sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
© Logo festivaluHorečky fest 2019 nabídne skvělý program pro všechny generace

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Obsáhnout široký záběr publika vyžaduje pro dramaturgii festivalu každý rok velkou výzvu. "Je to pokaždé boj. Festivalů je mnoho a účinkující už nyní domlouváme s dvouletým předstihem. Faktem je, že v případě známých jmen je to rok od roku těžší. Proto se v budoucnu chceme stále více zaměřovat na kvalitní, méně známé kapely a performery, kterým vystupování na zavedených akcích typu našeho festivalu může pomoci dostat se do širšího povědomí,"  popisuje přípravy ředitel festivalu Marian Žárský. 

Autor článku: 
Zuzana Kalinová
 
Na nové, začínající, anebo méně známé kapely ostatně organizátoři myslí už od založení festivalu. Těm bude i letos patřit jedno z festivalových pódií u lesní restaurace Rekovice. Návštěvníci si také užijí taneční hudbu v podání několika DJ´s a MC v taneční stodole. Velkou novinkou devátého Horečky festu se stane stanové šapitó na louce u Zvoničky strážkyně Beskyd. Pod stanovou střechou budou probíhat divadla pro děti, hudební workshopy a v osm večer vystoupí hlavní host této pohodové scény Jarda Dušek.
 
Lenka Křesálková z frenštátského kulturního střediska popisuje hlavní dramaturgii programu: "Hlavní festivalový program poběží jako každý rok na dvou velkých pódiích Siemens Stage v Amfiteátru a Continental stage na rekovické louce. Kyvadlové střídání koncertů na těchto pódiích umožňuje návštěvníkům našeho festivalu být u všeho, co je zajímá. Jsme žánrově opravdu velmi pestří. Letos tu bude k slyšení alternativa, jazz, rock, pop, world music, metal anebo folk."
 
Zbyněk Gerlich z festivalové produkce je ještě konkrétnější: "Já osobně se moc těším na "Tatáče" (Tata Bojs), to bude pecka. Jejich požadavky na zvuk a světla jsou velké, ale vůbec nepochybuju o tom, že výsledek bude famózní. Myslím, že skvělá bude i skočná balkánem říznutá parta Mr. Loco, slovenský raper Separ, anebo metalová legenda, kapela Arakain. Nezapomněli jsme ani na mladší publikum a populární hudbu. Tu na letošním Horečky festu zastoupí například Martin Harich anebo Olga Lounová."
 
Festivalovou cenu za celoživotní přínos hudbě letos předají organizátoři legendě české country a trampské hudby Ivanu Mládkovi, který se svým Banjo Bandem vystoupí o půl šesté večer v Amfiteátru na Siemens stage.
 
"V minulosti obdržely cenu v podobě maxiláhve hruškovice v ručně vyřezávaném dřevěném stojanu od řezbáře Radka Zdražila kapely Mňága a Ždorp anebo Buty. Loni to byl bigbeatový matador Karel Kahovec no a letos to bude Ivan Mládek. Podívejte se, jeho písně hraje v současnosti už i Metallica, takže naše volba byla jasná," popisuje Marian Žárský.   

Doprovodný festivalový program se už tradičně zaměří především na rodiny s dětmi. Vedle divadel slibují organizátoři velmi oblíbené slaňování z věže skokanského můstku, zajímavé hudební workshopy nebo festivalovou čajovnu. Prodej vstupenek na Horečky fest 2019 bude zahájen v druhé polovině února v síti Ticket Art.

Cena vstupenky v předprodeji je 300 Kč na místě v den konání akce 350 Kč. Tisková zpráva ke stažení

Fotogalerie z minulého ročníku

Horečky fest after movie 2018

 

Zuzana Kalinová
Městské kulturní středisko
Dr. Parmy 254
744 01 Frenštát pod Radhoštěm

tel. 556 835 397, 601 343 348
e-mail: zuzana.kalinova@mufrenstat.cz
www.kulturafrenstat.czwww.frenstatpr.cz
Facebook MěKS,

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019