úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza
Plakát k události
© Archiv pořadateleHANS KRÁSA QUARTET v Hradci Králové

10.10.2019
19:30
Autor článku: 
jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Další koncert z cyklu Hradecká nokturna. Tentokrát přivítáme 10. října smyčcové kvarteto Hanse Krásy v sále Obchodní akademie na Pospíšilově třídě. Jeden z nejlepších komorních souborů své generace, který se představil na mnoha evropských pódiích a festivalech, přiveze atraktivní program. Zazní Adagio a Fuga F. X. Richtera, Lovecký kvartet W. A. Mozarta a smyčcový kvartet A. Dvořáka C Dur op. 61.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
14.10.2019

ČR: Na svém jedenáctikoncertním listopadovém a prosincovém turné bude tenorista světového renomé Štefan Margita (63) obklopen samými krásnými dívkami a ženami. Na celém turné Štefana a jeho hosty doprovodí dvanáct půvabných a talentovaných hráček na smyčcové nástroje Ambroš Ladies Orchestra. Hosty koncertů Štefan Margita Gala 2019 budou operní sopranistka Kristýna Vylíčilová, houslový virtuós Miroslav Ambroš a šansonový zpěvák Michal Kindl.

Celá ČR
Živé umění
Pozvánky na akce
10.10.2019

ČR: V červnu roku 2001 přijala mé pozvání do cyklu Povídání v Podkroví v Klicperově divadle v Hradci Králové paní Vlasta Chramostová. Na závěr setkání jsem ji požádala, aby se pokusila vyjádřit jedním slovem celý svůj život. - "Energie!" odpověděla bez jediného zaváhání. Právě tak si ji budu pamatovat... Sršící energií, životním nadhledem i sebeironií. - Narodila se do dramatické doby, kterou její životní osud odráží. Nezkrotná osobnost, trvající si na svém a s ochotou platit za odvahu. Charismatická herečka a disidentka, která se po dvacetileté vnucené odmlce v totalitním Československu dokázala naplno vrátit na divadelní prkna i před filmovou kameru. Rozhovor s ní byl tehdy pro mne zážitkem. Dovolte, abych vám ho dnes připomněla.

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
09.10.2019

PRAHA: O absenci praktické publikace zaměřené na pěveckou techniku na českém trhu byla dosud přesvědčena úspěšná česká mezzosopranistka a lektorka zpěvu Markéta Cukrová. Právě toto zjištění se jí stalo impulsem k překladu knížky rozhovorů proslulé holandské pěvkyně a mentorky Margreet Honig o teorii a praxi klasického zpěvu. A tak v těchto dnech vychází kniha „o dýchání a lidském hlasu“ pod názvem Skutečný zpěv i u nás. Jejími vydavateli jsou nezisková organizace Zámek Liteň a platforma VoiceWise Markéty Cukrové.

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
09.10.2019