pondělí
22. října 2018
Svátek slaví: Sabina
Logo kraje
© www.kr-karlovarsky.czEvropské dotace pro přeshraniční projekty

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Především na rozvoj cestovního ruchu jsou zaměřeny projekty, které uspěly s žádostí o dotace z programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko. Díky tomu budou moci turisté v české a saském příhraničí navštívit mimo jiné zážitková místa či využít interaktivní infokiosky. 

Autor článku: 
luk

S projektem „Znovuoživené Krušnohoří” přišel Spolek „Antikomplex – hnutí proti xenofobii”. Cílem projektu je vytvořit v krušnohorských městech sedm zážitkových míst s 39 vizualizacemi. „Na jednotlivých místech budou pomocí inovativních prvků „Augmented Technology” zobrazovány zapomenuté kulturní tradice a zaniklá místa v regionu. Také se počítá se sanací dalších menších objektů, například kapličky na Popově nebo ruin pod Špičákem. Některá města také uspořádají Dny Znovuoživeného Krušnohoří, během nichž se projekt představí veřejnosti," uvedl krajský radní Josef Janů. Projekt byl podpořen částkou ve výši 456 tisíc euro.

V rámci projektu s názvem „Využití moderních interaktivních technologií” si města Ostrov, Boží Dar a Bečov nad Teplou za spoluúčasti německých obcí Breitenbrunn a Annaberg - Buchholz pořídí tzv. interaktivní infokiosky, prostřednictvím kterých návštěvníci získají potřebné informace o možnostech výletů či kulturních akcích v celém regionu. Dotace na projekt činí 179 tisíc euro.

Evropské finance mohou získat i další projekty: „Jedná se o takzvané náhradní projekty „Cyklotrasa Plesná – Bad Brambach” a „Centrum kultury a umění Aš – Adorf”, které ale zatím čekají na finanční prostředky, jež by se mohly vrátit z úspor již realizovaných projektů,” vysvětlil Josef Janů.
 
Každý, kdo rád natáčí videa a chtěl by se zúčasnit soutěže, může pořídit spot o některém z uskutečněných projektů a získat tak atraktivní cenu.
Bližší informace k soutěži naleznou zájemci na stránkách programu.
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Česká mincovna vydává zlatou medaili a stříbrnou minci s motivem Národního muzea, které letos slaví 200 let od svého založení. Půluncová medaile ve zlatě je součástí volného cyklu věnovaného nejkrásnějším nerealizovaným návrhům, které byly přihlášeny do soutěží České národní banky. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
22.10.2018

OSTRAVA: Nejlepší knihovníci v Moravskoslezském kraji zdolali pomyslnou K2. Ocenění KNIHOVNICKÁ K2 podporuje knihovnictví a jeho společenský i vzdělávací význam. 10. října 2018 u příležitosti Týdne knihoven předal náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo tři ceny a dvě čestná uznání výjimečným knihovníkům. 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.10.2018

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ:  ...Vznikne například Archa Krkonoš. Na zasedání Monitorovacího výboru programu Interreg V-A ČR - Polsko, které se konalo v Olomouci, bylo podpořeno celkem 19 projektů. Do devíti z nich jsou zapojeni partneři z Královéhradeckého kraje nebo Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM, kde je aktivním členem rovněž Královéhradecký kraj. 

Královéhradecký kraj, zahraničí
Granty
Co se děje
22.10.2018

ČR: Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA pořádají každoročně pro umělce do 30 let soutěž Ceny kritiky za mladou malbu, za účelem usnadnění jejich vstupu na profesionální výtvarnou scénu. V roce 2019 se bude konat 12. ročník. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.10.2018