neděle
20. ledna 2019
Svátek slaví: Ilona
Logo kraje
© www.kr-karlovarsky.czEvropské dotace pro přeshraniční projekty

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Především na rozvoj cestovního ruchu jsou zaměřeny projekty, které uspěly s žádostí o dotace z programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko. Díky tomu budou moci turisté v české a saském příhraničí navštívit mimo jiné zážitková místa či využít interaktivní infokiosky. 

Autor článku: 
luk

S projektem „Znovuoživené Krušnohoří” přišel Spolek „Antikomplex – hnutí proti xenofobii”. Cílem projektu je vytvořit v krušnohorských městech sedm zážitkových míst s 39 vizualizacemi. „Na jednotlivých místech budou pomocí inovativních prvků „Augmented Technology” zobrazovány zapomenuté kulturní tradice a zaniklá místa v regionu. Také se počítá se sanací dalších menších objektů, například kapličky na Popově nebo ruin pod Špičákem. Některá města také uspořádají Dny Znovuoživeného Krušnohoří, během nichž se projekt představí veřejnosti," uvedl krajský radní Josef Janů. Projekt byl podpořen částkou ve výši 456 tisíc euro.

V rámci projektu s názvem „Využití moderních interaktivních technologií” si města Ostrov, Boží Dar a Bečov nad Teplou za spoluúčasti německých obcí Breitenbrunn a Annaberg - Buchholz pořídí tzv. interaktivní infokiosky, prostřednictvím kterých návštěvníci získají potřebné informace o možnostech výletů či kulturních akcích v celém regionu. Dotace na projekt činí 179 tisíc euro.

Evropské finance mohou získat i další projekty: „Jedná se o takzvané náhradní projekty „Cyklotrasa Plesná – Bad Brambach” a „Centrum kultury a umění Aš – Adorf”, které ale zatím čekají na finanční prostředky, jež by se mohly vrátit z úspor již realizovaných projektů,” vysvětlil Josef Janů.
 
Každý, kdo rád natáčí videa a chtěl by se zúčasnit soutěže, může pořídit spot o některém z uskutečněných projektů a získat tak atraktivní cenu.
Bližší informace k soutěži naleznou zájemci na stránkách programu.
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

OPAVA: Slezská univerzita v Opavě spouští novou komunikační kampaň postavenou na reálných příbězích svých studentů, absolventů, pedagogicko-vědeckých pracovníků i zaměstnanců. Univerzita chce jejím prostřednictvím uchazečům o studium zprostředkovat živější pohled na prostředí školy, která svou velikostí sice stojí ve stínu větších univerzit velkých měst, ovšem právě díky tomu nabízí svým studentům řadu výhod.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2019

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: S novým vedením Moravskoslezského kraje získala kultura v regionu mnohem významnější postavení. Výrazně se navýšily prostředky na kulturu, na opravy památek šla v minulém roce rekordní suma. Vznikl projekt Otevřené chrámy, díky novince Hudební výlety se začala kultura intenzivněji vyvážet do celého regionu.

Moravskoslezský kraj
Legislativa a ekonomika
Co se děje
17.01.2019

PRAHA: V roce, kdy si Česká republika připomíná 30. výročí Sametové revoluce, představí Národní galerie hned několik výstavních projektů prezentujících tvorbu zásadních osobností českého umění. Na začátku roku to bude fenomén české dokumentární fotografie ve Veletržním paláci v prostorech 5. patra, které budou do budoucna věnovány fotografii coby významnému médiu umělecké tvorby. 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
17.01.2019