Festival LÉTO NAD LUŽNICÍ

Začátek: 4. červen 2012 - 11:00
Pořadatel: Město Tábor
Místo konání:

Reprezentační prostory města Tábora, Žižkovo nám. čp. 6 /budova matriky/, 1. patro

TÁBOR: Jménem všech organizátorů jste zváni na tiskovou konferenci k festivalu Léto nad Lužicí.

Organizátoři prosí o potvrzení účasti na mail: milena.kolarova@mutabor.cz

Město Tábor
odbor kultury a cestovního ruchu
Žižkovo náměstí 2
390 15
www.taborcz.eu
tel.: +420 381 486 301
e-mal: Milena Kolářová

Mgr. Ing. Martin Doležal
starosta města Sezimovo Ústí

Ing. Jiří Fišer
starosta města Tábor

Ing. Jiří Šimánek
starosta města Planá nad Lužnicí

Programový plakát je přiložen

Článek vložil Ludmila Kučerová dne: 30. Květen 2012 - 14:35
Připojené soubory:
programovy_plakat.jpg (image/jpeg 433906 bytes)
Co se děje
ČR: Jste kulturní manažer, organizujete kulturní akce, plánujete vlastní kulturní projekt? Pro kulturní a umělecké zapálence vznikla nová vzdělávací platforma Culture matters, která přináší sérii videí a vzdělávacích materiálů pro všechny, kteří pracují v kultuře a chtějí se dále vzdělávat.
18.4.2014
BRNO: I letos udělí Český rozhlas Brno Cenu Gustava Broma. Z ankety, v jejímž 17. ročníku přijalo účast jednadvacet českých a slovenských publicistů, redaktorů, hudebníků a hudebních producentů, vyšel s největším počtem hlasů český jazzový klavírista a skladatel Emil Viklický.
18.4.2014
PRAHA: Ve Španělském sále Pražského hradu byla 17. 4. 2014 vyhlášena Chrudim jako Historické město roku 2013. Ceny předávala ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová spolu s ministrem kultury Danielem Hermanem a předsedkyní Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Ivanou Popelovou.
18.4.2014
POLIČKA: Tento pátek 18. 4. je Mezinárodním dnem památek a sídel a o tomto víkendu se po dlouhých 26 letech otevře veřejnosti prohlídková trasa městského gotického opevnění v ulici Václavská.
17.4.2014
PRAHA: Přes padesát velkoformátových fotografií z databáze České tiskové kanceláře je od dnešního dne vystaveno pod širým nebem na pražské Kampě. Fotografie zachycují významné oficiální události i momenty z každodenního života související s členstvím ČR v Evropské unii.
17.4.2014
ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (Malenovicích) upozorňuje všechny návštěvníky, že na velikonoční pondělí 21. dubna budou stejně jako každé pondělí všechny expozice uzavřeny. Naopak v době státních svátků 1. a 8. května se můžete vypravit do muzea nebo na Hrad Malenovice bez obav, že byste narazili na zavřené dveře.
17.4.2014
PLZEŇ: Mladý dokumentarista Bohdan Bláhovec, držitel Ceny české filmové kritiky za film Show!, se jako plzeňský rodák rozhodl zdokumentovat projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.
17.4.2014
ČR: Mezinárodní den památek a historických sídel a oslavy Velikonoc se časově setkávají. Mezinárodní den památek a historických sídel, který si každoročně připomínáme 18. dubna, letos připadá do období velikonočních svátků.
17.4.2014
ŠTÍTINA: Na přelomu dubna a května se ve Štítině na Opavsku uskuteční 13. ročník krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů nazvané Štivadlo.
17.4.2014

Editorial

Slavná vila na Kampě, kterou v minulosti obývala řada významných osobností, mezi nimi i Jan Werich, je od povodní v roce 2002 opuštěná. V duchu potěmkinových vesnic se na barokní stavbě opravila jen vnější fasáda, vevnitř jsou otlučené zdi, a za oběť povodním padla i zahrada.

Hledání v tištěných číslech

Inzerce

Redakce časopisu Místní kultura stále hledá externí dopisovatele z celé ČR. 

Máte literárního ducha, lehké pero a kamarádíte se s českým jazykem?
Jste součástí kulturního dění a rádi se podělíte o své zkušenosti?
 Pošlete ukázkový text na e-mail: redakce(zavináč)mistnikultura.cz, nebo se ozvěte
na tel.:  732 704 872.

Věstník emailem

Přehled článků za poslední týden