čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Ilustrační snímek z události
© Foto: Milan Mošna



Hlavní cena TRILOBIT 2018 pro dokument Mečiar

BEROUN: Český filmový a televizní svaz FITES odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a předal křišťálové trofeje. První letošní audiovizuální ceny TRILOBIT 2018 jsou uděleny.

Autor článku: 
jal

Nejlepším filmem 31. ročníku ověnčeným HLAVNÍ CENOU TRILOBIT 2018 se stal dokument Mečiar režisérky Terezy Nvotové, o trojici CEN TRILOBIT 2018 se zasloužili tvůrci filmu Všechno bude fajn, Robin Kvapil a Pavel Šplíchal, protagonisté snímku Bába z ledu, Zuzana Kronerová a Pavel Nový, stejně jako autor dokumentu Jak odchází prezident, režisér Pavel Kačírek.

Pocty za celoživotní dílo se dostalo a CENU VLADISLAVA VANČURY převzal televizní a filmový producent Čestmír Kopecký. CENU FERDINANDA VAŇKA za přínos rozvoji občanské společnosti letos získala dvě filmová díla s jejich tvůrci – dokument Co dokáže lež Tomáše Kudrny a Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov režiséra Askolda Kurova a producenta Maxe Tuuly. Jako nejlepší počin podle literární předlohy byl nezávislou odbornou porotou vyhodnocen koprodukční film polské režisérky Agnieszky Holland, Přes kosti mrtvých.

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY putovala do rukou filmové historičky a teoretičky Kateřiny Svatoňové za monografii Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery a za výstavu Mezi-obrazy: Archiv kameramana Jaroslava Kučery. O nechvalnou ZCELA ZVLÁŠTNÍ CENU – ZLATÝ CITRÓN 2018 se pak zasloužil moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup a konečně dětská porota za nejzdařilejší snímek označila a CENU DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2018 udělila režisérce filmu Pátá loď, Ivetě Grófové.

Ceny byly uděleny 14. ledna v Kulturním domě Plzeňka v Berouně.

Pořadateli cen TRILOBIT 2018 jsou Český filmový a televizní svaz FITES, Městské kulturní centrum Beroun a město Beroun.

Další informace na www.cenytrilobit.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024