pátek
17. srpna 2018
Svátek slaví: Petra
Logo kraje
© www.kr-karlovarsky.czEvropské dotace pro přeshraniční projekty

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Především na rozvoj cestovního ruchu jsou zaměřeny projekty, které uspěly s žádostí o dotace z programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko. Díky tomu budou moci turisté v české a saském příhraničí navštívit mimo jiné zážitková místa či využít interaktivní infokiosky. 

Autor článku: 
luk

S projektem „Znovuoživené Krušnohoří” přišel Spolek „Antikomplex – hnutí proti xenofobii”. Cílem projektu je vytvořit v krušnohorských městech sedm zážitkových míst s 39 vizualizacemi. „Na jednotlivých místech budou pomocí inovativních prvků „Augmented Technology” zobrazovány zapomenuté kulturní tradice a zaniklá místa v regionu. Také se počítá se sanací dalších menších objektů, například kapličky na Popově nebo ruin pod Špičákem. Některá města také uspořádají Dny Znovuoživeného Krušnohoří, během nichž se projekt představí veřejnosti," uvedl krajský radní Josef Janů. Projekt byl podpořen částkou ve výši 456 tisíc euro.

V rámci projektu s názvem „Využití moderních interaktivních technologií” si města Ostrov, Boží Dar a Bečov nad Teplou za spoluúčasti německých obcí Breitenbrunn a Annaberg - Buchholz pořídí tzv. interaktivní infokiosky, prostřednictvím kterých návštěvníci získají potřebné informace o možnostech výletů či kulturních akcích v celém regionu. Dotace na projekt činí 179 tisíc euro.

Evropské finance mohou získat i další projekty: „Jedná se o takzvané náhradní projekty „Cyklotrasa Plesná – Bad Brambach” a „Centrum kultury a umění Aš – Adorf”, které ale zatím čekají na finanční prostředky, jež by se mohly vrátit z úspor již realizovaných projektů,” vysvětlil Josef Janů.
 
Každý, kdo rád natáčí videa a chtěl by se zúčasnit soutěže, může pořídit spot o některém z uskutečněných projektů a získat tak atraktivní cenu.
Bližší informace k soutěži naleznou zájemci na stránkách programu.
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018