neděle
22. září 2019
Svátek slaví: Darina
© Logo projektuHODINOVÝ VNUK

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Autor článku: 
luk

Projekt Hodinový vnuk vznikl v roce  2015 v Bohumíně, kde se do něj zapojili studenti Gymnázia Františka Živného Bohumín a Střední školy Bohumín. K nim se připojily i " Čtecí babičky" , což jsou ženy v produktivním či mladším seniorském věku, většinou z Klubu seniorů Bohumín. Vnuci i babičky navštěvují klienty ve třech domovech seniorů v Bohumíně. 

Projekt se postupně rozšířil do Ostravy a do Prahy 8. V  letošním roce( 2019 ) se počítá se zapojením vysokoškoláků, dalších středních škol i dětí ze základních a mateřských škol  (Hodinový vnouček). Hodinoví vnuci by nově měli navštěvovat seniory v Uherském Hradišti a dalších částech Prahy.

Projekt vznikl v lednu 2013 a realizuje jej Spolek Počteníčko

Spolek Počteníčko převzal v roce 2018 ocenění v rámci Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost.

 

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Sólistku pražského Národního divadla Kateřinu Kněžíkovou moc potěšilo, když se dozvěděla, že je v kategorii Opera podruhé nominována za mimořádný jevištní výkon na prestižní divadelní Cenu Thálie 2019. Poprvé byla nominována loni za roli Adiny v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
20.09.2019

ČR: Muzeum Boženy Němcové v České Skalici spolu s Národním památkovým ústavem České republiky vyhlašuje soutěž Po stopách Boženy Němcové. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstkyně pro oblast kultury Martina Berdychová. Soutěžit můžete až do 30. června příštího roku.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2019

PASEKY: Býval to český ostrůvek uprostřed německého obyvatelstva; dnes jsou Paseky nad Jizerou, horská obec na pomezí Jizerských Hor a západních Krkonoš, vyhlášeným letoviskem a zimním střediskem. Za návštěvu zde stojí bezesporu Památník zapadlých vlastenců v budově bývalé místní fary v sousedství kostela sv. Václava z konce 18. století s působivým výhledem na západní Krkonoše.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje, Pozvánka na výlet
19.09.2019

​KARLOVARSKÝ KRAJ: Webová stránka vznikla především v souvislosti se zápisem hornické krajiny Krušných hor na Seznam světového dědictví UNESCO. Na mikrowebu najdete zajímavé informace, fota i videa, jež vás přimějí k tomu, abyste si hned naplánovali krušnohorský výlet.  Pro obyvatele kraje, jeho návštěvníky i obdivovatele Krušných hor jej připravila krajská destinační agentura Živý kraj.

 

Karlovarský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.09.2019