pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Banner festivalu
© Zdroj: www.boskovice-festival.czFestival pro židovskou čtvrť Boskovice spouští předprodej na 28. ročník

BOSKOVICE: Dvacátý osmý ročník legendárního Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice zahajuje předprodej a představuje vizuál pro rok 2020. Čtyřdenní multižánrová akce rozezní Boskovice opět na začátku letních prázdnin od 2. do 5. července 2020.

Autor článku: 
TZ/ika

Již 28. ročník festivalu otevře své brány příští rok od 2. do 5. července, aby jako každoročně přivítal až 300 účinkujících z Čech i různých koutů Evropy a světa. „Jsme rádi, že festival už mnozí dávno nevnímají jen jako přehlídku lokálního významu, a že si přesto zachovává svou snahu nebýt jen klonem, dalším festivalem, kde hrají ti samí populární interpreti jako všude,“ říká dramaturg festivalu Antonín Kocábek a dodává: „Doufáme, že i letos si v programu návštěvníci najdou svůj objev a nějaké pro ně příjemné překvapení. Pro nás je zas příjemné to, že z množství zaslaných zajímavých nabídek, které nám přicházejí, by se daly poskládat programy nikoli na jeden, ale hravě tak na tři, čtyři festivaly.“ Boskovice jsou svobodným kulturním prostorem plným dobré nálady a nezaměnitelné atmosféry.

Festival pro židovskou čtvrť je již téměř tři dekády pestrou multižánrovou skládankou, která během čtyř dnů nabízí návštěvníkům okolo 60 kapel a hudebníků, více než 20 divadelních představení, řadu filmových projekcí, diskusí, workshopů a zajímavých hostů. O pohodlí a hladký průběh akce se na místě stará až 200 pořadatelů, z čehož polovinu tvoří dobrovolníci. Festival je vhodný pro všechny generace, na své si zde přijdou studenti, dospělí i rodiny s dětmi.

V první vlně předprodeje od 1. prosince do 11. ledna jsou k dostání čtyřdenní permanentky za 500 Kč pro dospělé, pro studenty pak za 400 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích GoOut a smsticket. Lístky jsou dostupné také fyzicky v Kaštanu v Praze, kině Scala v Brně a v MIS Boskovice a IC Boskovicko.

Více info:

Web: www.boskovice-festival.cz
Facebook: www.facebook.com/boskovicefest/

Instagram: https://www.instagram.com/boskovice_festival/


Pořádá Unijazz – sdružení pro podporu kulturních aktivit, z. s. ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly.

 

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020