pátek
23. srpna 2019
Svátek slaví: Sandra
Lázně Kyselka jsou do ankety rovněž zařazenyHlasování o přednostní záchraně památek

Autor článku: 
mis

ČR: Zchátralých a ohrožených památkových objektů je v ČR velké množství. Zpravodajský server iDNES vyhlásil anketu, ve které můžete vybrat tu památku, které by podle vás měla být nejdříve zachráněna. Anketa je myšlena jako apel na kompetentní orgány či vlastníky.

Hlasovat můžete až do poledne 24. července 2012.

Více informací

Ohrožené památky v jednotlivých krajích ‒ hlasování:

Praha a Středočeský kraj

Jihomoravský kraj

Jihočeský kraj

Královéhradecký kraj

Kraj Vysočina

Karlovarský kraj

Liberecký kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

Pardubický kraj

Plzeňský kraj

Ústecký kraj

Zlínský kraj

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019