Festival LÉTO NAD LUŽNICÍ

Začátek: 4. červen 2012 - 11:00
Pořadatel: Město Tábor
Místo konání:

Reprezentační prostory města Tábora, Žižkovo nám. čp. 6 /budova matriky/, 1. patro

TÁBOR: Jménem všech organizátorů jste zváni na tiskovou konferenci k festivalu Léto nad Lužicí.

Organizátoři prosí o potvrzení účasti na mail: milena.kolarova@mutabor.cz

Město Tábor
odbor kultury a cestovního ruchu
Žižkovo náměstí 2
390 15
www.taborcz.eu
tel.: +420 381 486 301
e-mal: Milena Kolářová

Mgr. Ing. Martin Doležal
starosta města Sezimovo Ústí

Ing. Jiří Fišer
starosta města Tábor

Ing. Jiří Šimánek
starosta města Planá nad Lužnicí

Programový plakát je přiložen

Článek vložil Ludmila Kučerová dne: 30. Květen 2012 - 14:35
Připojené soubory:
programovy_plakat.jpg (image/jpeg 433906 bytes)
Co se děje
PRAHA: Druhý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO zahájíme v sobotu 18. října 2014 v Národním domě na Vinohradech. Opět se můžete těšit na to nejnovější z oblasti fotografie, tisku, ukládání dat a příslušenství.
21.7.2014
MLADĚJOVICE/Če­jetice: V polovině března zahájili pracovníci archeologického pracoviště Muzea středního Pootaví Strakonice zjišťovací a následný záchranný výzkum v areálu bývalé tvrze v Mladějovicích.
22.7.2014
PRAHA: Od 30. května do 24. srpna tohoto roku je v Konírně paláce Kinských na Staroměstském náměstí poprvé otevřena expozice unikátních uměleckých děl významných modernistů s názvem „Nečekané dědictví: Šíma, Štyrský, Toyen, Zrzavý…“. Jedná se skutečně o „nečekané dědictví“ zesnulé lékařky a sběratelky Aleny Žižkové-Lind, které v Čechách nemá obdoby.
22.7.2014
ČR: Roots of European Design je název mezinárodní putovní výstavy a výtvarné soutěže. Do projektu mohou být přihlašována díla z oblasti současného designu a užitého umění, která reflektují tradiční řemesla, lidové umění, kombinují jejich techniky a motivy se současným designem.
22.7.2014
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU: Kulturní společnost Alta, o.s. Hluboká nad Vltavou pořádá letos již VI. Zámecký festival komedie. Nejde o přehlídku několika souborů, jak tomu u festivalů obyčejně bývá, ale o soubor jeden, který jednu nastudovanou inscenaci uvádí během léta v prostorách Zámku Hluboká nad Vltavou a na dalších místech v okolí.
22.7.2014
ČR: Nadace VIA otevírá další ročník asistenčního programu Začni od sebe pro leadery nestátních neziskových organizací. Leadership Aid je projekt Nadace VIA na podporu vůdčích osobností neziskovek a neformálních skupin činných v občanském sektoru.
22.7.2014
SLAVKOV: Ve čtvrtek 22. května 2014 v 17 h se v Salla terreně zámku Slavkov – Austerlitz uskutečnila vernisáž legendární stavebnice Merkur, kterou zahájil sám velký sběratel pan Jiří Mládek. I přes mistrovství v hokeji Česko vs. Francie přišlo několik nadšenců této stavebnice v různém věkovém rozmezí.
22.7.2014
MILOTICE: Kyjovské Dolňácko se může pyšnit nejen dlouhodobou vinařskou tradicí, ale i stále živým folklorem. O tom se můžete přesvědčit na Národopisném festivalu kyjovského Dolňácka v Miloticích. Milotický festival se vyznačuje nádherou kyjovských krojů, temperamentními tanci, krásnými písničkami a muzikou i udivujícím počtem účinkujících.
22.7.2014
KARKLŠTEJN: Výstava na Karlštejně představuje 78 špičkových artefaktů z oblasti umění, k níž si česká společnost teprve nachází cestu. Stejnojmenný katalog, který vyjde na začátku srpna, shrnuje výsledky nejnovějších výzkumů v oboru, včetně objevů z nedávné minulosti.
22.7.2014

Editorial

Už dávno, jsem psala o tom, jak mě oslovuje pouliční umění, to nečekané setkání s kulturou, na které se nemusíte, resp. ani nemůžete, patřičně „načinčat“. Nevadí, že zrovna jdete z nákupu a táhnete pytel brambor a květák, a nerušíte, když přijdete pozdě. Nikomu ani nevadí, když zjistíte, že Vás produkce nebaví a odejdete dříve.

Hledání v tištěných číslech

Inzerce

Redakce časopisu Místní kultura stále hledá externí dopisovatele z celé ČR. 

Máte literárního ducha, lehké pero a kamarádíte se s českým jazykem?
Jste součástí kulturního dění a rádi se podělíte o své zkušenosti?
 Pošlete ukázkový text na e-mail: redakce(zavináč)mistnikultura.cz, nebo se ozvěte
na tel.:  732 704 872.

Věstník emailem

Přehled článků za poslední týden