Festival LÉTO NAD LUŽNICÍ

Začátek: 4. červen 2012 - 11:00
Pořadatel: Město Tábor
Místo konání:

Reprezentační prostory města Tábora, Žižkovo nám. čp. 6 /budova matriky/, 1. patro

TÁBOR: Jménem všech organizátorů jste zváni na tiskovou konferenci k festivalu Léto nad Lužicí.

Organizátoři prosí o potvrzení účasti na mail: milena.kolarova@mutabor.cz

Město Tábor
odbor kultury a cestovního ruchu
Žižkovo náměstí 2
390 15
www.taborcz.eu
tel.: +420 381 486 301
e-mal: Milena Kolářová

Mgr. Ing. Martin Doležal
starosta města Sezimovo Ústí

Ing. Jiří Fišer
starosta města Tábor

Ing. Jiří Šimánek
starosta města Planá nad Lužnicí

Programový plakát je přiložen

Článek vložil Ludmila Kučerová dne: 30. Květen 2012 - 14:35
Připojené soubory:
programovy_plakat.jpg (image/jpeg 433906 bytes)
Co se děje
ÚSTÍ NAD LABEM: Kulturní fabrika ARMATURKA nabízí od září pravidelné tvůrčí kurzy, přednášky, workshopy, filmové projekce, animační programy pro děti, komentované prohlídky a další doprovodné akce, připravované k výstavám v Galerii Emila Filly, Pro designu a Malé galerii.
1.10.2014
TÁBOR: Cesta ke knize je hlavním tématem třetího ročníku Mezinárodního festivalu malých nakladatelů Tabook, který zahajuje zítra, 2. října 2014.
1.10.2014
Devátá sezóna Divadla LETÍ, které uvádí výhradně současnou dramatiku, se zaměří na české autory. Světové premiéry se dočkají tři nové původní hry českých autorů, vzniklé v rámci rezidenčního programu, a to ve Studiu Švandova divadla, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a v brněnském HaDivadle.
1.10.2014
RUMBURK: Loreta Rumburk začátkem října překoná hranici desetitisícové návštěvnosti. Stane se tak poprvé v její novodobé historii. Pro jubilejního návštěvníka je připravena knižní odměna a celoroční volná vstupenka.
1.10.2014
PRAHA: Česká komise pro UNESCO ve spolupráci s Obecním domem, a.s. si Vás dovolují pozvat na kulatý stůl s diskusí pod názvem „ROLE MÉDIÍ V OBLASTI VZDĚLÁVÁNÍ K UMĚNÍ“
1.10.2014
PLTEŇ: Pod mottem „Město vytváříme společně!“ proběhne v pátek až neděli 17. – 19. října první ročník dobrovolnického festivalu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Festival Anděl Fest díky dobrovolníkům zkrášlí město a nabídne bohatý doprovodný program.
1.10.2014
PLZEŇ: Jedenáctiletý Martin Pelikán z Plzně se stal vítězem soutěže o novou vlajku Evropské unie, vyhlášené holandským umělcem Jonmarem van Vlijmenem v rámci uměleckého rezidenčního pobytu, pořádaného Evropským hlavním městem kultury 2015.
1.10.2014
BRNO: Pátý ročník Brněnských gospelových dnů se uskuteční v termínu od 7. do 12. října 2014. Tato kulturní událost přiblíží Brňanům osobitý hudební žánr – moderní gospel, který vychází z tradice a kultury amerických černochů, ale již řadu let je s velkou oblibou rozvíjen také v evropských zemích.
1.10.2014
PRAHA: Hlavní město potvrzuje svůj motivační přístup k ochraně památkově významných objektů. Od příštího roku dojde k navýšení grantů na historické objekty ve správě soukromých vlastníků.
30.9.2014

Editorial

Počítadlo návštěvnosti na webu Místní kultury vykázalo tři čvrtě miliontého návštěvníka, který „se dostavil“ během uplynulého víkendu. Možná si řeknete: nic moc, zvláště, když dodám, že počítadlo „jede“ od začátku roku 2008, kdy jsme přešli z papírové formy výhradně na internetovou síť. Nás ale to číslo těší; na našich stránkách převažují dobré zprávy, nenabízíme žádné skandály, drby ani katastrofy, a pokud jsou některé přeci jen z kategorie blbá zpráva, drží se v rovině suchého, tedy čtenářsky neatraktivního, konstatování.

Hledání v tištěných číslech

Inzerce

Redakce časopisu Místní kultura stále hledá externí dopisovatele z celé ČR. 

Máte literárního ducha, lehké pero a kamarádíte se s českým jazykem?
Jste součástí kulturního dění a rádi se podělíte o své zkušenosti?
 Pošlete ukázkový text na e-mail: redakce(zavináč)mistnikultura.cz, nebo se ozvěte
na tel.:  732 704 872.

Věstník emailem

Přehled článků za poslední týden