neděle
26. května 2019
Svátek slaví: Filip
Logo kraje
© www.kr-karlovarsky.czEvropské dotace pro přeshraniční projekty

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Především na rozvoj cestovního ruchu jsou zaměřeny projekty, které uspěly s žádostí o dotace z programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko. Díky tomu budou moci turisté v české a saském příhraničí navštívit mimo jiné zážitková místa či využít interaktivní infokiosky. 

Autor článku: 
luk

S projektem „Znovuoživené Krušnohoří” přišel Spolek „Antikomplex – hnutí proti xenofobii”. Cílem projektu je vytvořit v krušnohorských městech sedm zážitkových míst s 39 vizualizacemi. „Na jednotlivých místech budou pomocí inovativních prvků „Augmented Technology” zobrazovány zapomenuté kulturní tradice a zaniklá místa v regionu. Také se počítá se sanací dalších menších objektů, například kapličky na Popově nebo ruin pod Špičákem. Některá města také uspořádají Dny Znovuoživeného Krušnohoří, během nichž se projekt představí veřejnosti," uvedl krajský radní Josef Janů. Projekt byl podpořen částkou ve výši 456 tisíc euro.

V rámci projektu s názvem „Využití moderních interaktivních technologií” si města Ostrov, Boží Dar a Bečov nad Teplou za spoluúčasti německých obcí Breitenbrunn a Annaberg - Buchholz pořídí tzv. interaktivní infokiosky, prostřednictvím kterých návštěvníci získají potřebné informace o možnostech výletů či kulturních akcích v celém regionu. Dotace na projekt činí 179 tisíc euro.

Evropské finance mohou získat i další projekty: „Jedná se o takzvané náhradní projekty „Cyklotrasa Plesná – Bad Brambach” a „Centrum kultury a umění Aš – Adorf”, které ale zatím čekají na finanční prostředky, jež by se mohly vrátit z úspor již realizovaných projektů,” vysvětlil Josef Janů.
 
Každý, kdo rád natáčí videa a chtěl by se zúčasnit soutěže, může pořídit spot o některém z uskutečněných projektů a získat tak atraktivní cenu.
Bližší informace k soutěži naleznou zájemci na stránkách programu.
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Jedna z největších stálic České televize David Vávra, který se vydal po Šumných městech s kamerou poprvé už v roce 1995, tentokrát vyrazil pátrat po stopách českých architektů a jiných umělců až k protinožcům. Vzniklo tak dalších pět dílů dokumentárního cyklu Šumné stopy. První díl uvede ČT art v pátek 31. května od 22 hodin.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
24.05.2019

ČR: Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte a vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice. K tomu nabádá kniha Tradinář, která ukazuje, že každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
24.05.2019

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019