr. Loco, slovenský raper Separ, anebo metalová legenda, kapela Arakain. Nezapomněli jsme ani na mladší publikum a populární hudbu. Tu na letošním Horečky festu zastoupí například Martin Harich anebo Olga Lounová."
 
Festivalovou cenu za celoživotní přínos hudbě letos předají organizátoři legendě české country a trampské hudby Ivanu Mládkovi, který se svým Banjo Bandem vystoupí o půl šesté večer v Amfiteátru na Siemens stage.
 
"V minulosti obdržely cenu v podobě maxiláhve hruškovice v ručně vyřezávaném dřevěném stojanu od řezbáře Radka Zdražila kapely Mňága a Ždorp anebo Buty. Loni to byl bigbeatový matador Karel Kahovec no a letos to bude Ivan Mládek. Podívejte se, jeho písně hraje v současnosti už i Metallica, takže naše volba byla jasná," popisuje Marian Žárský.   

Doprovodný festivalový program se už tradičně zaměří především na rodiny s dětmi. Vedle divadel slibují organizátoři velmi oblíbené slaňování z věže skokanského můstku, zajímavé hudební workshopy nebo festivalovou čajovnu. Prodej vstupenek na Horečky fest 2019 bude zahájen v druhé polovině února v síti Ticket Art.

Cena vstupenky v předprodeji je 300 Kč na místě v den konání akce 350 Kč. Tisková zpráva ke stažení

Fotogalerie z minulého ročníku

Horečky fest after movie 2018

 

Zuzana Kalinová
Městské kulturní středisko
Dr. Parmy 254
744 01 Frenštát pod Radhoštěm

tel. 556 835 397, 601 343 348
e-mail: zuzana.kalinova@mufrenstat.cz
www.kulturafrenstat.czwww.frenstatpr.cz
Facebook MěKS,

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.02.2019

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kraj se stal absolutním vítězem VII. ročníku ankety Kraj mého srdce. Letos zvítězil hned v pěti kategoriích z deseti vyhlášených – Letní dovolená, Pěší turistika, Folklor a tradice, Cykloturistika a Výlety s dětmi.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
14.02.2019