sobota
20. října 2018
Svátek slaví: VendelínFenomén kulturních domů na Hodonínsku

Autor článku: 
Mgr. Marie Novotná

ČR: Magisterská diplomová práce, kterou najdete v příloze, je sondou do historie kulturních domů v období socialismu. Cílem práce je zmapovat období, ve kterém docházelo k budování kulturních domů, pokusit se objasnit důvody, které k těmto krokům vedly a popsat význam, účel a historický vývoj těchto objektů.

Práce přináší analýzu současného stavu kulturních domů na Hodonínsku, jejich rozmístění, kapacitu, současnou funkci a využití. Větší část práce je zaměřena na obec Čejkovice a zdejší kulturní dům, jehož majitelem je Zemědělská a.s. Čejkovice.
V praktické části jsou zpracovány zásady pro budoucí strategii kulturního domu v Čejkovicích a provedeno srovnání s obdobným zařízením ve Ždánicích, které spadá do kompetence obce.

Fenomén kulturních domů na Hodonínsku
(se zaměřením na obec Čejkovice)
Magisterská diplomová práce
Autorka Mgr. Marie Novotná
Vedoucí práce: Ing. arch. Lea Vojtová, Ph.D.
 2011

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: V České republice doposud neexistovalo filmové muzeum. To se ale zanedlouho změní – filmové muzeum NaFilM v prosinci přivítá své první návštěvníky. Sídlit bude v centru Prahy, v historické budově Mozarteum. Vstupenky jsou již teď k zakoupení na Hithitu.

 

 

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: Na sklonku roku 1918 se v pražském kině Světozor uskutečnila první filmová projekce. Sto let poté, konkrétně 11. října, se návštěvníci pražského kina Světozor vedle stávajících dvou dočkali také nového třetího sálu. Díky němu bude moci kino sídlící ve Vodičkově ulici uvádět přes čtyři stovky filmových projekcí měsíčně, rozšíří svou dramaturgii a také zprovozní samoobslužný bar založený na vzájemné důvěře.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.10.2018

ČR: Cílem Nadačního fondu Magdaleny Kožené je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti. Také za tím účelem vznikl stipendijní program MenART, který míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů, a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují.

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.10.2018