Festival LÉTO NAD LUŽNICÍ

Začátek: 4. červen 2012 - 11:00
Pořadatel: Město Tábor
Místo konání:

Reprezentační prostory města Tábora, Žižkovo nám. čp. 6 /budova matriky/, 1. patro

TÁBOR: Jménem všech organizátorů jste zváni na tiskovou konferenci k festivalu Léto nad Lužicí.

Organizátoři prosí o potvrzení účasti na mail: milena.kolarova@mutabor.cz

Město Tábor
odbor kultury a cestovního ruchu
Žižkovo náměstí 2
390 15
www.taborcz.eu
tel.: +420 381 486 301
e-mal: Milena Kolářová

Mgr. Ing. Martin Doležal
starosta města Sezimovo Ústí

Ing. Jiří Fišer
starosta města Tábor

Ing. Jiří Šimánek
starosta města Planá nad Lužnicí

Programový plakát je přiložen

Článek vložil Ludmila Kučerová dne: 30. Květen 2012 - 14:35
Připojené soubory:
programovy_plakat.jpg (image/jpeg 433906 bytes)
Co se děje
ČR: Označení Evropské dědictví je udělováno významným pamětihodnostem hmotného i nehmotného evropského kulturního dědictví, které jsou symbolem evropské integrace, společných vzorů a historie. Ministerstvo kultury ČR přijímá návrhy pro předběžný výběr pamětihodností na národní úrovni pro rok 2015.
30.7.2014
VRANÉ NAD VLTAVOU: Po desetiletích úpadku státních kulturních institucí jsme se rozhodli k těžkému kroku. Velká špinavá práce začíná. Přidejte se i vy a postavte s námi vlastní Národní galerii!
30.7.2014
VIMPERK: Drobné kamenné památníky, křížky, kříže či boží muka jsou od nepaměti součástí české krajiny. Byly zhotoveny lidmi jako upomínka nějaké významnější místní události či jako prostý výraz lidské víry v Boha.
30.7.2014
PLZEŇ: Město prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně vyhlašuje prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně Jednoleté dotační programy v oblasti kultury pro rok 2015: „Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015“
30.7.2014
ČR: Česká mincovna pokračuje v nové sérii „Rozhledny“ a po perle Jizerských hor Štěpánce vydává druhou medaili s motivem Josefovy věže na Kleti. V řadě vyjde dohromady dvanáct medailí, v každém roce jsou chystány tři emise.
30.7.2014
ČR: Úspěšná celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou už čtvrtým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, pokračuje i letos a to od 28. července do 18. září.
30.7.2014
PRAHA: Ve čtvrtek 26. června 2014 se v Praze uskutečnilo pod záštitou místospředsedy parlamentu a mistostarosty Dačic Jana Bartoška tradiční setkání dačických rodáků. V hezkém prostředí sálu Konírna v Paláci Smiřických se tentokrát sešlo na 60 účastníků.
29.7.2014
VALAŠSKÉ KLOBOUKY: Setkání muzikantů v Bílých Karpatech patří každoročně mezi významné kulturní akce Zlínského kraje. Během tří víkendových dnů vystoupí dvě desítky hudebních, vokálních a folklorních těles a více jak čtyři stovky hudebníků.
29.7.2014
ČR: Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyhlašuje výběrové řízení na podporu projektů nestátních neziskových organizací (NNO) a dalších oprávněných subjektů v těchto oblastech: Asistenční pomoc českým krajanským komunitám v zahraničí; Podpora uchování české jazykové a kulturní svébytnosti krajanských komunit v zahraničí a Péče o nemovité památky v zahraničí se vztahem k českému kulturnímu dědictví.
29.7.2014

Editorial

Už dávno, jsem psala o tom, jak mě oslovuje pouliční umění, to nečekané setkání s kulturou, na které se nemusíte, resp. ani nemůžete, patřičně „načinčat“. Nevadí, že zrovna jdete z nákupu a táhnete pytel brambor a květák, a nerušíte, když přijdete pozdě. Nikomu ani nevadí, když zjistíte, že Vás produkce nebaví a odejdete dříve.

Hledání v tištěných číslech

Inzerce

Redakce časopisu Místní kultura stále hledá externí dopisovatele z celé ČR. 

Máte literárního ducha, lehké pero a kamarádíte se s českým jazykem?
Jste součástí kulturního dění a rádi se podělíte o své zkušenosti?
 Pošlete ukázkový text na e-mail: redakce(zavináč)mistnikultura.cz, nebo se ozvěte
na tel.:  732 704 872.

Věstník emailem

Přehled článků za poslední týden