pondělí
23. července 2018
Svátek slaví: LiborFenomén kulturních domů na Hodonínsku

Autor článku: 
Mgr. Marie Novotná

ČR: Magisterská diplomová práce, kterou najdete v příloze, je sondou do historie kulturních domů v období socialismu. Cílem práce je zmapovat období, ve kterém docházelo k budování kulturních domů, pokusit se objasnit důvody, které k těmto krokům vedly a popsat význam, účel a historický vývoj těchto objektů.

Práce přináší analýzu současného stavu kulturních domů na Hodonínsku, jejich rozmístění, kapacitu, současnou funkci a využití. Větší část práce je zaměřena na obec Čejkovice a zdejší kulturní dům, jehož majitelem je Zemědělská a.s. Čejkovice.
V praktické části jsou zpracovány zásady pro budoucí strategii kulturního domu v Čejkovicích a provedeno srovnání s obdobným zařízením ve Ždánicích, které spadá do kompetence obce.

Fenomén kulturních domů na Hodonínsku
(se zaměřením na obec Čejkovice)
Magisterská diplomová práce
Autorka Mgr. Marie Novotná
Vedoucí práce: Ing. arch. Lea Vojtová, Ph.D.
 2011

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Budova přístavby jatek z 30. let minulého století se skládá z šesti různých konstrukčních systémů, navzájem stavebně propojených, s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Pro zajímavost, výměra sousedících památkově chráněných historických jatek (budoucím sídlem Plato) činí 20 381 m2 . 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.07.2018

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

OSTRAVA: Šest budov, které byly postaveny jako přístavba městských jatek ve 30. letech minulého století, se promění v mezinárodní kulturní centrum. Po rekonstrukci vznikne v areálu koncertní hala, hudební kluby, místnosti pro pořádání workshopů, přednášek, malé infocentrum a zázemí s ubytováním pro rezidenční umělce.   

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.07.2018