úterý
19. února 2019
Svátek slaví: Patrik
Lázně Kyselka jsou do ankety rovněž zařazenyHlasování o přednostní záchraně památek

Autor článku: 
mis

ČR: Zchátralých a ohrožených památkových objektů je v ČR velké množství. Zpravodajský server iDNES vyhlásil anketu, ve které můžete vybrat tu památku, které by podle vás měla být nejdříve zachráněna. Anketa je myšlena jako apel na kompetentní orgány či vlastníky.

Hlasovat můžete až do poledne 24. července 2012.

Více informací

Ohrožené památky v jednotlivých krajích ‒ hlasování:

Praha a Středočeský kraj

Jihomoravský kraj

Jihočeský kraj

Královéhradecký kraj

Kraj Vysočina

Karlovarský kraj

Liberecký kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Plzeňský kraj

Ústecký kraj

Zlínský kraj

Mohlo by vás také zajímat...

TŘEBÍČ: Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci, společně s etnografkami a dalšími odbornými pracovníky především krajských muzeí se zaměřuje v současné době mimo jiné na dokumentaci a výzkum tradiční lidové stravy na Vysočině. 

Kraj Vysočina
Lidová kultura
Co se děje
19.02.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Putujte po šlechtických sídlech, které lemují řeku Divokou Orlici ... Zámky na Orlici - Česká Loira.  1. ročník soutěže odstartoval; v okruhu 9 km tu na vás čekají příběhy 4 romantických zámků  - zámku Častolovice, Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, zámku Doudleby nad Orlicí, zámku Potštejn a 2 majestátních hradů - hradu Potštejn a Litice.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje, Pozvánka na výlet
19.02.2019

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
19.02.2019

PRAJA-BRNO: Akademie IDU je vzdělávací program pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising. Seznámit se s Akademií můžete zdarma na přednášce a diskuzi Jak se vede kulturní organizace?

Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.02.2019