Festival LÉTO NAD LUŽNICÍ

Začátek: 4. červen 2012 - 11:00
Pořadatel: Město Tábor
Místo konání:

Reprezentační prostory města Tábora, Žižkovo nám. čp. 6 /budova matriky/, 1. patro

TÁBOR: Jménem všech organizátorů jste zváni na tiskovou konferenci k festivalu Léto nad Lužicí.

Organizátoři prosí o potvrzení účasti na mail: milena.kolarova@mutabor.cz

Město Tábor
odbor kultury a cestovního ruchu
Žižkovo náměstí 2
390 15
www.taborcz.eu
tel.: +420 381 486 301
e-mal: Milena Kolářová

Mgr. Ing. Martin Doležal
starosta města Sezimovo Ústí

Ing. Jiří Fišer
starosta města Tábor

Ing. Jiří Šimánek
starosta města Planá nad Lužnicí

Programový plakát je přiložen

Článek vložil Ludmila Kučerová dne: 30. Květen 2012 - 14:35
Připojené soubory:
programovy_plakat.jpg (image/jpeg 433906 bytes)
Co se děje
PRAHA: EKO-pohádka „O Balynce, dobrém štěněti“ je divadelní představení Karlovarského hudebního divadla, které již šestým rokem pravidelně hraje školákům po celé České republice. Představení má za cíl nejmenší diváky nejen pobavit, ale hlavně ukázat správný postoj k třídění a recyklaci odpadu.
31.3.2015
ČESKÉ BUDĚJOVICE: Dne 19. 3. 2015 si Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích odvezlo z Brna „Diplom“ za nominaci do první kategorie – Instituce veřejné správy oceněné za přínos občanům se zdravotním postižením.
31.3.2015
ČR: Ve čtvrtek 26. března byly na sněmu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska v Uherském Hradišti přiděleny tituly v soutěži Památka roku 2014.
31.3.2015
KARLOVY VARY: I letos proběhla v Krajské knihovně Karlovy Vary dětmi velmi oblíbená akce Noc s Andersenem. Jubilejní 15. ročník této celostátní akce na podporu dětského čtenářství se konal 27. 3. 2015.
31.3.2015
PLZEŇ: Projekt Plzně 2015 Obnova zaniklé obce Výškovice, který běží od loňského roku, se letos na jaře dostává do své závěrečné fáze, kterou je realizace dvou vítězných návrhů vzešlých z mezinárodní soutěže.
31.3.2015
PRAHA: Pro operní náruživce v Praze, kteří si chtějí ukrátit čas mezi koncem letošní a začátkem nové sezóny přímých satelitních přenosů z Metropolitní opery do kin, je opět připraven výběr několika oblíbených titulů z letošní sezony, ale i z let minulých.
31.3.2015
MALENOVICE: Kastelán oblíbeného hradu Malenovice u Zlína – Luděk Bubeník – otevře v sobotu 4. dubna 2015 hradní bránu prvním návštěvníkům. Prohlídkový okruh je nově rozšířen o zajímavou expozici historických hodin a zbraní.
31.3.2015
KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje se včera už podruhé zabývalo tematikou zápisu nové vyšší odborné školy, která by měla za úkol vzdělávat tlumočníky českého znakového jazyka.
31.3.2015
HRADEC KRÁLOVÉ: Centrum Sion hostí pravidelné tvořivé dílny pro seniory, ta poslední se nesla v duchu jara a Velikonoc. Vyráběly se jarní dekorace z proutků, mechu a živých květin, dále kapsičky na dobroty třeba pro vnoučata. Jako obvykle nechyběla uvolněná a povídavá atmosféra.
31.3.2015

Editorial

Když se řekne veřejný prostor, je jasné, o co se jedná. Ale určitě nebude na škodu, když k našemu tématu řekneme pár upřesňujících slov. Na pomoc si vezmeme legislativu. Naše právní normy sice neznají pojem „veřejný prostor“, ale v zákoně o obcích (128/2000 Sb.) najdete spojení “veřejné prostranství“, což je významově v podstatě totéž. Zákon tak označuje náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejnou zeleň, parky, podchody a další prostory přístupné každému bez omezení, sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru. Potud zákon.

Hledání v tištěných číslech

Inzerce

Redakce časopisu Místní kultura stále hledá externí dopisovatele z celé ČR. 

Máte literárního ducha, lehké pero a kamarádíte se s českým jazykem?
Jste součástí kulturního dění a rádi se podělíte o své zkušenosti?
 Pošlete ukázkový text na e-mail: redakce(zavináč)mistnikultura.cz, nebo se ozvěte
na tel.:  732 704 872.

Věstník emailem

Přehled článků za poslední týden