úterý
24. dubna 2018
Svátek slaví: JiříFenomén kulturních domů na Hodonínsku

Autor článku: 
Mgr. Marie Novotná

ČR: Magisterská diplomová práce, kterou najdete v příloze, je sondou do historie kulturních domů v období socialismu. Cílem práce je zmapovat období, ve kterém docházelo k budování kulturních domů, pokusit se objasnit důvody, které k těmto krokům vedly a popsat význam, účel a historický vývoj těchto objektů.

Práce přináší analýzu současného stavu kulturních domů na Hodonínsku, jejich rozmístění, kapacitu, současnou funkci a využití. Větší část práce je zaměřena na obec Čejkovice a zdejší kulturní dům, jehož majitelem je Zemědělská a.s. Čejkovice.
V praktické části jsou zpracovány zásady pro budoucí strategii kulturního domu v Čejkovicích a provedeno srovnání s obdobným zařízením ve Ždánicích, které spadá do kompetence obce.

Fenomén kulturních domů na Hodonínsku
(se zaměřením na obec Čejkovice)
Magisterská diplomová práce
Autorka Mgr. Marie Novotná
Vedoucí práce: Ing. arch. Lea Vojtová, Ph.D.
 2011

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Město darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka. Univerzita na nich postaví dvě nové budovy – Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Podle primátora Tomáš Macury budovy přinesou oživení centra a zároveň je důležité, že budou otevřeny i pro veřejnost.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
24.04.2018

BRNO: Ve městě startuje druhé kolo hry „Brno, co není“: www.brnoconeni.cz. Představí Brňanům prostřednictvím „šifrovačky“ další strategický projekt – tentokrát Janáčkovo kulturní centrum – nový Sál pro Brno. Koncept druhého kola hry a jednotlivých šifer je inspirován osobou skladatele Leoše Janáčka.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.04.2018

PARDUBICE: Jeden společný průkaz čtenářům od podzimu 2017 umožňuje využívat služby všech knihoven na území města Pardubic. Do tohoto projektu se zapojilo celkem 12 knihoven (Krajská knihovna v Pardubicích a knihovny městských částí Doubravice, Dubina, Dukla, Hostovice, Nemošice, Ohrazenice, Pardubičky, Polabiny, Rosice n. Labem, Staré Čívice a Svítkov).

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
24.04.2018

ZLÍN-ČR: Kultovní inscenace Městského divadla Zlín ‘Ovčáček miláček’ je nyní dostupná všem divákům online na vimeo.com pod odkazem: https://vimeo.com/ondemand/ovcacekmilacek.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
24.04.2018